Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop


Smokee

Rekomendowane odpowiedzi

Przygody z obserwacjami nie zaczyna się od takich kwot. Rozczaruje cie ale jako laik nie zobaczysz o wiele więcej w teleskopie za takie duże pieniądze niż w teleskopie za 5.000zł.

 

rozwój jak we wszystkim stopniowy.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj co chcesz i adres na priv, lub na gadu.. Tylko rozsądne ceny, nie mam fortuny..

 

W tym wątku znajdziesz adres i kontakt. Kup dzieciakom ten zestaw:

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-celestron-c9-14-sgt-xlt,d454.html

 

Albo najlepiej przelej równowartość tej kwoty. Daj znać, jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku znajdziesz adres i kontakt. Kup dzieciakom ten zestaw:

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-celestron-c9-14-sgt-xlt,d454.html

 

Albo najlepiej przelej równowartość tej kwoty. Daj znać, jak poszło.

 

 

Wstaw link bez http, bo nie działa.

 

edit: miales na mysli to? deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-celestron-c9-14-sgt-xlt,d454.html

 

A co myślisz o montażu Losmandy G11 GFT do tego teleskopu?

 

lub to optcorp.com/product.aspx?pid=12183&kw=CGEM&st=2

Edytowane przez Smokee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak linku nie podales...

O matko - ale siara ;) Kosmo - wybacz.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15766

 

Mam nadzieję, że bohater wątku jeszcze nie wydał wszystkich pieniędzy i dotrzyma słowa. Moja zazdrość stoi ciągle na wysokim poziomie, więc mam nadzieję, że mnie nie wystawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smokee juz chłodzi synte 8" sobie wyobraźcie!!! wiecie, że w wawie mozna kupić pentaksy XW po 400zł? Jak ktoś chce to może kupić 3,5mm :Boink: , bo kupił jeden za duzo.

 

Jak to, najpierw kupuje sprzet za 25000zł a potem synte 8" za tysiac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mu poradziłem. Smokee robi wszytko co mu radze. Jutro kupuje habla tylko jeszcze o tym niewie.

 

Ale dzisiaj Smokee zrobił cos rewelacyjnego wysłał mi fotke z komórki swoich nowych dzisiaj kupionych okularów!!!

 

Fotka zrobiona Sony Ericsonem Idou 12Mpix

 

jest tak rewelacyjnej jakości, że Emde użył jej w teście Uwanów na astronocach w 2006 roku.

 

http://www.astronoce.pl/testy_an.php?id=14

ae3479c800008e5c.jpg

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion, nie dam Ci pieniędzy, mogę Ci kupić ten teleskop co podałeś wcześniej i dać na wysyłkę na Twój Adres.

 

A to zdjęcie. Nie chciało mi się robić. Nie wiesz jak wygląda XW 0.7mm? ^^

 

Btw. nie kupiłem 1 za dużo, tylko kupiłem wszystkie a nie wiem czy mi się przydadzą.

 

Kupiłem Syntę w Wawie, bo chciałem pooglądać Marsa w opozycji, bo mój TEC będzie dopiero za 2 miesiące.

Edytowane przez Janko
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak nie to forum, to forum wygnaców i wiecznie pokrzywdzonych kolegę chętnie przyjmie :)

w końcu to potencjalny klient ... i to z kasą :D

ale skoro zostało mu tylko 2 lata życia to może przesyłki nie doczekać :ha:

może na to liczy P. w przypadku każdego klienta? :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak nie to forum, to forum wygnaców i wiecznie pokrzywdzonych kolegę chętnie przyjmie

w końcu to potencjalny klient ... i to z kasą

ale skoro zostało mu tylko 2 lata życia to może przesyłki nie doczekać

może na to liczy P. w przypadku każdego klienta?

liczy, liczy smile.gif i czeka z otwartymi ramionami i dzrzwiami sklepu . i wcale nie będzie to komercjelizacja ukochaniej astronomii smile.gif

 

Koledzy,sorry.gif ale coś mi się ta dyskusja przestaje podobać.

Czy nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki JP jest, taki jest, ale jego forumowicze winni nie są, więc może nie obrażajmy ich i nie zachowujmy się jak on. Ja do Astromaniaka nie mam pretensji za to, jak mnie JP traktuje. To są dwie różne sprawy. Także to, że osoby, którym "nie udało" się na AF mają możliwość zaistnieć w innym miejscu, które im odpowiada, to idealna sprawa. Cudownie, że każdy ma wybór, a do AF nikogo zmuszać nie musimy.

 

Co do Smokee, jeżeli jego faktycznie interesuje astronomia, a nie jest typowym wędrownym (międzyforumowym) wampirem emocjonalnym, karmiącym się ludzkimi emocjami, to jak dla mnie, może zacząć jeszcze raz - bez ściemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.