Skocz do zawartości

Szybki konkurs - wygraj notatnik astronomiczny!


Maquis

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się Święta, w trakcie których kilku z Was pewnie zechce poobserwować niebo. Autorzy notatnika astronomicznego postanowili zrobić małą niespodziankę dla miłośników nocnego nieba. Tą niespodzianką jest mały szybki konkurs z nagrodą w postaci notatnika astronomicznego.

 

Zasady są proste - odpowiedz na trzy z pięciu przedstawionych poniżej pytań. Wśród prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy małe nagrody w postaci notatnika astronomicznego*. Łącznie mamy 10 notatników jako nagrody - 3 dla pierwszych trzech osób oraz 7 dla losowo wybranych osób z pozostałej puli.

 

Czas na odpowiedzi - od teraz (godzina 20:00 CET) do południa najbliższej niedzieli (6 grudnia), godziny 11:59 CET. O dacie decyduje data w mailu. Wygrane osoby dostaną maila w niedzielę.

 

Jak odpowiedzieć na te pytania? Napisz maila na konkurs.notatnik@gmail.com, do odpowiedzi dodaj swoje imię i nazwisko albo nick.

 

Oto pytania:

 

1. Jaka jest najjaśniejsza wizualnie gwiazda na niebie?

 

2. Ile księżyców posiada Pluton i jak się nazywają?

 

3. Jak nazywała się kometa, która uderzyła w Jowisza i w którym roku doszło do zderzenia?

 

4. Jak inaczej nazywa się zmienna gwiazda omikron Ceti?

 

5. W jakim gwiazdozbiorze leży gwiazda Barnarda?

 

Czas start!

 

*Dodatkowe informacje na temat notatnika można znaleźć pod poniższym adresem:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28133

 

oraz na stronie notatnika http://notatnik.dl.pl/

Edytowane przez Maquis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam - termin odpowiedzi to jutro godzina 11:59 CET! :) Czas płynie!

 

Toba - na wszelki wypadek pozwolimy sobie tej informacji na razie nie podawać, tak żeby nie zrobić kolejnej wtopy. :) Jutro, po terminie, wszystko ustalimy, tak aby z pewnością było wiadomo, że dana osoba była druga a nie czwarta.

 

Przypominam, że większość notatników zostanie rozlosowana wśród całej pozostałej puli zgłoszeń! Oznacza to, że każdy ma równe szanse - niezależnie czy wyśle maila dziś czy jutro o dziesiątej rano. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, minęła 20:00 pora na wyniki ;)

 

Przede wszystkim przepraszam osoby, które być może wypadły z powodu problemu mailowego. Cóż, pomyłki się zdarzają. Następnym razem zapewne będzie lepiej ::)

 

Może najpierw poprawne odpowiedzi na pytania:

 

1. Jaka jest najjaśniejsza wizualnie gwiazda na niebie?

 

Jest to oczywiście Słońce, choć spora liczba odpowiedzi wskazywała Syriusza ;)

 

2. Ile księżyców posiada Pluton i jak się nazywają?

 

Są to trzy księżyce - Charon, Nix oraz Hydra.

 

3. Jak nazywała się kometa, która uderzyła w Jowisza i w którym roku doszło do zderzenia?

 

Tutaj nie było żadnych wątpliwości i wszyscy wskazali poprawną odpowiedź - kometą tą była Shoemaker-Levy 9 a stało się to w 1994 roku. (Najnowszy ślad spadku nie jest liczony, ponieważ nie ma pewności co tak naprawdę spadło).

 

4. Jak inaczej nazywa się zmienna gwiazda omikron Ceti?

 

Jest to oczywiście Mira.

 

5. W jakim gwiazdozbiorze leży gwiazda Barnarda?

 

Gwiazda Barnarda jest (obecnie ;)) w Wężowniku.

 

 

 

Gratulacje dla wszystkich, którzy nadesłali prawidłowe odpowiedzi :)

 

Zwycięzcami konkursu są:

 

1 miejsce: Radek Jakubowski

2 miejsce: Łukasz Sujka

3 miejsce: Adrian Augustyniak

 

Dodatkowo wylosowane notatniki zmierzają do:

 

Gabriel Murawski

Piotr Skorupski

Mariusz Niedźwiecki

Rafał Grochala

"Kuba J"

Łukasz Wołyniec

"Acubenes"

 

Gratulacje!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za nagrodę ale w związku z faktem iż posiadam już jeden notatnik (otrzymałem go w akcji "promocyjnej" ;) ) i jeszcze nie zapełniłem go nawet w połowie (dużo obowiązków i mało czasu na obserwacje :( ) chciałbym przekazać mój egzemplarz osobie bardziej "potrzebującej" .

 

 

U mnie będzie leżał przez dłuższy czas nieużywany więc niech posłuży komuś innemu. A ja swoją drogą kiedy w przyszłości zapełnię swój notatniczek to nabędę sobie następny.

Decyzję o osobie do której trafi notatnik pozostawiam organizatorom i wszystkim forumowiczom :) niech dostanie go osoba która zrobi z niego właściwy użytek.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

PS: A swoją drogą ten notatnik to super sprawa :) Naprawdę warto go mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co? Kto dostał ten notatnik?

 

Hej,

 

Toba94 tylko Ty wyraziłeś chęć zaopiekowania się notatnikiem więc Ci go odstąpię... skontaktuj się proszę z Maquisem i powołując się na mojego posta poproś Go żeby w miarę możliwości odstąpił Ci mój egzemplarz.

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.