Skocz do zawartości

Kalifornia z Aleksandrowa ...


ggrzes

Rekomendowane odpowiedzi

to pierwsza moja próba dopalania w Canonie Ha, materiał zbierany przez kilka nocek a i tak narazie tylko ok. 1,5h RGB i 3h Ha. Jeszcze trochę dopalę jak księżyc nie będzie przeszkadzał, ale ponieważ byłem ciekaw zabawy z mieszaniem Ha i RGB pokażę do oceny pierwsze próby

 

post-15739-125957191669_thumb.jpg

 

 

EQ6, 80ED, EOS350mod; obróbka DSS i PixInsight

 

kadr może nieco dziwny, ale gdzieś na pewnym etapie obróbki pojawiło się skojarzenie z ustami i tak już zostało..

 

Grześ

 

PS.

dzięki LOTAR za dobre słowo i pierwsze wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... w sumie nieźle, ale szumy tła są jednak spore. Może spróbuj mniej mgławicy pokazać ale za to w ładny sposób tą część która jest mniej zaszumiona ( jaśniejsza ). Po prostu nie wyciągaj jej aż tak bardzo i może wrzuć wynik z samego Ha i oddzielnie RGB. Tak sobie porównuje tą Twoją z moją sprzed ponad roku - moja z miasta z czasem dwa razy krótszym jeśli chodzi o samo Ha i do tego moja nie z filtra Ha tylko UHC więc powinno być niby dużo gorzej a jednak moja jest "gładsza" i ma zdecydowanie więcej detalu - http://www.philips.art.pl/astro/mglawice/California_00XL900_2 .

Wydaje mi się, ze z Twojego materiału da się wyciągnąć naprawdę dużo bo powinien być niezły przy tych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wydaje mi się, ze z Twojego materiału da się wyciągnąć naprawdę dużo bo powinien być niezły przy tych czasach.

 

dopingujesz mnie... ale o ile z Ha jest już chyba dobrze, albo prawie dobrze,jak pisałem w tej materii nie mam jeszcze doświadczeń:

 

post-15739-125960190217_thumb.jpg

 

o tyle z tą drugą częścią jest już gorzej, tam faktycznie było sporo wyciągania, z czego w tym 1,5h znalazł się też 0,5h w katalogu który roboczo nazwałem 20091119-20_lights_tylko_testowo_pojechane!, może prezentacja na forum była nieco przedwczesna... jak dozbieram jeszcze trochę materiału podejdę jeszcze raz do tematu uwzględniając uwagi z tego wątku...

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.