Skocz do zawartości

Zorze polarne w Polsce 2010 - 2014


Dementorin

Rekomendowane odpowiedzi

WOW :rolleyes:

Niech się wypowiedzą specjaliści w tej dziedzinie. Myślicie, że coś pozytywnego dla nas ta noc może przynieść? :)

 

 

Teraz raczej nie ma szans, ale na spejsłewerze piszą o plamach 1161 i 62. Przy końcu swojej żywotności mogą puszczać ;) mocne rozbłyski (być może coś się trafi) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam to forum od jakiegos czasu bo chciałem zrozumieć na czym polega zjawisko zorzy polarnej, jakie warunki muszą wystapić. Czytam te fantastyczne relacje z 2003, i przewijają się miejscowości Warszawa, Wrocław, Gdańsk.. i tu mam takie pytanie, czy na południu Polski ktoś zaoberwował to zjawisko? Dokładnie chodzi mi o rejony Rzezów-Przemyśl.

Obserwowałem to zjawisko z okolic Rymanowa. Nawet dzwoniłem do obserwatorium w Toruniu gdzie dyżurująca p. astronom potwierdziła możliwość zaistnienia takiego zjawiska na podstawie odczytów z aparatury pomiarowej lecz pogoda w Toruniu nie pozwoliła jej na weryfikacje wizualną wystąpienia zorzy. Widok był niesamowity do tego stopnia, iż ludzie z pewnej wioski wychodzili z domów myśląc, że w okolicy wybuchł pożar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz raczej nie ma szans, ale na spejsłewerze piszą o plamach 1161 i 62. Przy końcu swojej żywotności mogą puszczać ;) mocne rozbłyski (być może coś się trafi) :D

 

Violu niestety plamki są na obrzeżach Słońca, to nie wiem czy coś do Nas z nich dotrze :( chociaż bym nie pogardził sporą energią z tych plamek w kierunku Ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violu niestety plamki są na obrzeżach Słońca, to nie wiem czy coś do Nas z nich dotrze :( chociaż bym nie pogardził sporą energią z tych plamek w kierunku Ziemi :)

 

Tak, tak, mam taką nadzieję tylko, że ten koniec nastąpi w odpowienim dla nas momencie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda powoli się poprawia (moja prognoza się nie sprawdziła), a w górach niebo się przetarło do tego stopnia, że warstwa chmur zeszła poniżej 1200m ale to nie u nas. Przejrzałem nocne zapisy z kamerek na Łysej G. w Beskidzie Śląsko-Morawskim oraz ze Śnieżki. Niestety, na niebie nie widać jakiś większych ruchów więc sądzę, że z południa raczej nie ma szans na zorzę :no: Mogę się mylić ale wymagało by to czasu i poświęcenia się aby tam wejść i sprawdzić ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zorza. Oni tam mają albo jakąś lampę czerwoną, albo parking samochodów + komin, z którego czasami zawiewa dymem. Jak zapali się to światło czerwone, to daje takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @kwiku skąd masz te dane o tym:

178.7 GW

 

?

Podasz źródełko to będę wdzięczny ;)

A co do rozbłysku M1 z wyższego postu, to niestety M1 nie ma wpływu na obecne anomalie. Te anomalie powoduje duży koronalny otwór. Sprawa powinna dość długo się toczyć. Kilka dni. A maximum z tego koronalnego otworu ciężko przewidzieć, kiedy dotrze. Ostatnio ten sam koronalny otwór spowodował Kp6. Teraz może być nawet lepiej.

 

 

Tutaj świeższe informacje o KP. Aktualizowane co 15 min.

 

wingkp_15m_12h.gif

 

Źródło: http://www.swpc.noaa.gov/wingkp/index.html

Edytowane przez tommy12
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z północy jak narazie nic nie widać, choć do końca też nie wiem na co zwrócić uwagę. W razie czego z jakimi ustawieniami balansu bieli robić fotografie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.