Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

A co wy to opowiadacie, Trzebinia nie ma takiego przebicia ;) To EL 3 Jaworzno :D A dymi "brudas" w Hucie Katowice. Podobną sytuację mieliśmy z kolegą ORJ jakieś dwa lata temu z Magurki Wilkowickiej...

 

A tak przy okazji, Benji nie męczy cię ta brudna matryca ? :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki zakład w Chrzanowie miałby to być? To już prędzej Elektrownia w Trzebini jeśli chodziłoby o tę okolicę.

Nie znam tamtejszych zakładów, ale tak z kierunku to właśnie Chrzanów, może Trzebinia. Gorzej w identyfikacją ciemnego dymu - jest Ktoś z okolic Kielc :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tamtejszych zakładów, ale tak z kierunku to właśnie Chrzanów, może Trzebinia. Gorzej w identyfikacją ciemnego dymu - jest Ktoś z okolic Kielc :)

 

JaLe, nie wygłupiaj się ;) Gdzie Trzebina/Chrzanów, a gdzie Kielce??? To nie ten kierunek. Może to będzie głupie, co napiszę, ale kształ tego dymu kojarzy mi się z tym z kamerki z Szyndzielni - czyli z Jaworzna. No i teraz zaszeleję. Przesuwamy się na wschód. Czarny dym jest na samym horyzoncie czyli baaardzo daleko, a w tym kierunku to mamy... EC Bełchatów :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe, nie wygłupiaj się ;) Gdzie Trzebina/Chrzanów, a gdzie Kielce??? To nie ten kierunek. Może to będzie głupie, co napiszę, ale kształ tego dymu kojarzy mi się z tym z kamerki z Szyndzielni - czyli z Jaworzna. No i teraz zaszeleję. Przesuwamy się na wschód. Czarny dym jest na samym horyzoncie czyli baaardzo daleko, a w tym kierunku to mamy... EC Bełchatów :g:

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Biały dym jest po środku zdjęcia w tej linii mamy kierunek właśnie Chrzanów/Trzebinia. Patrząc w kierunku Bełchatowa (ale to nie ten zasięg :) ) powinien być w kierunku paprocha na zdjęciu. Ciemny dym jest praktycznie po prawej to mi wskazuje na kierunek Kielce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

JaLe, ale jak na mój gust (i po krótkiej analizie) to zdjęcie zostało zrobione obiektywem na długiej ogniskowej. Prawa strona zdjęcia kończy się z grubsza na linii łączącej Świnicę ze wsią Ząb. Przedłużając tę linię okazuje się, że nawet Kraków się nie załapał. Dlatego zastanowiło mnie skąd wziąłeś te Kielce :) I tylko tyle, bez żadnych szyderczych podtekstów (jeśli tak odebrałeś moją poprzednią wypowiedź).

 

To co widać na zdjęciu Benji'ego:

 

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/pans/email/20111125_120535_764_212_160_172_70_0001.html

 

post-18664-0-74412000-1322219858_thumb.jpg

Edytowane przez gkj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak liczną analizę fotki.

@JaLe - Wydaje mi się, że ten biały dym faktycznie może należeć do Jaworzna, chyba że jeszcze chemia z Oświęcimia tak kopci. Nie jestem pewien tego czarnego.

@merti - Huta Katowice z Magurki to już chyba trochę inna perspektywa. Z Magurki może być daleko na północny wschód, a tu (Kasprowy - Świnica) powinna schodzić lekko na północny zachód i tak też widać. Wszystko pasuje, tylko czy na tym kierunku niema nic wyższego, lub podobnego co powinno się przebić?

Przeglądając fotki znalazłem kolejny dymek wg GE to kierunek Wieliczki, lub Łęg. Jak na el. Łęg trochę za blisko chyba: Panorama 12.JPG

I pytanko: Jeżeli czarny dymek po lewej to Huta Katowice, to co jest po prawej? Panorama 13b.JPG

 

@merti- Pentax idzie do czyszczenia, albo na złom. Przy tylu obiektywach zmienianych tam i z powrotem te syfy to norma (przy plastikowych obiektywach). Matryca będzie czyszczona i jak gość wyczyści dobrze będe nim pstrykać, jak nie , to będzie czas na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji, ten po prawej to będzie Trzebinia. Jak wrócę do domu to ci powiem co jest na tym pierwszym co teraz dałeś ale przekonany jestem, że to będzie Łęg...

 

Edytka

Trochę mi to nie pasuje w pierwszym zdjęciu, no ale linijki się nie oszuka. To jednak Huta Sędzimira...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Dodam od siebie kilka fotek z wczorajszego wypadu w Beskid Śląski :)

 

 

bardzo fajne ujęcia (Tatry i Jeseniki super), jak ja żałuję że na razie nie mogę wybrać się na Skrzyczne!

szczególnie jak spoglądam od paru tygodni na kamerkę na DO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z kamerki na Liwoczu w okolicach zachodu Słońca Tatry były widoczne znakomicie. Rano w w radiu mówili, że Tatry widać z Bieszczad. Nawet ode mnie w okolicach zachodu Słońca było widać Babią

 

Zdecydowanie jest inwersja temperatury. Jechałem dzisiaj od Wisły do Szczyrku przez Salmopol i w dolinach -12 ładnie rosło aż do szczytu (Biały Krzyż ok 900 mnpm) tylko -3.5, potem znowu zjeżdżając temperatura spadała do -10.

W załączniku Liwocz 2012/01/29 16:30

A-20120129-164018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jaworzyny Krynickiej widoki były takie sobie , przynajmniej moje chwilowe ( jakby nie info z Trójki to pewnie bym nawet nie skręcił w Sączu na Krynice ) , sam pobyt na górze krótszy niż odstanie w kolejce za biletem plus wyjazd bo gdyby czas pozwolił to pewnie poczekałbym aż słońce oświetli Stoja bardziej od zachodu . Zdjecie z tarasu przy górnej stacji ( z drugiej strony na zachód tez kiepsko Nizne Tatry schowane w mleku ) o ile nasze Poloniny jeszcze fajnie widoczne to juz na południe coraz gorzej .

 

th_IMGP1640ii-IMGP1648.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.