Skocz do zawartości

Poszukiwania w Hajnówce


Marek Szczerba

Rekomendowane odpowiedzi

Usilnie poszukuję kogoś zainteresowanego astronomią (w szczególności zagladaniem w niebo) z Hajnówki lub okolic. Astromonia zaprząta mój umysł już od 19 lat ale niestety nie mam nikogo w pobliżu z kim mógłbym się wymienić doświadczeniami. 10 lat temu był taki fajny pan, ale mu się zmarło... :Cry: Może dałoby się zorganizować jakąś grupę przyjacielską w tej dziedzinie? :?:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na rok zabieram Optisna 800/203 i jade do miejscowości Orla (ok. 10 km na zachód od Hajnówki). Czyściutkie niebo, cieplutko (zawsze w sierpniu). Mam tam dużo napalonych znajomych.

 

Na dodatek w tym okresie wójt z racji oszczędności wyłącza po 22.00 oświetlenie uliczne i nie trzeba używać karabinu maszynowego

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cameleeck, jeśli tek jak Marek jesteś z okolic Białegostoku zapraszam do współpracy z białostockim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Najbliższe nasze spotkanie 13-go stycznia, we wtorek o 17:00. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na adres : ptmabialystok@poczta.onet.pl

Pozdrawiam- burza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cameleeck, jeśli tek jak Marek jesteś z okolic Białegostoku zapraszam do współpracy z białostockim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Najbliższe nasze spotkanie 13-go stycznia, we wtorek o 17:00. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na adres : ptmabialystok@poczta.onet.pl  

Pozdrawiam- burza

 

Co wy! Nie jestem z Białego.

Po prostu czasami się tam zjawiam. Najbliższy termin 10-15 lipca

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że nadal poszukuję bratnich dusz astronomicznych. Odpowiem na każdy post!

 

Pozdrawiam

 

Marek

 

Marek, ja swoje obserwacje prowadzę z Rudnicy. Niedaleko Tatarowiec, Zajmy trochę dalej Żednia.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Miejscowość pomiędzy Hajnówką a Bielksiem Podlaskim. Gdzieś z 500 kilosów od nas.

 

Czyli w moje podlaskie strony :D

Zapewniam, że krajobraz jest malowniczy, a niebo ciemne jak smoła (no tak od 15 VII do 25 IV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Marku będziesz w Orli to może dałoby się spotkać tamże lub u mnie w Hajnówce. Ja z kolei w sobotę 17-go wybieram się z rodzinką do Szczawnicy, bardziej turystycznie niż astronomicznie ale lornetkę zabiorę by przynajmniej zajrzeć na niebo w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Postanowiłem przesunąc ten niewielki wątek trochę do góry, bo nadal szukam osób o podobnych zainteresowaniach z moich okolic tzn z Hajnówki lub pobliża. Ponownie nadmienię że jest to na Podlasiu 60 km na południe od Białegostoku, 20 km od granicy państwowej.

 

Czekam na jakieś odzewy.

 

Serdecznie pozdrawiam astronomiczną brać!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTMA Białystok jest OK - zapewne, ale z racji bytowo zawodowych (praca) dość problematyczne jest dla mnie utrzymywanie bezpośrednich kontaktów z Białymstokiem. Przesunąłem wątek - b ądź co bądź dość stary - bo może doszedł ktoś z moich okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.