Jump to content

Synta, nie Synta


xterm
 Share

Recommended Posts

Ponoc w styczniu maja byc Synty w fotoclassicu.

Zastanawiam sie czy zainwestowac w ten sprzecik czy poczekac na nasze

wejscie do Unii - jest szansa zeby wtedy byly jakies ruchy cenowe w dol/sprzetowe ku Polsce?

 

Wymagania co do teleskopu mam ustalone:

cena: 2000-3000PLN z osprzetem,

DS, tereny podmiejskie, sprzet stacjonarny.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

A ile konkretnie ta Synta z tuningiem kosztuje to porównam ją do naszej równoważnej średnicowo oferty, wpadnij jakoś przy okazji do firmy to o tym pogadamy przy kawce ala "Astrokrak" 8)

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy czy w ogole Synta bedzie i jak tak to ile bedzie kosztowac...

Dziex za kosmo kawke - jakby co to pewnie wczesniej przedzwonie, najchetniej po tym jak dowioza sprzet do fotoclassica :D

 

A pytanie dalej aktualne: lepiej kupic teraz czy oplaca sie bardziej czekac do maja?

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Jak znam życie i pazerność naszego fiskusa to w maju dla nas zmieni się jedynie to że nie bedzie można już odliczyć niemieckiego podatku a dopuki Polska nie ratyfikuje traktatu z "Schengen"to nie będzie mowy o ruchu bez cłowym i bez Watu a to zapewne najszybciej jak wejdziemy do Unii Moneternej czyli realnie myśląc gdzieś koło 2010 :?

Link to comment
Share on other sites

Jak znam życie i pazerność naszego fiskusa to w maju dla nas zmieni się jedynie to że nie bedzie można już odliczyć niemieckiego podatku a dopuki Polska nie ratyfikuje traktatu z "Schengen"to nie będzie mowy o ruchu bez cłowym i bez Watu a to zapewne najszybciej  jak wejdziemy do Unii Moneternej czyli realnie myśląc gdzieś koło 2010  :?

 

Janusz bój się Boga co ty wypisujesz. Układ z Schengen dotyczy ruchu osobowego, a nie towarowego. Od 1 maja nie będzie żadnych ceł ani VAT-u na granicy z UE (nie dotyczy nowych środków transportu - VAT) obowiązywać będą jedynie limity przywozowe na tytoń, alkohol i paliwa. Limity obejmujące wszystkie towary dotyczyły będą tylko zakupów w firmach wysyłkowych.

 

Co do układu z Schengen to najbliższy termin to 2007rok. Po jego ratyfikacji znikną WOP-iści z granicy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Obyś miał Mirku rację i dzieki za sprostowanie w kwestii formalnej, bo znając polskiego fiskusa doskonale, prowadzac od 1996 roku firmę w jego realiach nie bardzo w to wierzę ale modlę się gorąco za to co piszesz ale jednak bez większego przekonania, coś się o rok odwlecze lub braknie przepisów wykonawczych jak to u nas w Parlamencie :?

Link to comment
Share on other sites

Janusz do tego nie są potrzebne żadne przepisy wykonawcze traktat unijny został podpisany i ratyfikowany. Co najwyżej może się okazać, że któreś z państw europejskich nie ratyfikuje traktatu o rozszerzeniu i będzie dz jest to jednak mało prawdopodobne. Nie jestem nawet pewien czy ratyfikacja nie zakończyła się. 1 maja znikają celnicy z granic polska-UE. Z tymi celnikami jest duży problem bo nie ma co z nimi zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Jakto co zrobić :?: przeszkolić w rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i rzucić na wschód do uszczelnienia granic Unii a część na wsześniejsze emeryturki zapewne odejdzie za nasze obecne składki Zusowskie :wink:

Nie ma letko jak mawiają, chcieli do Unii to pierwsze skutki sami niebawem odczują jak i my wszyscy zapewne :?

Link to comment
Share on other sites

Janusz oni (władza) dokładnie to robią tzn. proponują przeniesienie się na wschód. Nie wszystkim to jednak odpowiada. Dlatego celnicy chcieli by aby weszła ustawa pozwalająca im przechodzić na emeryture tak jak służbą mundurowym (policji, wojsku) rząd się na to nie chce zgodzic ma tylko dla nich jedną alternatywę - wschód. Z jednej strony to im się nie dziwiwię, że strajkują z drugiej zaś strony widziałem osiedle domków celników na granicy. Z pensji tego nie pobudowali więc chyba w sumie już jakiś czas temu wzieli sprawy w swoje ręce i sobie zabezpieczyli przyszłość, przynajmniej niektórzy. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.