Skocz do zawartości

Zestaw okularów na początek


NH2501

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z kolei słyszałem, że SWAN-y raczej dobrze się spisują w ciemnych teleskopach.

Dowiedz się, jaki masz przelot w swoim SCT - bo jeśli jest zbyt mały, to dwucalowe okulary o dłuższych ogniskowych mogą trochę winietować.

 

I chyba masz rację. Właśnie znalazłem wiele jak najbardziej pochlebnych opinii o tym okularze w ciemnych Celestronach. Wręcz zadziwiające w tym przedziale cenowym. No to chyba znalazłem jednego pewnika długoogniskowego w swoim przedziale...

 

W takim razie na krótkie ogniskowe wziąłbym Celestron Ultima LX 17mm, co z Barlowem da mi też 8,5mm.

 

Zoomy jednak mają większość opinii odradzających...

 

H.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cie stać i chcesz widziec pełne pole swojego teleskopu to kup własnie LVW 42mm

jeżeli cie niestać kup Hyperiona Asferikala 36mm albo Swana 40.

 

Jezeli chcesz miać naj jaśniej jak sie da kup TV PL55mm (ale to raczej po ocenie nieba jakie masz/"masz mnieć") ten okular działa bez winiety tylko ze zwykłymi kątówkami SW. Dielektryki WO i inne takie sa źle zrobione i dlatego beda winietować.

 

NLV40 to kompletny absurd.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NH 2501, podajesz w stopce, że jesteś, a przynajmniej bywasz w Poznaniu. Czemu się nie skontaktujesz z tamtejszą grupą obserwacyjną? Polaris, emde to bardzo doświadczeni obserwatorzy. Podejrzewam, że nie bedą mieli oporów, żeby pomóc nowemu. W końcu każdy z nas kiedyś zaczynał. A żaden, chocby najlepszy opis i porada w sprawie wyboru okularka, nie zastąpi "własnoocznego" rzucenia przez niego okiem. SWAN 33 bardzo chwalony na forum, mi kompletnie nie podchodzi. Wolę Scoposa. Gdybym się sugerował tylko opisami, pewnie bym go kupił. A tak, widziałem, oceniłem i nie wybrałem. Zanim podejmiesz decyzję, postaraj się zerknąć przez wybrany okular, żeby potem nie wylądował na Astromarkecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiesz decyzję, postaraj się zerknąć przez wybrany okular, żeby potem nie wylądował na Astromarkecie.

 

You speak wise...

Czyli, jednym zdaniem, za bardzo się spieszę? :-/

Masz rację, pewnie najrozsądniej byłoby tak zrobić zanim się wtopi pieniądze w sprzęt, z którego satysfakcji nikt nie może zagwarantować...

 

Nie wiem czy wytrzymam z kitowym 25 mm :-)

 

PS. Tym samym czuję się zachęcony do udziału w astrospotkaniach planowych i spontanicznych na terenie Wielkopolski!

 

Hubert

Edytowane przez NH2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.