Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wcześniej już sprawdzałem w programie Udeuschle w którym miejscu po podniesieniu horyzontu pokazuje się Skrzyczne,oraz niedawno weryfikowaliśmy wspólnie z Michałem,że szczyt Skrzycznego pokazuje się tuż ponad prawym zboczem Kalinki we Wzgórzach Strzelińskich. Kiedyś dawno dawno temu w wątku na Astropolis ktoś pisał,że ze Ślęży i na odwrót możliwe jest złapanie szczytowego oświetlenia masztu na Skrzycznem i oczywiście na odwrót. Wczoraj do późnej nocy siedziałem nad opisem poszczególnych obiektów na zdjęciu,i wszystko by się zgadzało,że kierunek jest na Skrzyczne. 

Oczywiście nie mam 100% pewności,że to na pewno jest szczytowe oświetlenie masztu na Skrzycznem,ale byłbym niezwykle szczęśliwy gdyby okazało się,że to byłoby to! 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rambo75 napisał:

Oczywiście nie mam 100% pewności,że to na pewno jest szczytowe oświetlenie masztu na Skrzycznem

Masz dobre punkty odniesienia (kościoły). Potrzebuję wysokości wież kościelnych, w Nowolesiu i w Prusach.

Wtedy mogę obliczyć coś pewnego, bo na razie nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Sprawdź światło po prawej stronie zdjęcia, bo to chyba nie jest komin w Nysie. Jeśli faktycznie stoi w miejscu, którego współrzędne znalazłem (50.4689N, 17.3423E), to jest duuużo bardziej na prawo, daleko poza kadrem.

Aha, jeszcze skąd zrobiłeś zdjęcie. Zapewne wieża widokowa - który poziom?

PS Jutro mnie nie ma. Będę mógł coś zrobić w połowie tygodnia.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krzysiek_S napisał:

Masz dobre punkty odniesienia (kościoły). Potrzebuję wysokości wież kościelnych, w Nowolesiu i w Prusach.

Wtedy mogę coś policzyć, bo na razie nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Sprawdź światło po prawej stronie zdjęcia, bo to chyba nie jest komin w Nysie. Jeśli faktycznie stoi w miejscu, którego współrzędne znalazłem (50.4689N, 17.3423E), to jest duuużo bardziej na prawo, daleko poza kadrem.

PS Jutro mnie nie ma. Będę mógł coś zrobić w połowie tygodnia.

Co do tego komina w Nysie rzeczywiście on będzie zbyt w prawo poza kadrem. 

Może to być maszt w okolicach wsi Ścinawa Mała,Śmicz. Wg tego co widzę na mapach jest dosyć wysoki i podejrzewam,że nocą na pewno jest oświetlony. 

Przepraszam,za bardzo poleciałem z tym kominem w Nysie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzysiek_S napisał:

Masz dobre punkty odniesienia (kościoły). Potrzebuję wysokości wież kościelnych, w Nowolesiu i w Prusach.

Wtedy mogę obliczyć coś pewnego, bo na razie nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Sprawdź światło po prawej stronie zdjęcia, bo to chyba nie jest komin w Nysie. Jeśli faktycznie stoi w miejscu, którego współrzędne znalazłem (50.4689N, 17.3423E), to jest duuużo bardziej na prawo, daleko poza kadrem.

Aha, jeszcze skąd zrobiłeś zdjęcie. Zapewne wieża widokowa - który poziom?

PS Jutro mnie nie ma. Będę mógł coś zrobić w połowie tygodnia.

Poziom wieży przedostatni - na samej górze dosyć mocno zaciągało wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rambo75 napisał:

Może to być maszt w okolicach wsi Ścinawa Mała,Śmicz

Czy mógłbyś znaleźć jego współrzędne, a także pozostałych, zidentyfikowanych kościołów i komina EC BLachownia? Po powrocie obliczyłbym, co trzeba i sprawa będzie jasna. Im więcej takich punktów odniesienia, tym lepiej, bo jeśli któryś trafi się błędny, to łatwo go wtedy odrzucić. Mam oczywiście wszystkie szczyty, sam maszt na Skrzycznem i te dwa bliskie kościoły. Pal sześć wysokości wież - przyjmę "z czapy" 20 metrów i najwyżej trochę się rozminę z rzeczywistością, ale cała reszta jest ważna. Same Nowoleska Kopa i Kalinka są zbyt połogie, żeby można było bazować tylko na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rambo75 napisał:

Co do tego komina w Nysie rzeczywiście on będzie zbyt w prawo poza kadrem. 

Może to być maszt w okolicach wsi Ścinawa Mała,Śmicz. Wg tego co widzę na mapach jest dosyć wysoki i podejrzewam,że nocą na pewno jest oświetlony. 

Przepraszam,za bardzo poleciałem z tym kominem w Nysie :) 

Dzień dobry,
Pierwszy mój post na tym forum.
Kierunek i układ świateł na Twoim zdjęciu wyglądają mi na Głogówek. Może to zweryfikować ktoś biegły?
Pozdrawiam

glogowek.png.2abe871117f9ca937ce92e579c374397.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sir_mike napisał:

Dzień dobry,
Pierwszy mój post na tym forum.
Kierunek i układ świateł na Twoim zdjęciu wyglądają mi na Głogówek. Może to zweryfikować ktoś biegły?
Pozdrawiam

glogowek.png.2abe871117f9ca937ce92e579c374397.png

Witaj

Właśnie sprawdzałem na mapie Głogówek oraz w programie do symulacji i puściłem symulację dla kościoła w Głogówku i Ślęża powinna być widoczna i oczywiście na odwrót,ale bardziej w lewo poza kadrem. Głogówek powinien być widoczny bliżej zbocza Gromnika niż Kalinki. Natomiast obiekt który zaznaczyłeś jako Głogówek? to według mapy oraz symulacji mógłby to być kościół par. pw. św. Michała Archanioła w Prusinowicach w powiecie Nyskim a odległość by była 61km w linii prostej ;) Jutro spróbuję zidentyfikować jeszcze ten czerwony punkt widoczny troszkę na lewo w linii od kościoła w Nowolesiu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rambo75 napisał:

Witaj

Właśnie sprawdzałem na mapie Głogówek oraz w programie do symulacji i puściłem symulację dla kościoła w Głogówku i Ślęża powinna być widoczna i oczywiście na odwrót,ale bardziej w lewo poza kadrem. Głogówek powinien być widoczny bliżej zbocza Gromnika niż Kalinki. Natomiast obiekt który zaznaczyłeś jako Głogówek? to według mapy oraz symulacji mógłby to być kościół par. pw. św. Michała Archanioła w Prusinowicach w powiecie Nyskim a odległość by była 61km w linii prostej ;) Jutro spróbuję zidentyfikować jeszcze ten czerwony punkt widoczny troszkę na lewo w linii od kościoła w Nowolesiu. Pozdrawiam

Tak, masz rację. To nie Głogówek co zaznaczyłem.

Poza tym byłby zbyt jasny jak na taki dystans.

 

W zakresie zdjęcia powinien być również RTCN Chrzelice.

A ten czerwony punkt który identyfikujesz to może... Głogówek? :icon_cool:

Edytowane przez sir_mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 09:33, sir_mike napisał:

A ten czerwony punkt który identyfikujesz to może... Głogówek?

Koledzy,

nie ma lekko, nic się nie zgadza. RTCN Chrzelice, Blachownia, a nawet Rybnik leżą na lewo od krawędzi kadru (gdyby tak była fotka w tamtą stronę). Pomogły mi jednak ustawić poziom.  Naniosłem położenie Głogówka, ale niestety, chyba jest niewidoczny. Ścinawa Nyska z kolei leży na prawo od krawędzi zdjęcia... Skrzycznego też nie ma, choć było blisko :-(. Otwarte pozostaje pytanie, co to wszystko jest?

 

Sl-opis.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 20:05, Krzysiek_S napisał:

Koledzy,

nie ma lekko, nic się nie zgadza. RTCN Chrzelice, Blachownia, a nawet Rybnik leżą na lewo od krawędzi kadru (gdyby tak była fotka w tamtą stronę). Pomogły mi jednak ustawić poziom.  Naniosłem położenie Głogówka, ale niestety, chyba jest niewidoczny. Ścinawa Nyska z kolei leży na prawo od krawędzi zdjęcia... Skrzycznego też nie ma, choć było blisko :-(. Otwarte pozostaje pytanie, co to wszystko jest?

W jaki sposób ustaliłeś azymut i podziałkę tego zdjęcia?

Jakich punktów odniesienia użyłeś?

 

Pytanie do autora zdjęcia - z jakiego konkretnie punktu było robione? Wieża widokowa na południowym stoku Ślęży?

 

Ciekawe to wszystko.

Mój typ: czerwona kropka na horyzoncie na azymucie: 125.81 to 50.41187545652354, 17.681737806464604 - Kościół w Ligocie Bialskiej - 210 mnpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 21:25, łukaszw napisał:

pasuje na maszt między Browińcem Polskim a Nowym

Tak! Brawo - tego właśnie brakowało.

 

5 godzin temu, sir_mike napisał:

W jaki sposób ustaliłeś azymut i podziałkę tego zdjęcia? Jakich punktów odniesienia użyłeś?

Obliczone pozycje różnych punktów muszą pasować do zdjęcia. Użyłem dwóch bliskich kościołów (Prusy, Nowolesie) i wreszcie tego masztu w Browińcu. Okazało się, że muszę delikatnie skorygować położenie wieży widokowej na Ślęży, co zrobiłem według geoportalu. Wtedy wszystko, tzn. kościoły w Śmiczu i Białej, powskakiwało na swoje miejsca. Nawet kościół w proponowanym wcześniej (choć w innym miejscu) Głogówku wychodzi blisko światła, początkowo opisanego jako komin w Blachowni. Zamek odpada, jest dalej w lewo.

5 godzin temu, sir_mike napisał:

Kościół w Ligocie Bialskiej - 210 mnpm

Kierunek jest dobry, ale to jednak nie ten kościół, którego pozycję też naniosłem. Czerwone światło - wygląda raczej na jakiś maszt lub komin. W akcie desperacji sprawdziłem hałdę Szarlotę w Rydułtowych, a nawet EC Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, ale to wszystko nie to. W tej odległości, musiałyby być wyższe, a poza tym nie trafiam w to światło. Oprócz niego, do identyfikacji zostaje jeszcze "coś" na azymucie prawie 129, opisane jako komin w Nysie (ale to nie jest ten komin).

Sl-opis.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 18:26, Krzysiek_S napisał:

do identyfikacji zostaje jeszcze "coś" na azymucie prawie 129

 

W dniu 11.04.2021 o 22:31, Rambo75 napisał:

Może to być maszt w okolicach wsi Ścinawa Mała,Śmicz

Mógłbyś podać współrzędne tego masztu? Nie potrafię go znaleźć na mapach.

Aktualizacja: Ale jestem jeleń... Przecież wysłałeś mi dane o tym maszcie, tylko nie przeczytałem. Niestety, to nie on. Wychodzi spory kawałek na prawo od krawędzi zdjęcia, podobnie jak kościół w Ścinawie Nyskiej.

Kolejna aktualizacja: być może wszystko już mam :-). Mapa masztów GSM okazała się bardzo pomocna, a niejako przy okazji zidentyfikowałem jedno ze światełek, którymi wcześniej nie zaprzątaliśmy sobie głowy, jako maszt w Klisinie. Najdalej byłby (o ile to faktycznie on) maszt w Borzysławicach: 113 km. Na Skrzyczne, warunki jednak muszą być inwersyjne i bez niskiej mgły, a według pomiarów z Wrocławia, inwersja występowała tylko przy samym gruncie. Powyżej 250-280 m, temperatura szybko spadała. Ale na Rybnik, warunki mogły być wystarczająco dobre...

Sl-opis.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przepraszam,że dopiero dzisiaj odpowiadam,ale miałem mało czasu w tygodniu by się zalogować.

Panie Krzyśku,bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas mojemu zdjęciu i identyfikację światełek widocznych na zdjęciu. Początkowe podpisy światełek Blachownia,Skrzyczne i Nysa opisywałem bez użycia mapy,dopiero teraz po orientacji na mapie zauważyłem,iż Nysa jest na prawo poza kadrem,natomiast El Blachownia z kolei będzie na lewo poza kadrem. W to Skrzyczne powiem szczerze,iż od początku nie byłem pewny,moim zdaniem to światło było zbyt mocno widoczne jak na tak odległy obiekt,dodatkowo tamtego dnia przejrzystość wprawdzie była dobra,ale nie idealna. Zdjęcie w tamtym kierunku naświetliłem zaledwie 30 sekund przy ISO 100,ponieważ już powoli zbierałem się do zejścia i powrotu,temperatura spadła do zaledwie 1 stopnia i zaczęło mocniej zawiewać. 

Gdyby udało się jeszcze coś zidentyfikować będę bardzo wdzięczny :) 

Wkrótce wrzucę jeszcze pozostałe zdjęcia z widocznym oświetleniem masztu Klepaczka koło Częstochowy,szczytowym oświetleniem masztu w Śremie,oraz innymi ciekawymi obiektami. 

Mam jeszcze kadr na prawo od powyższego i tam prawdopodobnie jest wspomniany przeze mnie maszt w okolicach wsi Kolnowice,Kokot w powiecie Prudnickim. Natomiast nie mam kadru w kierunku Rybnika nocnego,jedynie po zachodzie słońca w tamtym kierunku,ale było jeszcze zbyt jasno :/ Mam jeszcze oświetlony maszt w Chrzelicach,oraz kominy Koksowni w Zdzieszowicach. 

PS Postaram się w czerwcu gdy noce są najkrótsze wybrać się ponownie na Ślężę,ale tym razem na całą noc i trafić na lepsze warunki i może coś jeszcze ustrzelić i podzielić się z wami zdjęciami :) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rambo75 napisał:

dziękuję za poświęcony czas

Podziękowania należą się @łukaszw. To od jego uwagi o maszcie w Nowym Browińcu, wszystko zaczęło się układać.

Identyfikacja takich nocnych świateł ma w sobie coś z dawnych czasów, bo z górami jest bez porównania łatwiej, od kiedy można się wspomagać błyskawicznie generowanymi wirtualnymi krajobrazami, na stronie Ulricha Deuschle. Tu za to wciąż trzeba mozolnie odczytywać współrzędne kolejnych "podejrzanych" i sprawdzać, czy ich obliczona pozycja pasuje do zdjęcia.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 21:57, Krzysiek_S napisał:

Podziękowania należą się @łukaszw. To od jego uwagi o maszcie w Nowym Browińcu, wszystko zaczęło się układać.

Identyfikacja takich nocnych świateł ma w sobie coś z dawnych czasów, bo z górami jest bez porównania łatwiej, od kiedy można się wspomagać błyskawicznie generowanymi wirtualnymi krajobrazami, na stronie Ulricha Deuschle. Tu za to wciąż trzeba mozolnie odczytywać współrzędne kolejnych "podejrzanych" i sprawdzać, czy ich obliczona pozycja pasuje do zdjęcia.

To nie moje strony ale, muszę się zgodzić, identyfikacja takich obiektów jest dużo mozolniejszym zajęciem. Ja czasem robię tak, że najpierw mam upatrzony odległy obiekt np. komin który zgodnie z wyliczeniami powinien być widoczny w jakimś miejscu a później dopiero próbuję go namierzyć, sfotografować lub znaleźć na horyzoncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 21:57, Krzysiek_S napisał:

 Tu za to wciąż trzeba mozolnie odczytywać współrzędne kolejnych "podejrzanych" i sprawdzać, czy ich obliczona pozycja pasuje do zdjęcia.

Ze światłami w nocy jest taki problem, że nie widać zarysów obiektów, na których się znajdują. Można dosyć dokładnie wyznaczyć azymut (jeśli dystorsja obiektywu jest dobrze skorygowana), ale zdarza się jednak, że w tym samym kierunku jest więcej niż jeden obiekt. Przydałaby się ich wysokość i tu pojawia się kłopot. Nie ma dostępnej bazy danych z wysokościami obiektów poniżej 100 m, w tym np. wież telefonii komórkowej.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 22:07, Rambo75 napisał:

Kadr w kierunku RTCN Klepaczka koło Częstochowy

Nieźle. Mamy niniejszym paradoksalną sytuację, w której najdalszymi, obserwowanymi ze Ślęży obiektami, nie są góry, tylko odległe, wielkie konstrukcje, a właściwie ich światła.

 

W dniu 21.04.2021 o 22:59, łukaszw napisał:

Przydałaby się ich wysokość i tu pojawia się kłopot

A to prawda. Przyjmowałem 50 m, zupełnie z czapy.

Wracając do ostatniego zdjęcia ze Ślęży - czym jest jasna "poprzeczka", nad lewym krańcem zakładów "Kruszwica"? Gdyby nie była taka "nakrapiana" i tak nisko nad horyzontem, podejrzewałbym nawet ślad, zostawiony przez jakieś jasne ciało niebieskie.

Aktualizacja: wieża w Brzegu, podpisana jako kościół, to w rzeczywistości ratusz. Rzeczony kościół jest bliżej elewatora i wizualnie prawie się z nim zlewa. Najważniejsze, czyli RTCN Klepaczka, się zgadza :-).

A ta "poprzeczka" chyba jest gdzieś koło Olesna, ale to nie fabryka armatury ORAS.

Aktualizacja 2: czas na jakiś opis... Zidentyfikowałem bliższe, charakterystyczne światełka i jestem pewny, że widoczna tu i tam linia horyzontu znajduje się w okolicach Olesna. Światełek na niej położonych jednak nie zdołałem rozgryźć. Już witałem się z gąską, gdy komin elektrociepłowni gazowej prawie się pokrył ze światłem po lewej, ale w miarę identyfikacji innych obiektów, położenia się rozjechały. Musi to być coś bliższego, bo dwa większe maszty koło Olesna są w ogóle poza kadrem. Zostawiłem na razie podpis, ale wisi w próżni. Jakieś inne pomysły?

SlK-opis.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 21:19, Krzysiek_S napisał:

Aktualizacja 2: czas na jakiś opis... Zidentyfikowałem bliższe, charakterystyczne światełka i jestem pewny, że widoczna tu i tam linia horyzontu znajduje się w okolicach Olesna. Światełek na niej położonych jednak nie zdołałem rozgryźć. Już witałem się z gąską, gdy komin elektrociepłowni gazowej prawie się pokrył ze światłem po lewej, ale w miarę identyfikacji innych obiektów, położenia się rozjechały. Musi to być coś bliższego, bo dwa większe maszty koło Olesna są w ogóle poza kadrem. Zostawiłem na razie podpis, ale wisi w próżni. Jakieś inne pomysły?

 

Pierwsze z lewej światełko opisane jako EC Olesno to będzie masz przy ulicy Budowlanych 3 w Oleśnie.
https://www.google.pl/maps/@50.8786074,18.4079335,3a,23.5y,130.79h,110.94t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7FZiHCnk_Yz-PxvPCBSEPA!2e0!7i13312!8i6656

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sir_mike napisał:

Pierwsze z lewej światełko opisane jako EC Olesno to będzie maszt przy ulicy Budowlanych 3 w Oleśnie.

Brawo. Tylko współrzędne są trochę inne. W serwisie mapy.cz jest nawet oznaczony "vysílač", w pozycji 50.8776122 N, 18.4088617 E. Pasuje. Przy okazji wyszło, ile masztów i kominów jest w ogóle nie oświetlonych, albo są oświetlone bardzo słabo.

Wstawiam poprawiony opis. Z obiektów godnych uwagi, nie zidentyfikowane zostają jeszcze 2 jasne światła nad ratuszem w Brzegu i tajemnicza poprzeczka, nad napisem "komin_Brzeg". To wszystko powinno być gdzieś na południe od Olesna - jeśli jest w podobnej odległości, jak namierzony wreszcie maszt.

SlK-opis.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzysiek_S napisał:

Brawo. Tylko współrzędne są trochę inne. W serwisie mapy.cz jest nawet oznaczony "vysílač", w pozycji 50.8776122 N, 18.4088617 E. Pasuje. Przy okazji wyszło, ile masztów i kominów jest w ogóle nie oświetlonych, albo są oświetlone bardzo słabo.

Wstawiam poprawiony opis. Z obiektów godnych uwagi, nie zidentyfikowane zostają jeszcze 2 jasne światła nad ratuszem w Brzegu i tajemnicza poprzeczka, nad napisem "komin_Brzeg". To wszystko powinno być gdzieś na południe od Olesna - jeśli jest w podobnej odległości, jak namierzony wreszcie maszt.

A zerknij jeszcze na komin w Oleśnie przy ulicy Kościuszki 30 - skład materiałów budowlanych.

Tu go widać na street view:
https://www.google.pl/maps/@50.8773082,18.4300702,3a,75y,332.67h,99.61t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4Abn_QGxsNbUuudiciaReg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D4Abn_QGxsNbUuudiciaReg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D57.17709%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

To by mi pasowało jako drugie mocne światełko z Olesna.

 

Światełko w prawo i lekko w dół tuż obok Olesna - mój typ: kościół w Zagwiździu widoczny tu na street view:
https://www.google.pl/maps/@50.8743935,17.9754973,3a,75y,95.33h,104.78t/data=!3m7!1e1!3m5!1s9CUpiKGhC-tLJlxC7tDPBw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D9CUpiKGhC-tLJlxC7tDPBw%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D348.06833%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

 

Jasne światła "nad ratuszem w Brzegu" to będzie oświetlenie placu Stora Enso Wood Products z Murowa: 50.85726492608474, 17.941234774717074

 

Poprzeczka nad napisem "komin" - tu bym obstawiał światła ze wsi Wachowice (bo Wysoka k. Olesna jest za lasem). Tymczasem Wachowice od lasu na zachodzie wystają 20m w górę bo leżą na zachodnim stoku wzniesienia. Proszę o konstruktywną krytykę ;-)

 

Edytowane przez sir_mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.