Skocz do zawartości

Zakrycie brzegowe w Sycowie 21.02.2010


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że pogoda wypali :notworthy: Syców dzisiaj - zachmurzenie całkowite i roztopy :unsure: Niestety według serwisu pogodynka.pl jak i meteorogramów www.meteo.pl o godz. 22 przewidywane jest całkowite zachmurzenie dla Sycowa :o Także nie bije optymizmem biorąc pod uwagę że w Sycowie od 1,5 miesiąca w Sycowie gwiazdki nie było widać :unsure:

Edytowane przez danio115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w tej chwili przeciera się, wychodzi słonko, lekki wiaterek, +5*C :)

 

 

 

alcyone_5.gif

 

 

Gdyby jednak pogoda dopisała to wspołrzędne szkoły:

 

N 51.31118

E 17.71357

 

Szkoła jest tuż obok bardzo wysokiego starego kościoła z czerwonej cegły. Trudno nie trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raniutko dzisiaj prawie w całej Polsce śliczna pogoda ... ale jak donosi Daniel Matera właśnie teraz do Sycowa dochodzi już fala zachmurzenia całkowitego. Tak więc prognoza

http://pogodynka.pl/miasto.php?miasto=syc%F3w

niestety sprawdza się :(

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jednak pamiętać, że Wrocław leży 60km od Sycowa, co skutkuje tym że gdy w Sycowie sypie śnieg we Wrocławiu jest suchutko :szczerbaty: . Mapy pogodynka.pl jak i innych serwisów takich jak sat24.com pokazują iż już około godziny 18:00 można spodziewać się całkowitego zachmurzenia niestety :unsure: W tej chwili moja pewność tej prognozy oscyluje niestety w granicach 90% <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie odbędzie się :Salut: Mamy umówione 5 stanowisk obserwacyjnych- wszystkie z dostępem do sieci :mrgreen: Gdyby pogoda jakimś cudem dopisała udajemy się na obserwacje :astronom: Prognoza się sprawdza niestety idealnie - Syców - godzina 16:15, zachmurzenie całkowite. Tylko lekko prześwitujące słonko :(

Edytowane przez danio115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wrocław melduje powrót do domu. Niestety ze względu na kapryśną pogodę obserwacje nie doszły do skutku.

Niemniej bardzo miło nam było się z Wami spotkać oraz poznać osobiście. Pozdrawiamy Pana Janusza oraz Daniela, który włożył dużo w organizację przedsięwzięcia.

Dziękujemy za wspólną podróż Zbyszkowi oraz wszystkim za spotkanie. Do zobaczenia!

 

I jeszcze kilka fotek wrzucę. Na ostatniej widać, że jednak śnieg "troszkę" pokrzyżował nam plany. :)

 

DSC_1126.JPG DSC_1129.JPG DSC_1136.JPG DSC_1144.JPG DSC_1145.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie niestety dobiegło końca. Zrobię mini relację, bardzo ogólną. Janusz i Tomasz przyjechali około 17:20. Udaliśmy się do szkoły i czekaliśmy na resztę. Najpierw zjawili się Panowie z Wrocławia, Wimmer z dziewczyną i Panowie z Twardogóry. Później przyjechał Bartolini, jeszcze potem Paweł Maksym + dziewczyna + słodziutki York :szczerbaty: Na koniec przyjechał drektor Łódzkiego planetarium + jego kolega. Wszyscy wiedzieli że pogody nie będzie, ale stawili się wszyscy Rozmawialiśmy sobie o różnych rzeczach. Po dojeździe Dyrektora który był BARDZO optymistycznie nastawiony spakowaliśmy się i zawieźliśmy Dyrektora oraz Jego kolegę na stanowisko. Gdybyście widzieli minę kobiety do której przyjechaliśmy na stanowisko :rofl: Jakieś 7 samochodów, a ona myślała że wszystkie jej na podwórko wjadą :D Jednak trzeba przyznać iż była bardzo miła. Zostawiliśmy Pana Dyrektora, mimo iż sypał śnieg, On postanowił wyciągać sprzęt. Ja z Januszem i Tomaszem udaliśmy się do mnie na kolacje,a potem Oni pojechali do domu. Pan Dyrektor na pewno jeszcze siedzi na stanowisku i chyba liczy płatki śniegu. Jednak mam nadzieję że pogoda Jemu dopisze i będziemy mieli nagranie zakrycia :Salut: To tak w BARDZO małym skrócie. Mam nadzieję że resztę dopiszą inni. Było super. Astropozdro Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że obserwacje zakrycia nie doszły do skutku ale przynajmniej spotkaliśmy sympatycznych ludzi

po powrocie do domu pokazała się spora dziura w chmurach i pooglądałem sobie Księżyc obok Plejad przez lornetkę. Natura potrafi być złośliwa

dziękuję Danio115 za zorganizowanie spotkania

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze powrotnej w Bełchatowie czyli w połowie drogi zaliczyłem dziurę w jezdni i jedna opona skończyła żywot :/ . Na szczęście jechałem wolno i nie wylądowałem na latarni. Ostatecznie do domu dojechałem o drugiej w nocy jadąc 80 km/h na dojazdówce.

Edytowane przez localizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo było miło się spotkać. Szkoda, pogoda spłatała nam figla, ok. 23 mogłem już popatrzeć na Księżyc i Plejady. Od 24 prawie do rana niebo czyste.

Dziękuję Danielowi za wkład pracy.

Pozdrawiam

HK

 

PS.

Dziękuję za zamieszczone zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, Danielowi za podjecie się trudu zorganizowania stanowisk obserwacyjnych. Chcialem napisać krotki rapotr o naszej obserwacji, ale wcześniej Daniel w soim poście praktycznie wyczerpal temat. Załączam nasze zdjęcie grupowe.

 

2010_02_21_sycow_gr.jpg

 

 

http://www.astrojawil.pl/foto16/2010_02_21_sycow_gr_d.jpg

 

Może następnym razem pogoda się spisze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, Januszu - dziękujemy za wzorową organizację.

Następnym razem pogoda dopisze. Dobrze by było by na Dolnym Śląsku powstał "ośrodek" na który zawsze będzie można liczyć (Daniel, Bartolini).

Ja niestety wyjazd przepłaciłem powrotem okropnego bólu gardła... ale warto było Was zobaczyć.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

Wracaliśmy w wielkim śniegu, zawieja między Wieruszowem a Sieradzem ograniczała widoczność do kilku metrów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kieruję podziękowanie dla Janusza, za organizację i zgranie całego tego spotkania, jak i dla Pawła Maksyma za napisanie i wysłanie listu który mi wiele ułatwił. Dziękuje :D Chciałem także podziękować wszystkim za przybycie mimo niepogody. Niestety jestem wściekły, ponieważ dzisiaj mam PIĘKNE niebo przez cały dzień. Także teraz pięknie widoczny Orion, że o Księżycu nie wspomne. Wielka szkoda że takiej pogody nie było wczoraj. Wtedy to by było spotkanie :astronom:

Edytowane przez danio115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ta kamera Canona to jaki model i za ile chodzi na Allegro?

 

Piotrze "localizer" każdy Canon mający na końcu literkę "i" się nadaje.

Ceny bardzo różne - zależy od modelu - ale wielokrotnie bywają jak moja za nieco ponad 100 złotych. Sprawdziłem, mnie model MV 600i z przesyłką kurierem kosztowała 170 zł!

Jak by co ja na brzegówkach zawsze mam dwie bo prócz Canonka mam też SONY PD 170 więc mogę się dzielić...

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

PS

Warto zaglądać na aukcje wszystkich kamer Canona z serii MV bo często ludzie do tytułu aukcji nie dopisują tej literki "i" oznaczającej "input".

Można też rozglądać się za małymi SONY jak np. HC 96 - świetny model - sam na początku jej używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.