Skocz do zawartości

Kolekcja Copernicus Model


husak27

Rekomendowane odpowiedzi

No to wiesz chyba, że mają problem ze zdjęciami i są opóźnione wysyłki paczek 3 tak jak ja to mam :szczerbaty:

A tak przy okazji znalazłem to: http://www.youtube.com/watch?v=xToOPSPm7xA&feature=related to wspaniałe!

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może trochę wyłamię i napiszę bardziej na temat (z góry przepraszam). Prenumerata leci, numery przychodzą, model się rozrasta. Pisałem już o karygodnych błędach rzeczowych, edytorskich, translatorskich połączonych z kulawą stylistyką w czasopiśmie dołączanym do kolekcji. Od czasu tych pierwszych numerów skrzętnie chowam kolejne do segregatora i nawet nie zaglądam żeby się niepotrzebnie nie denerwować (i sam się dziwię czemu nie lądują od razu w koszu). Ostatnio jednak przewertowałem numer 7. i 8. z nadzieją na choćby minimalną poprawę poziomu. Niestety, w pisemku nadal czytamy o tych bilionach lat które liczy sobie Ziemia, dowiadujemy się że Wiliam Herschel był odkrywcą Uranu a rozdzielczość teleskopu wyrażamy w milimetrach (z kontekstu wynika że chodzi o aperturę, czyli błąd na błędzie). Słowem - ŻENADA.

 

PS. Jeśli znajdzie się jakiś cierpliwy moderator, który po raz kolejny posprząta bajzel znajdujący się w tym wątku (szczególnie posty takie jak nr 307), osobiście sprezentuję mu butelkę wina domowej roboty (winogronowe, białe wytrawne - bardzo dobre) :) - oferta ważna gdy przy okazji sprzątania zrobi się porządek ze śmiecącymi ;)

Edytowane przez Jules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem że planety są ładniejsze w magazynie Merkury bardziej chropowaty a w rzeczywistości jest gładki, a Wenus w mag. ma kolor żółty i połyskuje a w rzeczywistości jet to biała kulka z żółtą plamkom! :/ :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej jestem nowy i mam pytanie czy podczas odpakowywania planety wenus gdy odrywaliście taśmę klejącą którą byla przytwierdzona planeta zdarła się wam farba bo mi tak ?

Aha i myślę że preses111 pisał słusznie a nie potrzebnie go zlekceważyliście bo on pisał cały czas na temat modelu a wy go po prostu ignorowaliście ale też gdyby inni użytkownicy zastanowili się nad tym co piszą i niezaśmiecali forum było by ok .

Edytowane przez Copernicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diotobor Zelur

Witam

 

Czas mija, a temat usycha. Jak Wam idzie składanie tego wspaniałego modelu? Przepraszam za sarkazm, ale cóż innego napisać o tej konstrukcji, tak początkowo tu reklamowanej przez co niektórych a ostatecznie, jak widać po różnych postach, nawet przez samych składających uznanej za niestety wyrób nie pierwszej jakości. Wydaje mi się, że bardziej optymalnym rozwiązaniem jest kupno za równowartość tego modelu np teleskopu, bądź jakiegoś okularu(ów), miast użerać się z masowo klepanymi kuleczkami, w dodatku z odłażącą od nich farbą, mającymi symbolizować planety US. Walorów edukacyjnych nie widzę żadnych, ot kulki niepewnie i chybotliwie kręcące się w jedną, bądź drugą stronę, to samo oferuje dowolny darmowy program komputerowy o astronomii, który przy tym nie kosztuje nic.

 

A teraz już bardziej na temat:

 

Czy poprawił się choć ciut poziom artykułów zamieszczanych w gazetkach dołączanych do modelu? Rewelacje, o których niektórzy tu wspominali mają dosłownie moc zwalania z nóg (chętnie bym przeczytał jeszcze jakieś :)

Który obecnie już numer wyszedł? Czy wydawnictwo w ogóle nadal wydaje kolejne numery kolekcji?

 

Pozdrawiam,

Diotobor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ważne są artykuły w magazynie ponieważ chyba każdemu zależy nie na czytaniu tego magazynu tylko na składaniu modelu a co do poziomu artykułów nie wiem bo ich nie czytam i nie zamierzam . A jak wasze modele? Nie wiem czy wiecie ale w numerze 12 pojawiła się informacja o opóźnieniach prawie jednomiesięcznych ! co o tym myślicie ? :compress: :compress: :compress:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam koszt można jeszcze przełknąć. Ale najgorsze jest to że mogą przerwać wydawanie prenumeraty w każdej chwili, jak już ponoć miało to miejsce. No szkoda, bo chętnie bym sobie zaprenumerował. Hmm

 

Prenumerata nie będzie zatrzymana! Te numery które kiedys byłuy w kiosku to numery testowe wysłane do kiosków przez Wydawnictwo. Prenumerata będzie zrealizowana w całości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.