Skocz do zawartości

"The Great Atlas of the Sky" pierwsze wrażenia


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otrzymałem od Piotra ten Atlas, z tym większą przyjemnością, że zrobił to osobiście :notworthy:

Rozmiar wydania, a przede wszystkim jego jakość przerosła wszelkie moje oczekiwania. Po prostu jest ogromny, w pięknej, jakby ze skóry oprawie, złote, wytłoczone litery od razu przywodzą na myśl, że mamy doczynienia z czymś absolutnie wyjątkowym.

Jakość map powala dokładnością, zarysy obiektów niegwiazdowych prezentują się znakomicie, No i chyba to pierwsze wydanie tak dokładnego atlasu, który będzie można wykorzystać w polu w terenie, Do atlasu jest załączona wkładka ze sztywnej przeźroczystej folii, bo każdą kartę atlasu można wyjąć i korzystać z niej w terenie bez konieczności dźwigania całego ogromnego tomu

 

to tyle pierwszych wrażeń, zdjęcia dodam wieczorem, bo teraz nie mam czym ich zrobić, a nie mogłem się powstrzymać, żeby teraz nie napisać choć paru słów na temat tego wyjątkowego dzieła

 

i obiecane zdjęcia:

 

 

IMG_3379.jpg IMG_3384res.jpg IMG_3393res.jpg IMG_3398res.jpg

 

także słowo "Wielki" w tym przypadku nabiera zupełnie nowego znaczenia ;)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przesyłka dotarła wczoraj :banan:

Piotrze, Atlas jest NIESAMOWITY!!! Gratuluję ukończenia tak wspaniałego projektu :notworthy: Naprawdę, to unikalne dzieło, przemyślane, praktyczne, a przy tym przepięknie wykonane!

 

 

jedno zdjęcie dla tych co nie mogą się doczekać wieczornej fotorelacji sumasa:

 

IMG_9743m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie Atlas dotarł dzisiaj. Spodziewałem się czegoś "wielkiego", ale jednak przykładowe mapy nie pokazują wszystkiego. Jest to faktycznie niezwykłe dzieło, które w pewnym sensie powala na kolana. Poza tym świetnie wykonane z dbałością o szczegóły, także nikt na pewno nie będzie żałował zakupu. Tym milej widzieć swoje nazwisko w gronie współpracowników. Jeszcze raz wyrazy uznania.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem. Jutro mam otrzymać. Zobaczymy :)

 

no ale Ty już masz w promocji, a ja wpłacałem jeszcze przed świętami :Cry:

 

aa i jeszcze jedno, po za tym ze Atlas jest ogromny to i trochę waży, te trochę to jakieś 5-6 kilo

a po rozłożeniu atlasu zajmuje ponad metr długości stołu, także może to uświadomi Wam rozmiar tego Wydawnictwa

także dzięki Piotrze jeszcze raz :notworthy:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jest dobry - to serwer na którym jest strona odmawia współpracy (jest to serwer onetu). Jest jeszcze strona www.greatskyatlas.com (po angielsku i bez promocji). Niedługo na obu tych stronach uruchomię obie wersje językowe.

Jak wam się nie uda za pierwszym razem wejście na www.sky-atlas.eu próbujcie ponownie. Odświeżenie zazwyczaj pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Zamówiłem i dostałem.

Pamiętam mały wykład Piotra w Jodłowie na temat nowego atlasu , lecz to co otrzymałem dziś , przerosło moje wyobrażenie o "książce".

Wielki , Ciężki i Niezbędny na mojej półce Astro.

Pięknie oprawiony , zapinany i mobilny biorac pod uwagę możliwośc wypinania kart .

Dodatkowo , solidna wykonana z grubej foli okładka na pojedyńcze karty, ochroni przed rosą.

Nie jestem wytrawnym obserwatorem , lecz uważam że to po prostu trzeba mieć , tak jak encyklopedie PWN :-) .

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, mam , mam !!!!!!!! :banan:

 

doszedł, piękny, czarna skóra, wielki ogromniasty, ciężki i ta dedykacja... wielkie dzięki Piotrze :friends:

 

każdą kartę osobiście i własnoręcznie wczepiłam do segregatora, ech kawał pracy żeście odwalili. Ja się namordowałam z samym wkładaniem, a co dopiero praca nad cyzelowaniem całości :notworthy:

 

Jestem szczęśliwa i nie wiem czy na dwór go kiedykolwiek wyniosę, najwyżej do biura na Xero i z powrotem do pudełka :P

 

na dwór będę wynosić sxerowane wycinki A3, włożone do świetnej "koszulki" z atlasu :P

 

normalnie pod wielkim wrażeniem jestem :blink:, to "bydle" waży ponad 7 kg !!!, mój Taurusik 12kg dla porównania...

 

jeszcze raz wielkie dzięki za ten atlas!!!

 

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, defetyzm i sabotaż siejesz :lol:

Czyżby się ring w Twoim egzemplarzu nie otwierał dzięki któremu do obserwacji zabierasz pojedyńcze karty a nie 6 kg całości?

Czyżbyś folii ochronnej nie dostał w której możesz sobie te pojedyńcze mapy włożyć?

Z tymi dwoma elementami nie jest źle - da się obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania, działania i dodatków żadnych zastrzeżeń nie mam.

Moje wątpliwości dotyczą używania atlasu w trakcie obserwacji. Cytując Toshimi Taki z wstępu do jego atlasu 8.5 mag:

 

,,I decided that the next star atlas would be a substitute of Sky Atlas 2000.0, because Sky Atlas 2000.0 is too big (charts unfold to 21"x16") for using at telescope. I like the format of Uranometria 2000. Smaller format is easier to be used at telescope."

 

Jakoś nie widzę latania z małą czerwoną latareczką po tak ogromnych kartach. Kwestia gustu nie ma co się sprzeczać.

Brakuje mi też kilku katalogów typu: Collinder, Palomar, Perek & Kohoutek, Abell, Hickson, Stock, King, etc.

Oczywiście wiedziałem co kupuję i nie mam zastrzeżeń do autora, po prostu jest to dla mnie pozycja na półeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To i ja się dzisiaj wrzucę moje 3 grosze.

 

Na Allegro udało mi się wygrać aukcję i za naprawdę przyzwoite pieniądze ów Atlas nabyć. Paczka przyszła porządnie zapakowana (oprawa Atlasu i poszczególne mapy były zapakowane w oddzielne pudełka), należało chwilkę poświęcić aby to złożyć wszystko do kupy. Ale wrażenie jest naprawdę pozytywne. Gratuluję autorowi porządnie wykonanej pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.