Skocz do zawartości

BPC 12x40 Tento jak podłączyć?


Kerepsak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lornetkę BPC 12x40 Tento i chciałbym podłączyć ją do statywu.

Problem w tym, że kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Wprawdzie oglądałem adaptery do lornetek, jednak w mojej lornetce

nie potrafię zlokalizować miejsca gdzie powinien być adapter wkręcony.

Czy ktoś mógłby mi pomóc i napisać co, gdzie i jak trzeba zrobić,

bym mógł ją w końcu podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę lornetkę i nie wydaje mi się, żeby tam była możliwość przykręcenia adaptera.

Mógłbym zamieścić zdjęcie, w jaki sposób ja ją podłączyłem do statywu, ale pękłbyś ze śmiechu - dwie deseczki, dwie długie śruby z nakrętkami motylkowymi i "szybkozłączka" wyprofilowana w drewnie. Koszt wykonania całości - jakieś 5 zł. :)

I bardzo dobrze się to sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam ten cud radzieckiej techniki z początku lat 80-tych. Konstruktorzy nie przewidzieli że ta mała i ciemna lornetka może być wykorzystywana do obserwacji astronomicznych. Stąd konieczność rozwijania tak koniecznej kiedyś a i dzisiaj przydatnej umiejętności jaką jest improwizacja. Z dodatkowych "atutów" tego sprzętu wymienić wypada także koszmarnie niewygodne gumki na muszlach okularów które dosyć wydajnie zmniejszają kąt widzenia lornetki. Dobrze że można je zdjąć lub przynajmniej zawinąć. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o gumki, to ja już po 5 sekundach korzystania zawinąłem je.

A jeśli idzie o mocowanie do statywu, to dzięki za info, że nie zaplanowano go w

naszym "cudzie techniki". Byłem już gotów rozłożyć lornetkę na części pierwsze w

by go znaleźć. Na szczęście uchroniliście mnie przed potencjalnie zgubą dla lornetki czynnością.

Ale w takim razie mogę prosić o jakieś przykłady już istniejących "statywów", co mógłbym się zainspirować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kronosa 20x60 BPC dodawali adapter, ale jak to z torami russian ten adapter tez ma inny gwint calowy niz wszystkie złączki foto itp, więc musiałem jakieś dziwne rzeczy wyprawiać by to oprawić czyli przejściówkę z ruskiego na nasze :stop: ale nie radzę tego bo się namęczyłem, a potem znalazłem taki adapter z NORMALNYM :D gwintem w sklepie w W-wie. Nie wiem czy jeszcze mają, bo na stronie www.teleskopy.pl już nie ma... To jest taki fajny uniwersalny adapter dla lornetek bez gniazda z gwintem. Poprostu zaciska się na drążku spajającym obie lunety.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze mają, bo na stronie www.teleskopy.pl już nie ma... To jest taki fajny uniwersalny adapter dla lornetek bez gniazda z gwintem. Poprostu zaciska się na drążku spajającym obie lunety.

 

Sorry ale chyba nie wiesz o czym piszesz... W lornetce Tento 12x40 nie występuje taki "drążek spajający obie lunety", więc i nie ma na czym zacisnąć złączki... w tym cały ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale chyba nie wiesz o czym piszesz...

 

 

 

Wiem. Pisze o BPC 12x40, a nie o BPC4 12x40 o której pewnie myślisz i masz racje, bo tam za ciasno są tuby rzeczywiście, ale to chyba powinno być w takim modelu rozwiązane gniazdem? Nie wiem bo nie widziałem takiej PC4 12x40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.