Skocz do zawartości

Witam prosze o pomoc


anika45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ,ma prośbę .Chcę kupić męzowi na gwiazdkę lornetkę ,mieszkamy na Mazurach więc mamy co podziwiać.Chodzi mi o sprzęt w granicach 200-250pln do podglądania ptaków i okolicznej przyrody,w ciagu dnia i zmierzchu.Prosze o pomoc bo wogóle nie znam tematu a nie chcę kasy utopić w jakiś lichy sprzęt.W ramach rewanżu mogę pomóc w objaśnieniu schematów sweterków na drutach lub zdradze tajniki techniki decoupage :D:D:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ...W ramach rewanżu mogę pomóc w objaśnieniu schematów sweterków na drutach lub zdradze tajniki techniki decoupage biggrin.gifbiggrin.gif:D

Pozdrawiam

 

Tylko czemu panowie? Przecież tutaj jest też sporo dziewczyn! To tylko przeż naszą męską hałaśliwość wydaje się, że ich jest mało. Jestem jednak przekonany, że w temacie sweterków a zwłaszcza tego tajemniczego "decoupage" tylko one by się wypowiadały.

No, chyba, że Kanarkus coś ćwierknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wydaje mi się, że źle trafiłaś. Na tym forum, lornetka to "instrument optyczny" ;-) traktowany bardzo poważnie...

 

W Twoim przypadku, można przymknąć oko na pewne aspekty. Jeżeli nie skłamałaś, i chcesz obserwować ptaki, to proponuję rozważyć lornetkę z zumem np. Lornetka ZOOM

Od razu mówię, że w porównaniu do polecanej lornetki Nikona, gorsza jest jakość szkła z którego wykonane są pryzmaty (BK7), mniejsze jest pole widzenia, oraz większe gabaryty lornetki. Jest za to możliwość powiększenia w użytecznym przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko odradzałbym lornetkę z zoomem takż do takich zastosowań dziennych, jak opisane przez anika 45. Chodzi o to,że zwykle te lornetki mają trochę, a czasem poważnie zawężone pole widzenia w stosunku do modeli stałoogniskowych. Poza tym maja więcej elementów ruchomych, więc potencjalnie są bardziej awaryjne. Rzeczony zoom i tak wymaga statywu do sensownego użycia,w bardzo niewielu przypadkach da sie go wykorzystać w praktyce, jeśli ma to być sprzęt podręczny. W dodatku jakość obrazu, szczególnie w tańszych modelach [a zoom sam w sobie podraża zakup] będzie przy tych wieskzych powiększeniach dość nędzna.

Mam pytanie do autorki, czy ta lornetka będzie wykorzystywana w domu [typu obserwacje z tarasu], czy też zabierana na wycieczki. Jeśli to pierwsze , a faktycznie zakładacie obserwacje o zmierzchu, to wzorem myśliwych warto zainwestować w 50-tke [7x50, 10x50]. Jeśli ma być czesto noszona, to zdecydowanie coś mniejszego, maksymalnie 40mm [ten polecany 8x40 wydaje się dobrym pomysłem]. Mogą to też być szkła typu 8x30, 7x35 itp. Poniżej 30mm bym nie schodził, bo po ciemku będzie marnie.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ma rację. Tanie lornetki z zoomem to segment rynku od lat utrzymujący się dzięki naiwności i niewiedzy "jeleni" będących laikami w sprawach optyki.

 

Lornetka jak poleca DOER przy powiększeniu 20x50 będzie skrajnie niewygodna w użytkowaniu (drgania obrazu, bardzo ciemny obraz, małe pole widzenia).

 

Czy możesz nam kolego DOER wyjaśnić, dlaczego tak bardzo popularnym instrumentem obserwacyjnym ptasiarzy są lornetki o stałym powiększeniu i parametrach 8x42, 10x42 albo zbliżonych? Czy może tysiące osób wypowiadających się na różnych forach i mających za sobą mnóstwo czasu spędzonego w terenie nie zorientowały się jeszcze o zaletach lornetek 8-20x50 do obserwacji przyrodniczych???

 

Przepraszam za nadmiar ironii, lecz Twoja porada może wprowadzić początkującego w błąd. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to najlepszych wyborem będzie - moim zdaniem - Nikon Action VII 8x40. Można go dostać w cenie ok. 240 zł.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

A pomijając moje wygłupy z pierwszej części postu, potwierdzam - lornetki z zoomem nie są najlepszym patentem - wiem to z własnego doświadczenia.

Właśnie kilka miesięcy po zakupie lornetki Bresser Saturn 10-30x60, trafiłem na fora astronomiczne - w poszukiwaniu informacji, jak ją naprawić... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bartolini, tak się składa na polskim rynku lornetek 40-50mm, że do astro - ale nie tylko - w przedziale cenowym do 300 zł najlepsza jest seria Nikon Action VII, a w przedziale do 600 zł Nikon Action Ex.I dopóki rynek sie nie zmieni to wyczerpuje możliwości doradztwa. No, można jeszcze podać kilka sklepów gdzie można kupić bezpiecznie i tanio. Poza tym doradztwo nie jest adresowane do Ciebie tylko do pytającego, najczęściej nowicjusza na forum.

A tak przy okazji to jaką lornetkę polecasz anice45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini, tak się składa na polskim rynku lornetek 40-50mm, że do astro - ale nie tylko - w przedziale cenowym do 300 zł najlepsza jest seria Nikon Action VII, a w przedziale do 600 zł Nikon Action Ex.I dopóki rynek sie nie zmieni to wyczerpuje możliwości doradztwa. No, można jeszcze podać kilka sklepów gdzie można kupić bezpiecznie i tanio. Poza tym doradztwo nie jest adresowane do Ciebie tylko do pytającego, najczęściej nowicjusza na forum.

A tak przy okazji to jaką lornetkę polecasz anice45 ?

 

Oczywiście Nikona Action EX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wydaje mi się, że źle trafiłaś. Na tym forum, lornetka to "instrument optyczny" ;-) traktowany bardzo poważnie...

 

W Twoim przypadku, można przymknąć oko na pewne aspekty. Jeżeli nie skłamałaś, i chcesz obserwować ptaki, to proponuję rozważyć lornetkę z zumem np. Lornetka ZOOM

Od razu mówię, że w porównaniu do polecanej lornetki Nikona, gorsza jest jakość szkła z którego wykonane są pryzmaty (BK7), mniejsze jest pole widzenia, oraz większe gabaryty lornetki. Jest za to możliwość powiększenia w użytecznym przedziale.

A dlaczego miałabym kłamać .Myślę że mąż chce oglądać ptaki a nie sąsiadkę w bikini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko odradzałbym lornetkę z zoomem takż do takich zastosowań dziennych, jak opisane przez anika 45. Chodzi o to,że zwykle te lornetki mają trochę, a czasem poważnie zawężone pole widzenia w stosunku do modeli stałoogniskowych. Poza tym maja więcej elementów ruchomych, więc potencjalnie są bardziej awaryjne. Rzeczony zoom i tak wymaga statywu do sensownego użycia,w bardzo niewielu przypadkach da sie go wykorzystać w praktyce, jeśli ma to być sprzęt podręczny. W dodatku jakość obrazu, szczególnie w tańszych modelach [a zoom sam w sobie podraża zakup] będzie przy tych wieskzych powiększeniach dość nędzna.

Mam pytanie do autorki, czy ta lornetka będzie wykorzystywana w domu [typu obserwacje z tarasu], czy też zabierana na wycieczki. Jeśli to pierwsze , a faktycznie zakładacie obserwacje o zmierzchu, to wzorem myśliwych warto zainwestować w 50-tke [7x50, 10x50]. Jeśli ma być czesto noszona, to zdecydowanie coś mniejszego, maksymalnie 40mm [ten polecany 8x40 wydaje się dobrym pomysłem]. Mogą to też być szkła typu 8x30, 7x35 itp. Poniżej 30mm bym nie schodził, bo po ciemku będzie marnie.

Pozdrawiam

-J.

Lornetka będzie używana tez o zmierzchu i noszona więc zgodnie z zaleceniami kupię nicona 8x40 .Bardzo wszystkim dziękuję ,nie spodziewałam się aż tak duzego odzewu.Odezwę się po zakupie i opiszę wrażenia męza.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgodnie z zaleceniami kupię nicona 8x40...Odezwę się po zakupie i opiszę wrażenia męza.

POzdrawiam

Witaj Anika...również uważam, że zakup Nikona Action 8x40 będzie dobrą decyzją. Mam nadzieję, że opiszesz nam także swoje wrażenia jak sprawuje się nowy nabytek. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałabym kłamać .Myślę że mąż chce oglądać ptaki a nie sąsiadkę w bikini

Miałem na myśli zastosowanie lornetki do obserwacji nieba.

 

Ale skoro już zaczęłaś, to powiem tak: jakie sąsiadki, takie obiekty zainteresowań...

 

Nie wiem po co tyle agresji w wypowiedziach. Jarek i bartolini wszystko wyjaśnili. Ja nie polecałem lornetki (podałem wady), tylko chciałem żeby była wzięta pod rozwagę. I dzięki formowiczom - została.

 

Do Pepina.

Wyjaśnień nie udzielę, gdyż nie mam pojęcia dlaczego. Przychodzi mi do głowy... "miliardy much nie może się mylić". Przeprosiny przyjęte ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.