Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najlepiej napisać w tym temacie ;) W ubiegły czwartek (14.07) z fortu Donjon w Srebrnej Górze mimo nienajlepszej pogody rozpościerał się dobry widok na północ i wschód. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wygląda mi to na Górę Świętej Anny ....

No nieźle, potwierdzam to GSA(109 km) za elektrownią wiatrową w Lipnikach. Ode mnie też wiatraki ładnie widoczne ;)

Ślęża z Charbielina 08.07.2011.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Wrzucam fotki zrobione podczas pobytu w Tatrach Słowackich, gdzieś ze szlaku schodząc ze Skrajnego Soliska w stronę schroniska na Solisku. Zdjęcie przedstawia kawałek Węgier m.in. dwa szczyty: z lewej Csór-hegy oraz z prawej Piszkes-teto. Odległość ok. 140km. Pozdro :)

IMG_5518.JPG

IMG_5520.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 km to zacny wynik! Podeślij na team@dalekieobserwacje.eu z wypełnioną metryczką:

Zdjęcie przedstawia: …………… (jeśli nie wiesz – my to sprawdzimy)

Zdjęcie wykonane z: …………… (możesz dodać współrzędne i wysokość npm.)

Odległość: …………… km (jeśli nie wiesz – my to sprawdzimy)

Zdjęcie wykonano dnia: …………… (data w formie ROK.MIESIĄC.DZIEŃ)

Autor: …………… (imię, nazwisko lub pseudonim)

Aparat: …………… (model + obiektyw w przypadku lustrzanki)

Jeśli masz oryginalne kadry, podeślij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 km to zacny wynik! Podeślij na team@dalekieobserwacje.eu z wypełnioną metryczką:

 

Jeśli masz oryginalne kadry, podeślij.

 

poszło! znalazłem coś jeszcze dalszego, ale w kierunku wschodnim :) przesyłam wszystko co mam. Ciekawi mnie co załapało się na tej fotce...

IMG_5498.jpg

IMG_5498sym.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło! znalazłem coś jeszcze dalszego, ale w kierunku wschodnim :) przesyłam wszystko co mam. Ciekawi mnie co załapało się na tej fotce...

 

najprawdopodobniej złapało się tu pasmo na granicy Słowacji i Ukrainy a konkretnie szczyt o współrzędnych 48.76598, 22.34559.

Czy ktoś ogarnia co to może być za szczyt? Google nic nie mówi - odległość to coś pomiędzy 173-175km.Ustrzeliłem także szczyt Neziabec troche bliżej też w kierunku wschodnim - 161km.

Jeżeli ktoś jest to w stanie zweryfikować byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatni weekend byłem w Tatrach, konkretnie na Szpiglasowym Wierchu. Wypatrzyłem m.in góry Vtacnik (122km)

vtacnik.jpg

 

Ten wybitny szczyt po środku kadru to Velka Chochula w Tatrach Niskich, a Vtacnik to ten zamglony grzbiet na prawo od niej.

 

EDIT:

 

Wrzucam zdjęcia najdalszego szczytu, jaki był w tym dniu widoczny. To szczyt o nazwie Baske w Górach Strażowskich (138km). Co ciekawe, widać go na symulacji tylko w Kashmirze, natomiast w tym generatorze on-line trzeba podnieść Szpiglasowy o 30m. Pokazuje się on tuż obok Klaka Małofatrzańskiego (to ten ostatni daleki szczyt, który już się prawie chowa za Tatrami)

DSC_0127.jpg

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend byłem w Tatrach, konkretnie na Szpiglasowym Wierchu. Wypatrzyłem m.in góry Vtacnik (122km)

 

Jeśli byłeś w niedzielę ok 15:00 to pewnie gdzieś tam stoisz ;-P

 

Szpiglasowy Wierch z Krywania w Małej Fatrze z niedzieli ok 15:00, odl ok 70km.

 

P.S Widzialność była średnia, dopiero ok 16:00 poprawiała się, ale niestety trzeba było zmykać na dół.

DSC_8939_sh_1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała Fatra oraz Niżne Tatry z Radhosta z niedzieli 16.10.2011

 

Przy samym schronisku, a właściwie teraz horskim hotelu widać jeszcze Zachodnie i Wysokie Tatry :)

http://www.dalekieob...acje.eu/?p=2740

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samym schronisku, a właściwie teraz horskim hotelu widać jeszcze Zachodnie i Wysokie Tatry :)

http://www.dalekieob...acje.eu/?p=2740

 

Dobrze wiedziałem, że Wysokie stamtąd widać. Problem polegał na tym, że miałem niewiele czasu. Nawet M. Fatrę mam tylko na 200 mm bo nie było czasu zmienić obiektywu, a słońce właśnie chowało się za horyzont. Pewnie gdybym nie wbiegał z rowerem na plecach zielonym szlakiem to bym nie zdążył ;)

 

Poza tym pojechałem tam w zupełnie innym celu i moją uwagę skupiał przeciwny kierunek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w weekend w Beskidzie Śląskim w paśmie Czantorii. Też było pięknie widać inwersję, ale niestety widoki nie były jakieś specjalnie dalekie.

 

Kilka ze Skalicy (990mnpm)

skalica1.jpg skalica2.jpg skalica3.jpg

Na tym ostatnim zdjęciu widać chyba jakiś obłok kondensacyjny - tu powiększenie

crop.jpg

 

Za to w sobotę pogoda była wymarzona. Szkoda, że nie wybrałem się w góry wcześniej bo niestety ale potem pojawiło się trochę chmurek

ustron.jpg

 

W sobotę na czerwonym szlaku gdzieś przy podejściu na Soszów Mały minąłem jakiś dwóch kolesi z aparatami i statywami, ciekawe czy to ktoś z DO był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze z Klimczoka

 

post-13347-0-59768300-1320083761_thumb.jpgpost-13347-0-99478900-1320083771_thumb.jpgpost-13347-0-60687300-1320083778_thumb.jpgpost-13347-0-33162100-1320083786_thumb.jpg

patrząc na zdjęcia marcinls to ja dziś byłem gdzieś po ich lewej stronie na szczycie Potrójna w Beskidzie Małym i też coś udało się wycisnąć w kiepskiej pogodzie( na zdjeciach Pilsko ,Skrzyczne i Tatry)

post-20890-0-98435200-1320088902_thumb.jpg

post-20890-0-63972000-1320088911_thumb.jpg

post-20890-0-23741200-1320088921_thumb.jpg

Edytowane przez tomkos
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.