Skocz do zawartości

Saturn 2010


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie! Nie sądziłem, ze taki detal leży w zasięgu 8".

Opanowałeś C8 do perfekcji!

 

Dzięki za ciepłe słowa , prawda jest taka że dopiero to 50% tej perfekcji , teleskop dokładnie zkolimował mi Dominik , więc kolimacja jest , seeing ciężko upolować dlatego jak jest możliwość ślęczę godzinami i czasami coś złapię . Tak jak ostatnio seeing 6/10 przez ok 2 minuty , reszta czasu poszła już wraz z avikami do kosza. Oczywiście najlepsze fotki i aviki archiwizuję , bo być może w przyszłości programy do obróbki pójdą na tyle daleko że z tego samego materiału da się wycisnąć jeszcze więcej.

Chciałem tylko wam powiedzieć iż ten Saturnik był kręcony z filtrem Ir-Cut czyli z moją kamerką funkcjonował tak jak zwykła kamerka kolorowa , która jest dużo mniej czuła niż DMK , gdybym kręcił DMK być może udało by mi się uzyskać dużo lepsze wyniki , no ale takiej nie mam.

Tak więc założenie do SCT8" lepszej czulszej kamerki dało by mu o jakieś 30% więcej możliwości , może wtedy udało by się pokazać to co widzę przez niego w wizualu.

Sztorm porównywałem w sieci inni też go zarejestrowali , zwróćcie uwagę że to z 8" Newtona więc posiadacze Synt 8" do dzieła :astronom:

Saturn20100408v444546lrgbw.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK21 staje się obecnie przestarzała. Australijczycy na Saturnie i Jowiszu (tak, Jowiszu) testują już PG Flea 3 z takimi wynikami. A ja wciąż nie wiem kiedy będę miał Baslera do testów :no: C8 też wolno idzie ;)

 

Poniżej fota łączona, HDR. Saturn RRGB naniesiony na klatkę z dłuższą ekspozycją. 150/750 newton, Barlow 2,3x, DMK21.

full-sat.png

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK21 staje się obecnie przestarzała. Australijczycy na Saturnie i Jowiszu (tak, Jowiszu) testują już PG Flea 3 z takimi wynikami. A ja wciąż nie wiem kiedy będę miał Baslera do testów :no: C8 też wolno idzie ;)

 

Poniżej fota łączona, HDR. Saturn RRGB naniesiony na klatkę z dłuższą ekspozycją. 150/750 newton, Barlow 2,3x, DMK21.

Kolory na tarczy i pasy wyszły znakomicie!

Reszta też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj również nagrywałem ale seeing niestety kiepski, nawet nie obrabiam tego w kolorze.

Stack 460 klatek, praktycznie surówka po registax z cropem.

 

Kurcze Andrzeju ten twój teleskop robi takie super foty przy słabym seeingu , a co będzie jak trafisz dobry :astronom:

 

Ps. ładnie już widac pasy na planecie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy, potwierdzam posting Janusza: jesli to był słaby seeing to napędzasz mi stracha ;) Saturn jest naprawdę świetny, paski chmur sa bardzo dobrze widoczne!

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

Chciał bym mieć takie surowe klatki , eh to by była fotka :)

 

Zawsze zanim padnie pogoda kręcę na maxa , potem obrabiam , jedna z takich fotek Seeing 3/10.

 

1083_08_05_10_3_28_24.jpeg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, ale może lepiej w takiej kolorystyce?

Balans kolorów, poziomy i lekkie wyostrzenie

 

image-52B1_4BEF9EF0.jpg

 

Taką obróbkę tez robiłem ale jak na mój gust taki jest zbyt niebieski , ja wolę Saturna jednak w kolorze Jale , chciałem powiedzieć Yelow :D

 

Oglądam własnie twoją fotkę na innym monitorze i nawet fajnie ci wyszło , jeszce żeby zdjąc nadmiar niebieskiego i było by super.

 

Z kolorem jest problem bo to połączenie DBK z Ir-Pass , w kolorze daje pomarańczowo czerwony kolor , myślę że trzeba będzie wejść w manualne ustawianie kolorów to powinno być lepiej.

Podaj mi maila do siebie to wyślę ci surówkę tifa żebyś mógł ją obrobić bez strat , nieźle ci to wychodzi-pozdrawiam Janusz.

Mój mail astrokosmo@wp.pl

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Saturn po raz pierwszy w moim wykonaniu. SW150/750, barlow x2, QHY5v poszły w ruch. Niestety nie dorobiłem się jeszcze żadnych filtrów. Słaby seeing, ale miała to być dla mnie lekcja więc się skusiłem.

 

Powiększyłem zdjęcie x2 i dodałem "sztuczny kolor" (to dla nie astroamatorów).

 

saturn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy z Baslera Ace. Saturn jeszcze od biedy się łapie z mojego balkonu przez godzinę, półtora ;) trzeba się z nim powoli żegnać aż do listopada, grudnia.

 

Uwzględniając niestabilny soft wyniki całkiem dobre. Przy f/28 seeing już był fatalny, teleskop patrzył wzdłuż sąsiedniego bloku i co chwila obraz odpływał. Jedyny problem dla tej kamerki to nadmierne rozgrzewanie się, co może "zniwelować" zaletę niższego szumu matrycy. Przy maksymalnym gainie ("1000" w FC) ziarnistość jest wyraźnie widoczna, tylko trudno to obecnie porównać z DMK (brak bezwzględnych wartości maksymalnego gaina; zobaczę co tam jeszcze w manualu jest). W warunkach domowych bez wiatru Scout potrafił podgrzać się o 20-25C ponad T otoczenia.

saturn1.png

saturn2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pierwszy pierścień sezonu, powrót władcy pierścieni... Seeing fatalny przez całą noc, ale udało się coś wydrzeć z tego Saturna ;) Basler Ace acA640-100gm, SCT 8", +/- GSO 2x Barlow

 

~f/10 Pro Planet 804

s10-0550.jpgf10-0554.jpgs10-0548.jpg

 

~f/20 Pro Planet 742

s20-0540.jpgs20-0536.jpg

 

Nachylenie pierścieni jest już widoczne, a dla tej opozycji będzie jeszcze więcej:

16m87rt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.