Skocz do zawartości

Plejady z Rubinara 5.6/500


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule udało mi się okiełznać w miarę HEQ-5 Syntrek :D

Komfort pracy z tym montażem bije na głowę mój poprzedni EQ-5. Wrażenie jest takie jakbym mógł guide ciągnąć w nieskończoność. :lol:

Niestety nie udało mi się odpalić EQMODa więc szło przez relayboxa i LPT.

Wydaje mi się że kolejnym krokiem będzie zakup jakiegoś refraktora bo Rubinar daje bardzo "maślany obraz gwiazd"

i detal z niego staje się dla mnie coraz mniej zadawalający :rolleyes:|

sesja: 15x600s / ISO800 EOS400D | Rubinar 5.6/500 | HEQ-5

Obróbka DSS+PSCS2 (lekki crop)

m45heq52009%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie,że jesteś zadowolony z nowego montażu.Zdjątko Ci wyszło bardzo sympatyczne.

 

Jedna uwaga-jeżeli zauważyłeś dużą różnicę pomiędzy EQ5 a HQE5,to tak samo zobaczysz różnicę jak złożysz zdjęcia w IRISIE a nie w DSS. DSS jest dla mięczaków :szczerbaty: Iris nie jest tak skomplikowany jak to się wydaje na początku,a ma naprawdę duże możliwości. Ja nie wyobrażam sobie teraz pracy z jakimś innym softem do kalibracji. No może Pixinside,ale on jest płatny,bo darmowa wersja nie składa fotek.

 

A jak chcesz jakiś refraktorek,to mi jeszcze EDek został :rolleyes:

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie,że jesteś zadowolony z nowego montażu.Zdjątko Ci wyszło bardzo sympatyczne.

 

Jedna uwaga-jeżeli zauważyłeś dużą różnicę pomiędzy EQ5 a HQE5,to tak samo zobaczysz różnicę jak złożysz zdjęcia w IRISIE a nie w DSS. DSS jest dla mięczaków :szczerbaty: Iris nie jest tak skomplikowany jak to się wydaje na początku,a ma naprawdę duże możliwości. Ja nie wyobrażam sobie teraz pracy z jakimś innym softem do kalibracji. No może Pixinside,ale on jest płatny,bo darmowa wersja nie składa fotek.

 

A jak chcesz jakiś refraktorek,to mi jeszcze EDek został :rolleyes:

tak montaż sprawuje się super. :Beer: Jestem na etapie zabawy z EQMODem i chyba następne foty pójdą już na nowym sterowniku.

Co do Irisa to znam podstawy ale jakoś automatycznie wrzuciłem do DSS i tak zostało. Muszę sprawdzić może uda się zminimalizować trochę plackowate gwiazdy :szczerbaty: Właśnie mi się też przypomniało że mam 30 dniową wersję PixInsight trzeba będzie potestować. Do do EDka to narazie mnie nie stać niestety choć kusisz Patryk niesamowicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetny materiał i sporo w nim potenciału, ale jak dla mnie troszkę za niebiesko.

Proponowałbym znaleźć jakąś fotkę referencyjną i popróbować z kolorkami. Jak zwykle ośmieliłem się pogrzebać w cudzym i po trzech minutkach wyszło mi tak:

 

m45heq52009%20copy2.jpg

 

Mam nadzieje że sie nie gniewasz, ale lepiej chyba tak pokazać o co chodzi ;)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetny materiał i sporo w nim potenciału, ale jak dla mnie troszkę za niebiesko.

Proponowałbym znaleźć jakąś fotkę referencyjną i popróbować z kolorkami. Jak zwykle ośmieliłem się pogrzebać w cudzym i po trzech minutkach wyszło mi tak:

 

 

Mam nadzieje że sie nie gniewasz, ale lepiej chyba tak pokazać o co chodzi ;)

Pozdrawiam :Beer:

:notworthy: dzięki Piotrek pokazałeś że można jeszcze wyciągnąć trochę naturalnego koloru gwiazd z tego materiału z czym miałem wczoraj problem :Beer:

Tiamat miał rację mówiąc że trzeba dać odpocząć oczom przez noc - na drugi dzień widać błędy obróbki z dnia poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.