Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niezła opowieść :icon_lol::notworthy: Nie mieliście problemu z zasięgiem dzwoniąc do Rafała ? Ja już od polskiego szczytu traciłem zasięg, nie mówiąc już o tym że na samej górze słowackie sieci mnie zasypały roamingowymi esemesami. W ogóle to Pilsko tak w ostatnich dniach popularne się zrobiło że niemalże minęliśmy się gdzieś na szlaku ;)

Fotki bardzo ciekawe, choć jak na Twój sprzęt to jakby nieco nienajlepsze, jakby ostrości nie miały. Korzystałeś z jakiegoś filtra czy to przez to małe conieco ? :letsdrink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponieważ zrobił się troszkę wątek beskidzki dodam zdjęcia z Potrójnej z której to można podziwiać wspaniałą 360* panoramę Beskidów.

http://www.beskidmaly.pl/czarny_gron.php

Zdjęcia z charakterystycznymi obiektami: wschód - Leskowiec, południe - pasmo Babiej Góry, zachód- przełęcz Kocierska, Zbiornik w Porąbce, Beskid Śląski, północ - Andrychów w dalszej perspektywie po lewej - Śląsk

Potrójna wschód.jpg

Potrójna na południe.jpg

Potrójna zachód.jpg

Potrójna na północ.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nim jeszcze coś dopiszę to odpowiem Virgo na twoje pytania. U mnie roaming dał o sobie znać jak tylko przekroczyłem granicę w Korbielowie. Tak jak gdyby ktoś siedział w lesie i widząc mnie posłał mi cztery SMS-y z informacjami :D Na górze to już ruletka - na Hranicy jak już złapała komora sygnał Ery to zaraz wchodził słowacki O2. Ale udał się połączyć z Rafałem bez utraty sygnału kładąc fona na słupku :) Natomiast na szczycie kompletna klapa - tu wlazła jakaś druga słowacka sieć więc dałem sobie spokój i wyłączyłem słuchawkę wogóle. Co do mijanki to ty zapewne schodziłeś przez Halę Miziową. Natomiast co do ostrości, to o które zdjęcia ci chodzi. W Olkach nie jest łatwo ustawić ostrość ręcznie i to jeszcze w nocy przez ten mały wizjer. Ja jak ustawiłem na wioskowych światłach tak starałem się nie ruszać pierścienia nastawy ostrości...

Mam prośbę do ciebie - zrób symulacje tak od Niżnych Tatr po Skrzyczne ale taką coby było dobrze widać, powiedzmy 800px w pionie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam prośbę do ciebie - zrób symulacje tak od Niżnych Tatr po Skrzyczne ale taką coby było dobrze widać, powiedzmy 800px w pionie...

pilsko360.jpg

Może być taka ? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że w tym roku jest moda na Mega/Giga :szczerbaty:

@ Merti - Świetna foto-relacja, Dużo dobrej roboty odwaliłeś z tymi nocnymi panoramami :notworthy: Jeżeli słyszeliście muzę z dyskoteki , to trzeba było tańczyć do białego rana :szczerbaty: Kto by was tam zobaczył (chyba Rafał) a i ciepło by było.

A tak na poważnie, to ponoć na Rysach spadł turysta (anglik) i się zabił - mozliwe że sfotografowałeś jakąś akcję ratowniczą i stąd te światełka.

@ vrg - Świetna symulacja, widać opanowałeś program :Salut:

Edytowane przez Benji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość merti

Virgo, nie masz przypadkiem zdjęć w kierunku Velkey Javoriny lub bardziej Raczy z wypadu na Pilsko? bo tam by wypadał zachód Księżyca...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Virgo, nie masz przypadkiem zdjęć w kierunku Velkey Javoriny lub bardziej Raczy z wypadu na Pilsko? bo tam by wypadał zachód Księżyca...

Oczywiście że mam, ale tak jak pisałem słońce prażyło niemiłosiernie a w powietrzu dużo mleka, zwłaszcza nad zachodnim i północnym horyzontem także kicha.

Racza z prawej, po środku Landohora a pomiędzy nimi powinna być Javorina a jak widać - nic nie widać. Księżyca w ogóle nie obserwowałęm :P

100_3662.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat tego wątku został już i tak poszerzony, proponuję zatem by ktoś z odpowiednio wysokimi uprawnieniami zmienił go oficjalnie na "widoki z beskidzkich szczytów" czy coś w tym rodzaju.

Dodaję kolejne widoki z sobotniej wycieczki, tym razem zrobione po południowej stronie od szczytu Szyndzielni (dziura między drzewami): Lysa hora z Czantorią, Jesioniki i hałda Szarlota (chyba, proszę znawców regionu o weryfikację).

Nie robiłem jeszcze żadnych obliczeń, ale Jesioniki wyglądają na wschodni, niższy grzbiet z Medvedim vrchem, a z prawej to chyba Pricny vrch i Biskupia Kopa albo Solna hora. Na lewo od obszaru w kadrze widzialność odległych gór zanikała - wyglądało to tak, jakby nad głównym grzbietem Jesioników padał deszcz.

Zdjęcia Lysej i Jesioników to moje nieśmiałe próby stackowania (odpowiednio z 3 i 2 klatek, robionych niestety z ręki), które w zasadzie nie różni się od składania panoramy. Takie "składanki" znoszą dalszą obróbkę znacznie lepiej, niż pojedyncze klatki z mocno "szumiących" matryc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat tego wątku został już i tak poszerzony, proponuję zatem by ktoś z odpowiednio wysokimi uprawnieniami zmienił go oficjalnie na "widoki z beskidzkich szczytów" czy coś w tym rodzaju.

Popieram wniosek o zmianie nazwy wątku.

Dodaję kolejne widoki z sobotniej wycieczki, tym razem zrobione po południowej stronie od szczytu Szyndzielni (dziura między drzewami): Lysa hora z Czantorią, Jesioniki i hałda Szarlota (chyba, proszę znawców regionu o weryfikację).

Identyfikacja gór i obiektu przemysłowego zweryfikowana pozytywnie :)

Nie robiłem jeszcze żadnych obliczeń, ale Jesioniki wyglądają na wschodni, niższy grzbiet z Medvedim vrchem, a z prawej to chyba Pricny vrch i Biskupia Kopa albo Solna hora. Na lewo od obszaru w kadrze widzialność odległych gór zanikała - wyglądało to tak, jakby nad głównym grzbietem Jesioników padał deszcz.

W sobotę wyglądało, że Jesioniki w ogóle nie są widoczne z Beskidów, wisiała na nich ciemna chmura. Aż dziw, ze udało Ci się je złapać.

Zdjęcia Lysej i Jesioników to moje nieśmiałe próby stackowania (odpowiednio z 3 i 2 klatek, robionych niestety z ręki), które w zasadzie nie różni się od składania panoramy. Takie "składanki" znoszą dalszą obróbkę znacznie lepiej, niż pojedyncze klatki z mocno "szumiących" matryc.

Stackowanie zdaje się być naszym nowym odkryciem (aczkolwiek widzę, że jest już od dawna znane i bez rozgłosu stosowane). Pierwsze przymiarki na istniejącym materiale (przypadkowe podwójne, potrójne zdjęcia - nie robiłem zdjęć w celu stackowania) są obiecujące .. i już wiem skąd na wielu zdjęciach jest takie gładkie, czyste nie zaszumione niebo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Medvediego to ja tam nie widzę ;) W kadrze uchwycone są Góry Opawskie w całości.

opawskie.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, Robert. Czyli całe Jesioniki były w deszczu. To, co widzę, zgadywałem - widok z tamtej strony na Opawskie był dla mnie nowy. Przynajmniej nie muszę wybierać, Biskupia czy Solna - mam obie ;).

Wolwi - dziękuję za potwierdzenie Szarloty. A stackowanie jest po prostu nałożeniem wielokrotnie zarejestrowanego sygnału. Po raz pierwszy usłyszałem o jego odpowiedniku na studiach, bodajże na wykładzie z analizy instrumentalnej, w kontekście rejestracji słabych widm (w pojedynczym pomiarze nie odróżnialnych od szumu). Wystarczyło "tylko" wpaść na to, że można to samo zastosować do zdjęć.

Mateusz - gratuluję szybkiej decyzji o zmianie nazwy wątku, ale czy teraz nie jest on z kolei zbyt szeroki? Nie żebym się czepiał, ale o przyszłej obserwacji Schneebergu ze Śnieżnika będę pisał w wątku sudeckim ;).

Edytowane przez Krzysiek_S

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Następne obrazki - tym razem zmiany sytuacji pogodowej między 13:30 a 14:00. Z Klimczoka był widoczny tylko Hawrań i początek stoku Jagnięcego, reszta siedziała w chmurach. Wkrótce potem z Magury zaczęła odsłaniać się grań Tatr Wysokich (tu w wersji hardcore, z obciętym dołem.

Przy okazji mamy ilustrację niepożądanych efektów pojawiających się przy nakładaniu klatek - kołyszące się na wietrze drzewa i rozmyte chmury, które zasuwały w takim tempie, że na zdjęciach robionych w odstępie kilku sekund już znajdowały się w różnych miejscach. Cóż, nie można mieć wszystkiego...

A tak ogólnie, to nasze doświadczenia widokowe z tego i zeszłego roku zadają kłam obiegowej opinii, że listopad to taki brzydki, pochmurny, deszczowy i zimny miesiąc.

Edytowane przez Krzysiek_S

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejna składanka z soboty - tym razem Kraków z Magury (tej obok Klimczoka).

Jaki wyraźny Kraków!

Widać bardzo dobrze wzniesienia w SW częsci miasta, gdzie m.in jest Kopiec Piłsudskiego i Kościuszki, bardzo wyraźnie widać też Klasztor Karmelitów.

Nie mówiąc o tym że widać malowanie kominów EC Łęg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaki wyraźny Kraków!

Silny wiatr skutecznie wywiał wszelkie pyły z powietrza. Wyraźnie było widać także GOP i Jaworzno. To nie są rejony, gdzie bywałbym jakoś specjalnie często, ale przypuszczam że przestrzeń miejsko-przemysłowa na północ od Bielska-Białej częściej tonie w - za przeproszeniem - syfie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Silny wiatr skutecznie wywiał wszelkie pyły z powietrza. Wyraźnie było widać także GOP i Jaworzno. To nie są rejony, gdzie bywałbym jakoś specjalnie często, ale przypuszczam że przestrzeń miejsko-przemysłowa na północ od Bielska-Białej częściej tonie w - za przeproszeniem - syfie.

Tu masz rację. Patrząc na północ najczęściej widzę syf. Aż się dziwie, że ludzie mogą tam mieszkać :))) A co jeszcze dziwniejsze, udaje im się zrobić niesamowite dalekie obserwacje poparte super zdjęciami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciąg dalszy materiałów z 13 listopada - Beskid Wyspowy z Klimczoka i z Magury. Drugi widok jest z opisem i okazało się, że krył w sobie ponadstukilometrową niespodziankę. Współrzędne szczytów wziąłem z pliku Vrg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale się gubię troche, więc tu

zdjęcia z Lysej Hory

po kolei :

1. kralova hola -143km

2. velka javorina (z jakimś nadajnikiem) - 95km

3. Pradziad - coś ponad 100km

4. Tatry - do Bielskich ok 130km

5. tak to ogólnie wyglądało dzisiaj

jak poskładam, to wrzucę parę panoram do odp wątku

kralova.jpg

javorina.jpg

pradziad2.jpg

tatry.jpg

ogolne.jpg

Edytowane przez tc_
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pradziad...miooodzio :notworthy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klak też pieknie. To sygnał, że zaraz po Pradziadzie tam musimy skierować się z naszym zlotem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta