Skocz do zawartości

Kolekcja Copernicus Model


husak27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zobaczyłem ostatnio w TV reklamę nowej kolekcji poświęconej astronomii i budowy układu słonecznego oto strona: http://www.copernicus-model.pl/

Co myślicie o tym ? Warto zakupić ? Cena nr. (jak zwykle) 9,90 a reszta 30. Zapraszam do komentowania.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez husak27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w Polsce ukazało się kilka pierwszych nr tej kolekcji. Niestety zaprzestano wtedy dalszej sprzedaży. Ci którzy kupili pierwsze nr nie mogli dokończyć budowy Układu Słonecznego z mosiądzu. Mam nadzieję, że teraz wydadzą całość.

frugosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatność po dostawie przelewem na konto.

 

 

hmmm...na pewno? na stronie prenumeraty jest napisane "Zapamiętaj! Za przesyłkę zapłacisz dopiero po jej otrzymaniu!"- równie dobrze oznaczać to może gotówkę przy odbiorze... niemniej 52 zeszyty co dwa tygodnie to dwa lata zbierania- osobiście nie wierzę, że dokończą wydawanie. Koszt też wyjdzie niezły- ponad 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcję zapewne zakończą... jeżeli oczywiście będzie się sprzedawać. Osobiście zakupiłem dzisiaj nr. 1 i muszę powiedzieć że interesujące, detale u podstawy są , oczywiście ciężkie, jeszcze się zastanowię czy zakupywać resztę. Chyba tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregohr, czy koszt 1500 zł rozłożony w czasie na 2 lata to aż tak dużo?? Przecież w ciągu 2 lat wydajemy duuużo więcej pieniędzy na rożne pierdółki, a ustawienie takiego fajnego modelu na biurku w gabinecie...bezcenne:yes:.

Uważam, że każdy astro-amator, który zarabia jakiekolwiek pieniądze, przy tym nie pije i nie pali, powinien sobie taką zabawkę sprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że każdy astro-amator, który zarabia jakiekolwiek pieniądze, przy tym nie pije i nie pali, powinien sobie taką zabawkę sprawić.

jestem astro-amatorem, zarabiam jakiekolwiek pieniądze, przy tym nie palę i prawie nie piję :D ale takiej zabawki sobie nie sprawię

nawet gdyby sprzedali mi cały zestaw części od razu, a płaciłbym w miesięcznych ratach to uważam, że 1500 zł to zdecydowanie za dużo. Wolałbym postawić na biurku 80ED lub dwa lantany :szczerbaty:

 

w zapewnienia dystrybutora, że ukażą się wszystkie części jakoś nie wierzę. Nie oczekiwałem innych obietnic bo innych nie mogło być. Trzeba też pamiętać, że wystarczy aby zabrakło choć jednego elementu (mogą się np. "pomylić" i wysłać dwa takie same elementy) aby wartość tej zabawki wynosiła 0

 

każdy kto zacznie kupować te zeszyty robi to na własne (duże) ryzyko. Sens takiego biznesu polega na sprzedawaniu dużych ilości części. Jeśli większość nabywców początkowych numerów się wykruszy to szans na dokończenie budowy nie ma najmniejszych

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem astro-amatorem, zarabiam jakiekolwiek pieniądze, przy tym nie palę i prawie nie piję :D ale takiej zabawki sobie nie sprawię

nawet gdyby sprzedali mi cały zestaw części od razu, a płaciłbym w miesięcznych ratach to uważam, że 1500 zł to zdecydowanie za dużo. Wolałbym postawić na biurku 80ED lub dwa lantany :szczerbaty:

 

w zapewnienia dystrybutora, że ukażą się wszystkie części jakoś nie wierzę. Nie oczekiwałem innych obietnic bo innych nie mogło być. Trzeba też pamiętać, że wystarczy aby zabrakło choć jednego elementu (mogą się np. "pomylić" i wysłać dwa takie same elementy) aby wartość tej zabawki wynosiła 0

 

każdy kto zacznie kupować te zeszyty robi to na własne (duże) ryzyko. Sens takiego biznesu polega na sprzedawaniu dużych ilości części. Jeśli większość nabywców początkowych numerów się wykruszy to szans na dokończenie budowy nie ma najmniejszych

 

pozdrawiam

 

Zbyt, chociaż mnie nie denerwuj, bo ja właśnie zamówiłem dziś prenumeratę:no:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zamówiłem prenumeratę, z tego co czytam na stronie, opłatę za dostarczone nr. zapłacimy po dostawie, czyli nie jak pewnie myśli większość, że pieniądze za kolekcję dajemy listonoszowi tylko sami im wysyłamy. Muszę powiedzieć że nie zarabiam pieniędzy ale troszkę oszczędności mam, postaram się również o dofinansowanie ;) ze strony rodziny

 

Pozdrawiam

husak27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregohr, czy koszt 1500 zł rozłożony w czasie na 2 lata to aż tak dużo?

 

 

nie. patrząc na kwotę- niedużo. Chodzi mi raczej o porównanie do ceny, jaką trzeba zapłacić za gotowy taki model. Nie miałem czasu poszukać w necie, czy są w ogóle- ale podejrzewam, że gdzieś się znajdą. Jak nie u nas to w US and A.

 

z tego co czytam na stronie, opłatę za dostarczone nr. zapłacimy po dostawie, czyli nie jak pewnie myśli większość, że pieniądze za kolekcję dajemy listonoszowi tylko sami im wysyłamy.

 

Nie uwierzę, że jakakolwiek firma będzie przysyłać setkom odbiorców cokolwiek w nadziei,że oni potem za to zapłacą... zapłacisz po dostawie-listonoszowi. Gdyby było inaczej- to albo wydawca kopie sobie dołek, albo zarabia na tym tak dużo, że nawet jak tylko 50%zapłaci, to nie będzie stratny.

Edytowane przez gregohr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem od wydawcy warunki prenumeraty. Tak to wygląda:

Zasady prenumeraty czasopisma „Copernicus Model Układu Słonecznego” są następujące :

 

1. Prenumeratę można rozpocząć od dowolnego numeru.

 

2. Prenumerata jest dostarczana drogą pocztową.

 

3. Ceny numerów w prenumeracie i w punktach sprzedaży są takie same i wynoszą:

Nr 1 – 9,99 zł, nr 2 – 19,99 zł, Nr 3 i kolejne - 29,99 zł.

 

4. Koszty pocztowe wysyłki pokrywa wydawnictwo.

 

5. Czasopismo jest dwutygodnikiem , przewidziane są 52 numery czasopisma; Każdy numer zawiera elementy potrzebne do stworzenia współczesnej interpretacji klasycznego modelu Układu Słonecznego.

 

6. Przesyłki składają się z 2 numerów czasopisma i realizowane są raz w miesiącu,

po ukazaniu się numerów w sprzedaży;

 

7. Zamawiający prenumeratę otrzymuje następujące prezenty:

 

· Z pierwszą przesyłką - segregator i Nr 3 GRATIS ( zmawiający od numeru 1 – gratisowy numer 3 otrzymają w drugiej przesyłce )

 

· Z trzecią przesyłką - zdjęcia z kosmosu w dużym formacie.

 

· Z piątą przesyłką - zestaw narzędzi.

 

8. Prezenty są dostępne wyłącznie dla prenumeratorów.

 

9. Za przesyłkę płaci się w ciągu 14 dni po jej otrzymaniu, wykorzystując blankiet wpłaty dołączony do każdej przesyłki; płatność może być dokonana przelewem bankowym, przez internet, na poczcie itp. NIE MA MOŻLIWOŚCI PŁACENIA PRZY ODBIORZE !!!

 

 

 

10. Istnieje możliwość zmiany, rezygnacji lub wstrzymania prenumeraty w dowolnym momencie, poprzez przekazanie informacji :

 

 

 

a. na adres e-mail: defunes@dbfactory.pl

 

b. telefonicznie: Biuro Obsługi Klienta: 042 686 03 15

 

c. faxem: 042 683 04 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt, chociaż mnie nie denerwuj, bo ja właśnie zamówiłem dziś prenumeratę:no:.

przepraszam :sorry:

nie miałem zamiaru Cię denerwować

kibicuję każdemu kto będzie składał ten model, a jeśli to się powiedzie będę :yahoo:

opisałem swoje obawy oraz hierarchię potrzeb

wolę wziąć na raty teleskop i mieć go od razu niż kupować kota w worku i to płacąc przez 2 lata bez pewności czy w końcu będę miał cokolwiek wartościowego (poza kupką trybików wartych 6,50 zł na złomowisku). Szkoda mi zdrowia na takie stresy :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem potwierdzenie przyjęcia prenumeraty oraz jej warunki (patrz wyżej)

Frugosław

 

Tak widziałem wyżej już wczoraj, tylko czy Ty otrzymałeś wiadomość automatyczną zaraz po wysłaniu zamówienia??

Czy pisałeś do nich maila z zapytaniem? Sorki że tak wypytuję ale u mnie cisza.

Może skądś się dowiedzieli, że popijałem ostatnio więcej...:g:

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem zwrotną ale ręcznie, nie był to automat. Dostałem chyba po 2-3 dniach.

 

Aha, no właśnie, dzwoniłem tam dzisiaj... w dziale obsługi klienta poinformowano mnie, że jest ogromne zapotrzebowanie na prenumeratę, więc muszę być cierpliwy, a 2 pierwsze egzemplarze będę miał w domu w połowie lutego.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam :sorry:

nie miałem zamiaru Cię denerwować

kibicuję każdemu kto będzie składał ten model, a jeśli to się powiedzie będę :yahoo:

 

 

Wiem, jasne, sam sobie się dziwię, że się w ogóle na to zdecydowałem...W swoim życiu tylko raz zamówiłem sobie prenumeratę, w której trzeba było coś kompletować..."Świat Wiedzy". Uzbierałem 4 segregatory, nie pamiętam co się wtedy stało ale przerwano sprzedaż:unsure:.

Tak jak Paweł powiedział, może warto zaryzykować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troszke w sieci i okazuje sie ze głownym zmartwieniem ludzi jest to, czy wydawnictwo dokonczy całą serie i nie zostanie sie z bezużytecznymi trybikami za pewnie już nie małą wydaną kwote jesli bedzie to nasty numer przykladowo.

 

Ale przecież to samo zostało wydane już np w UK i można zakupić każdy dowolny zeszyt z serii już teraz. Oczywiście trzeba wziąć pod uwage pare problemów:

 

1. Kurs funta

2. Znajomy na miejscu bo nie ma chyba wysyłki do innych krajów poza Wielką Brytanią i Irlandią.

3. Czy znajomy bedzie mial problem z przywiezieniem tego w czesciach, to bedzie chyba sporo zeszytów :) o ile ktos chce te zeszty.

4. Wlasnie.. dodatkowe zeszyty z wiedzą o kosmosie będa po angielsku.

5. Czy gdbyby znajomy wyslal to paczką, ktoś z was orientuje się jak są traktowane takie paczki przez celników? Czy dojdzie cło?

6. Zasilacz będzie pewnie w ichniejszym standardzie więc trzeba się dowiedzieć jakie zasilanie jest potrzebne.

 

Dodatkowo, nie do konca wiem co oznacza skrót P&P, widnieje to nad ceną £0.99 przy każdej częsci.. podejrzewam że jest to dostawa, niestety liczą to przy każdej czesci, nie ma opcji, kup wszystko, wiec koszt wychodzi nieco wiekszy niż gdyby policzc kosz samych zeszytów. Poza tym jesli decydujemy sie na ich zasilczac to jeszcze + przejsciowka na europejskie gniazdko.

 

I teraz zastanawiam sie. Kiedys bylem modelarzem wiec jestme na tyle cierpliwy zeby usiasc cos i skladac..ale zeby czekac 2 lata???? Polski koszt to jak obliczyliscie 1520 zł.. Koszt zakupu wszystkiego teraz w GB to £358,96 ( przy obecnym kursie 1690,70 PLN, chyba zeby wlasnie poczekac na lepszy kurs) nie liczac prezentow ktore sie dostaje w Polsce przy prenumeracie, ale kazdy potrafi skompletowac śrubokręt i cos do czyszczenia czy skoroszyt jak sądze :) lub zakupic dla pełnej frajdy te dodatki w cenie okolo £4 każdy. Nie wiem nadal jak z cłem, czy zostanie w którymś momencie doliczone i ile się dolicza.

 

Cóż.. czekam na wasze opinie, zbierać w Polsce 2 lata, czy pokusic się na wszystko na raz z GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.