Skocz do zawartości

Zdjęcie Roku 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Przyjaciele,

 

Rok 2009 przyniósł nam wiele wspaniałych przeżyć na polu daleko obserwacyjnym. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z taką różnorodnością warunków widocznościowych i takim bogactwem wspaniałych fotografii z całego kraju i nie tylko. Ponadto ruszyła długo wyczekiwana kamera obserwacyjna, która z trudnymi początkami w końcu zaczęła nam służyć (i oby jak najdłużej!). Przez cały rok przez stronę DO przewinęło się prawie 130 tys. osób, co uważam za wspaniały sukces i świadectwo, że to co robimy fascynuje nie tylko nas.

 

Chciałbym w imieniu zespołu DO szczerze podziękować Wam wszystkim za wkład, który wnosicie w rozwój naszej pasji. Wszystkie cenne wypowiedzi, komentarze, nadsyłane zdjęcia i całe Wasze zaangażowanie tworzą wielką wartość dla naszej pasji pozwalając się jej rozwijać i dzięki temu dając sens naszemu zaangażowaniu w stronę DO. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie, abyśmy pod koniec AD 2010 mogli tak samo dużo wspominać, co w tym roku.

 

Z kolei na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Wam zdrowia, radości i wszelkich sukcesów (także tych osobistych ;)), które niech trwają do końca tego i całego następnego roku!

 

PS. Temat pozostawiam otwarty, gdyby ktoś z Was chciał zamieścić własne życzenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2009 był wyjątkowy dla dalekich obserwatorów.

Szczególnie w pamięci pozostaną wiosenne obserwacje i bicie rekordów obserwacji Pradziada.

 

Życzę wszystkim, aby rok 2010 przyniósł kolejne sukcesy i realizację najważniejszych wyzwań, stojących przed DO. Przed nami zimowe inwersje jak i wiosenne wyże. Myślę, że każdy ma jakieś wyzwania obserwacyjne, które wydaja się czasem nieosiągalne i mało realne.

Sam nigdy nie spodziewałem się , że w mojej okolicy można dojrzeć obiekty oddalone o ponad 60 km i uchwycic je amatorskim sprzętem.

Życzę również wielu nowych obserwatorów z nowych regionów. Szkoda, że tak niewiele osób, np w centrum kraju interesuje się tematyką DO. Byłoby łatwiej organizować spotkania obserwacyjne i wymieniać doświadczenia.

 

Wyzwań w centrum kraju jest wiele, w tym to najważniejsze - upolować Tatry lub Babią z jednego ze wzgórz w południowej części woj. Łódzkiego. Cóż, zobaczymy za rok, czy zostanie zrealizowane.

 

Ze swojej strony chciałbym życzyć wszystkim obserwatorom DO zdrowia, szczęścia, unikalnych warunków obserwacyjnych, wytrwałości w obserwacjach, jak i wielu sukcesów - zarówno tych obserwacyjnych, jak i osobistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jakże niezwykłym i obfitującym w wspaniałe dalekoobserwacyjne wyniki sam nie wiem czego Wam drodzy koledzy (i koleżanki!) życzyć, bo czy jesteśmy jeszcze w stanie wyśrubować pewne wyniki? Ano jesteśmy co udowadniacie z każdym kolejnym rokiem :notworthy: Więc życzę wszystkim zwłaszcza wszystkim "nowym" takim jak ja aby kiedyś dorównali "starym wyjadaczom", a im z kolei aby nigdy nie osiedli na laurach i do granic możliwości swojego sprzętu uwieczniali wciąż to co nawet na Hey'u wydaje się tylko malutkim czerwonym ledwie dostrzegalnym pixelem!

 

Niech każde z waszych miast i miasteczek dzięki dalekoobserwacyjnej fotografii stanie się bliższe jakimkolwiek szczytom górkim niż Zakopane Tatrom :Salut:

Wesołych Świąt! :santa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mimo tego że nie udzielam się namiętnie na forum to wątek sledze od około 2 lat i pomyślałem sobie że można by wyłonić zdjęcie/a które dostałoby miano "Zdjęcia roku 2009". Myślę że jest to odpowiedni wątek aby podyskutować nad tym i tak jak jest napisane w temacie podsumować rok 2009. :rolleyes:

Co załoga sądzi o tym?

 

Pozdrawiam! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) można by wyłonić zdjęcie/a które dostałoby miano "Zdjęcia roku 2009". Myślę że jest to odpowiedni wątek aby podyskutować nad tym i tak jak jest napisane w temacie podsumować rok 2009. :rolleyes:

Co załoga sądzi o tym?

 

Pozdrawiam! :Beer:

Myślę, że to fajny pomysł. W ciągu całego roku najlepsze fotki wrzucaliśmy na DO, więc spokojnie możemy kandydujące zdjęcia ograniczyć do tych zamieszczonych na stronie. Będzie to bardzo trudne, bo fajnych w tym roku było wiele, więc proponuję wybór pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca (trzy trzecie miejsca = dwa drugie miejsca = jedno pierwsze i później zsumujemy).

 

Dla ułatwienia wyszukiwania:

 

 

zamieszczam link do wszystkich tegorocznych fotek.

 

Moje typy:

 

1) Pradziad z Olkusza (za najdalszego Pradziada z nizin)

 

2) Borżawa ze Slavkowskiego (tu raczej tłumaczyć za co nie trzeba :)

 

3) Tatry z Wielkiego Grochowca (za całokształt osiągnięć Zbyszka w tym roku ukoronowany tą panoramą)

 

Zapraszam do typowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to co mi utkwiło w pamięci z tego roku:

 

1. Pradziad z Niegowonic - za tą kompozycję zdjęcia która powoduje, że Pradziad wygląda jak cień Dorotki

 

2. Gerlach z Hałdy Skalny -jak dla mnie totalnie odjechane zdjęcie, większość laików nie wierzy że to nie fotomontaż

 

3. Jeseniki z Katowic - za udowodnienie, że Katowice to miasto leżące w Jesenikach :D

 

Specjalne wyróżnienie za najładniejszą tegoroczną panoramę wierchów należy się natomiast moim zdaniem Mertiemu za:

 

Tatry i Babia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

1. Bezapelacyjne dzieło sztuki - Tatry z Grochowca by Zbyszek - których nigdy nie doczekaliśmy się w pełnej rozciągłości nad czym ubolewam.

2. Tatry Bielskie z Katowic - Za artyzm, bo wierchów z Kostuchny nie brakowało nam w tym roku, a to jest jednak wyjątkowe.

3. Pradziad i Jeleni Hrbet z Niegowonic - za istny fotomontaż który okazuje się być prawdą.

 

No i wyróżnienie specjalne w kategorii "Best job of the year":

Gigapanorama Beskidu z Katowic - tylko przy jej użytku moglibyśmy ułożyć całe podium najlepszych fotek tego roku - Pilsko, Góra Żar, T.Zachodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór nie jest prosty, bo mam swoich faworytów praktycznie w każdej kategorii: nizinne, bieszczadzkie, świętokrzyskie, nadmorskie, ale spróbuję:

 

1. Babia Góra z Częstochowy - ten historyczny moment utkwił mi najbardziej w głowie.

 

2. Mały Krywań z Niegowonic - Obserwacja której nikt się nie spodziewał.

 

3. Tatry z Chorzowa - za pionierską obserwację na Śląsku

 

Wyróżnienie za wysiłek włożony w opisanie panoramy - Panorama GOP z hałdy Skalny w Łaziskach Górnych :Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to głosowanie nam się rozkręca :) Czekamy na dalsze typowania!

 

Obecna klasyfikacja:

1) Pradziad z Olkusza by Northwood&Rafał - 12 pkt

1) Tatry z Keprnika by Wicio - 12 pkt

2) Tatry z Wielkiego Grochowca by Northwood - 9 pkt

2) Babia Góra z Częstochowy by Northwood - 9 pkt

3) Bieszczady Wschodnie ze Sławkowskiego by Wicio - 5 pkt

 

Dla zwycięzcy konkursu przygotujemy małą niespodzianke! :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

1. Pradziad z Olkusza

 

2. Giewont z Wielkiego Grochowca

 

3. Tatry z Keprnika - to za odległość.

 

Natomiast miano najlepszej panoramy przyznaję Panorama Tatr z Katowic

 

I tak przy okazji życzę Dalekim Obserwatorom wszystkiego najlepszego w nowym roku. Oby był równie obfity w dni sprzyjające DO jak ten, który właśnie mija.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wg mnie:

(pomijając różne kryteria)

 

1.Babia Góra z Częstochowy

 

2.Pradziad z Olkusza

 

3.Jeseniki i Masyw Śnieżnika z Lublińca

 

Życzę szczęśliwego Nowego Roku, obfitującego w wiele ciekawych DO oraz sprzyjających warunków obserwacyjnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bezapelacyjnie kandydatami na pierwsze miejsce są: Borżawa ze Sławkowskiego lub Tatry z Keprnika - oczywiście za wyśrubowanie odległości na nieznaną dotąd w naszych rewirach skalę.

Przy okazji chciałbym życzyć wszystkim użytkownikom naszego forum jak najdalszych widoków w nadchodzącym roku i oczywiście wszystkiego, czego każdy sobie życzy lub planuje osiągnąć A.D. 2010, jak również tego, abyśmy za rok mieli dylemat, czy palma pierwszeństwa należy się zdjęciu Schneeberga z Radhosta, czy też Karpat Rumuńskich z Łomnicy. :rolleyes:

Do siego roku! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu do kiedy prowadzimy głosowanie?

Ps: póki co gęsto na podium: 1 pierwsze miejsce, 6 drugich i 7 trzecich :szczerbaty:

Do momentu, kiedy wypowiedzieć się będą mogli wszyscy zainteresowani, czyli bezpiecznie możemy przyjąć do końca tego tygodnia. Pierwsze miejsce dostaje 3 pkt, drugie 2 pkt, trzecie 1 pkt i następnie są sumowane. Aktualna klasyfikacja podana jest w moim poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku,

Przyłączając sie dogłosowania na zdjęcie roku, również przedstawiam tak na szybko swoje typy:

 

1.Tatry widziane z Keprnika - za odległość

 

2. Babia Góra z Częstochowy

 

3. Panorama Gór Świętokrzyskich z Fajnej Ryby

 

2 i 3 mają związek z moim lokalnym patriotyzmem :). No i mam nadzieję, że w tym roku pojawi się na DO jakaś Babia , a może czubeczek Łomnicy z Dobromierza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśme Wicio wskoczył na drugie miejsce ;) Ponieważ widzę, że część osób dopiero wraca z Sylwestrowych urlopów, dlatego przedłużam czas głosowania do końca jutrzejszego dnia. Jak widać na podium gęsto, więc każdy następny głos może zmienić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę wyłamię :)

1.Beskidy i Tatry z Biskupiej Kopy - za najdalszą obserwację pomiędzy punktami w Polsce

2.Tatry z Rudy Śląskiej - za odległość + jakość

3.Już zgodnie z innymi-Pradziad z Olkusza :)

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bywalców w N.Roku !!

wysokich inwersji, lekkiego sprzętu oraz łutu szczęcia... człowiek strzela, Pan Bóg światło nosi ;)

 

moje typy:

1. ex ex aequo (szcun dla autora: baranyielek)

- panorama Karpat Wsch. ze Stoya:

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=5424

- Góry Rodniańskie z Połoniny Borżawa:

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=5419

2. Tatry z Jesenników (za rekord)

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=6238

3. Tatry z Murcek (za światełko na Łomnicy)

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=6354

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.