Skocz do zawartości

Guiding CGEM / EQ6


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to tak działało, to by się znów okazało że najciemniej pod latarnią, czyli już dawno trzeba było wrócić do starego PECTool-a a nie szukać Pacanowa po świecie ...

Piotrze, co do Pacanowa, to nie ma go go szukać, bo ja mieszkam 5 kilometrów od bajkowego Pacanowa, w gminie Pacanów i jak będziesz miał kiedyś okazję jechać w kierunku na Kielce, a potem Tarnów, to zapraszam do odwiedzenia tego miasteczka :D szczegóły tu: Pacanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj szybko udało mi się dojść do porozumienia z MT800 (okazało się że przesadziłem z siłą śrub kontrujących LG), więc postanowiłem zrobić szybki test na zdjęciach. Ustawiłem teleskop na okolice równika i zrobiłem testowe zdjęcie 8 minut. Oto powiększenie 400% mniej więcej środka kadru (wszystko było z PEC-em odtwarzanym z pilota):

test_8minut_400proc.jpg

 

Wyszło nieźle, więc 15 minut:

test_15minut_400proc.jpg

 

Jak tak, to 30 minut (nigdy w życiu takiego czasu nie próbowałem, nawet darków do takich czasów nie mam!):

test_30minut_400proc.jpg

 

Dla odniesienia test 1 minutowy (żeby odóżnić wpływ błędów optyki od wpływu błędów prowadzenia)

test_1minuta_400proc.jpg

 

Powiedziałbym że: :yahoo:

 

Sprawdziłem tez w innych rejonach nieba (15 minutowe pojedyncze klatki, praca tylko suwakami na histogramie):

m27_15_minut_test.jpg ngc6888_15minut_test.jpg

 

Mam już łożyska do ślimaka, aż boję się mysleć czy wymieniać czy może lepiej tego nie ruszać?

 

EDIT: zapomniałem dodać że rzeczywiście guider zaczął interweniować nie co 1 sek, tylko co kilka sekund, czasmi nawet co 6 lub 7.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.... no to udało ci sie dojść do poziomu "normalności", gratuluje !

Ja bym nie ruszał tylko fotografował... w "praniu" moze ci wyjść całe mnóstwo różnych drobnych problemów, jeszcze ten montaż będziesz rozbierał nie raz wiec zdarzysz je wymienić. Zresztą wogóle jak coś działa to lepiej tego juz nie ruszać bo zwykle konczy sie sprawa pogorszeniem sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno.... daje sobie głowe uciąć, obstawiam niemal pewniaka, że tutaj ten Twój PEC nie ma kompletnie nic do rzeczy.... to po prostu wygajdowane zdjęcie... i tyle.

Jakbyś wyłączył tego PECa w pilocie efekt byś miał identyczny ..............spróbuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam już łożyska do ślimaka, aż boję się mysleć czy wymieniać czy może lepiej tego nie ruszać?

...

 

Piotrze w/g mnie masz już świetne wyniki, więc może jednak lepiej wstrzymaj się z tą wymianą łożysk,

zostaw to sobie ewentualnie na długie i chmurne noce, a puki co korzystaj i z nieba i z dobrego trackingu :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za rady. Na razie używam co mam, ew. rozbiorę to na jesieni. Teraz bawię się w swoim obserwatorium i przeżywam luksus jaki to daje (nie spodziewałem się że może być aż tak dobrze mieć obserwatorium i stały setup!!!). Na razie jestem z lekka poza zasięgiem sieci, więc jak będę maiał jakieś newsy to raczej dopiero po wakacjach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dla celów archiwizacyjnych - dwa ważne linki dla użytkowników CGEM:

http://zwilnik.net/observatory/periodic.html

http://ccdware.infopop.cc/eve/forums/a/tpc/f/401101098/m/5117056406

 

Opisują one zjawisko polegające na występowaniu na wykresie FFT cyklu 177-179 sekund. Powoduje to taki skutek, że krzywa PEC działa co trzeci obrót ślimaka. Innymi słowy czekamy aż "C" wprowadzi krzywą PEC na 3 obroty ślimaka (teraz jest jeden).

 

Jest tez teoria że 179 sekund to czas w jakim kulka w łozysku ślimaka wykonuje pełen obrót, czyli wymiana łożysk na precyzyjniejsze (np. hybrydowe ceramiczne http://lozyskaceramiczne.pl/product_info.php?cPath=3&products_id=411 ) może pomóc.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.