Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Robert J napisał:

Z drona :)

Oj, technologia stabilizacji obrazu nieprawdopodobnie się rozwinęła. Z czymś takim można byłoby wrócić do - rozważanych ładnych kilka lat temu, ale wtedy bez powodzenia - prób sfotografowania Tatr znad szczytu Śnieżnika. Chociaż trzeba byłoby wzbić się na 350 m, a tego już mogą przepisy lotnicze zabraniać (ale na pewno nie wiem).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzysiek_S napisał:

Oj, technologia stabilizacji obrazu nieprawdopodobnie się rozwinęła. Z czymś takim można byłoby wrócić do - rozważanych ładnych kilka lat temu, ale wtedy bez powodzenia - prób sfotografowania Tatr znad szczytu Śnieżnika. Chociaż trzeba byłoby wzbić się na 350 m, a tego już mogą przepisy lotnicze zabraniać (ale na pewno nie wiem).

Przepisy nie zezwalają na loty na takiej wysokości, ale czego oczy nie widzą ;) Osobiście jakoś nie myślałem by wykorzystać drona do dalekich obserwacji, a bawię się takimi zabawkami już od niemal dwóch lat. Zresztą 24/28 mm to jednak trochę mało. Ale spróbować kiedyś można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Robert J napisał:

Przepisy nie zezwalają na loty na takiej wysokości, ale czego oczy nie widzą ;) Osobiście jakoś nie myślałem by wykorzystać drona do dalekich obserwacji, a bawię się takimi zabawkami już od niemal dwóch lat. Zresztą 24/28 mm to jednak trochę mało. Ale spróbować kiedyś można.

można też nawiązać kontakt ze środowiskiem lotniczym i wykorzystać fakt że na okrągło latają po kraju samoloty pilotowane przez szkolących się pilotów i jest im prawie wszystko jedno gdzie w danej chwili polecą bo i tak muszą wylatać określoną liczbę godzin a zabranie kogoś na przejażdżkę nic nie kosztuje więc można się załapać - i to z porządnym sprzętem fotograficznym :)

i owszem, w cessnie okna się otwierają! :D

 

pomijając trochę absurdalność takiego podejścia bo skoro drony i samoloty to czemu nie od razu satelita :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 08:27, Pjotrek napisał:

Albo jakby w krakowie wybudowano tatry takie jak w zakopanem ;)

Pamiętasz jak śmiano się z filmu promującego olimpiadę w zakopanem, na którym przedstawiono kraków w pobliżu tatr? A przecież przy odpowiedniej widoczności i perspektywie tatry w krakowie to nic dziwnego.

 

Na Mazurach mawia się, że Kraków leży w górach (w domyśle Tatry). Tak samo będąc na Podhalu usłyszałem kiedyś, że Elbląg to nad morzem... ;)

Edytowane przez piotrkusiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.04.2019 o 23:33, fkuzi555 napisał:

Dzisiejsze z Leskowca. Coś ten Pradziad mi się pokazać w całości nie chce. Hrobacza mi go zasłania,czy coś motam? i czy mogłbym poprosić o pomoc w opisie? Pozdrawiam :)

Noo Hrobacza, a to dlatego bo wygląda jakbyś poszedł już z Leskowca na południe i Pradziad się schował ;) Za to złapałeś Keprnik i Serak 173 km ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2013 o 22:48, tomkos napisał:

Piątek 13-tego tego miesiąca.Data która będzie się powtarzała często po tym co można było zobaczyć.

Jeseniki z Beskidu Małego - Leskowiec (922m npm). Serak 173 km, Keprnik 172km i Pradziad 163 km.

 

 

post-20890-0-62621900-1387143972_thumb.jpg

post-20890-0-64464200-1387144016_thumb.jpg

Nie wiem czy nie za nisko zszedłeś na polanie.Ja Pradziada widziałem kilka razy dobrze z Leskowca.Tu masz przykład z 2013 roku.

 

Przyjrzałem się bardziej Twojemu"fkuzi555" zdjęciu i Pradziad jest poza kadrem .Masz może jeszcze zdjęcie bardziej w lewą stronę? Widziałem też podobną fotę jak Twoja ze 2-3 lata temu na sieci.

 

Edytowane przez tomkos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce wykonania fotki mniej więcej tutaj:

 

Na polanie zszedłem z 10-15m, aby pozbyć się krzaków z kadru przy szerokich kadrach. 

 

co do podobnej fotki z przed 2 lat - mogła być moja z zachodem Słońca za GSA, ale wtedy Opawskie pokazały się o wiele słabiej niż tym razem. Będę musiał pokombinować z miejscem bliżej przełęczy Midowicza, wtedy powinienem minąć Hrobaczą

 

szeroki kadr w albumie na FB

 

teraz jak tak patrzę, to nie wiem, czy wieża nie wystaje między drzewami ;)

 

 

Bez tytułu.png

a opis.jpg

9.jpg

Edytowane przez fkuzi555
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jesioniki oraz Śnieżka widziane z wieży widokowej na szczycie Ślęży z soboty 08.06.2019. 

Tego dnia w godzinach przedpołudniowych przechodziły deszcze,które oczyściły fajnie powietrze. Co jakiś czas wyglądałem przez okno i sprawdzałem widoki z kamerek online ze szczytu Śnieżki i widząc,że jest coraz lepiej postanowiłem skoczyć na Ślężę na dalekie obserwacje. To był strzał w dziesiątkę,poza Jesionikami było widać również elektrownię w Opolu,GSA oraz Góry Izerskie. 333465311_DSC_1918j.thumb.JPG.83552f75b6563de62ca4e7395d1981ff.JPG513398408_DSC_1940.thumb.JPG.49b2c728f71c4cef545d9e333b4805ab.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Lubogoszczy oraz Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Widoczność całkiem dobra i bez problemu widoczne Góry Świętokrzyskie ze Śnieżnicy spod wyciągu oraz z miejsca gdzie startuję paralotniarze! Max dystans wg udeuschle.de to 146km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wrzucam kolejne zdobycze ze Śnieżki z 09.06.2019 o poranku. 

Na początek klasyka czyli Ślęża z Radunią oraz bliższe Chełmiec i Trójgarb z ładnie widoczną nową wieżą widokową. 1119859950_DSC_1980k.thumb.JPG.8a3b791aa90252a9197a0f6039c58956.JPG

Kilka kadrów w lewo już trochę dalej, widok w kierunku Wrocławia - w oddali można dojrzeć Sky Tower do którego jest 100km. Trochę poniżej Sky Tower na prawo widoczne jezioro Mietkowskie, natomiast po lewej widoczna Pyszczyńska Góra na Wzgórzach Imbramowickich. 316694215_DSC_1988st.thumb.JPG.d6151693591dc4c8b6c463cb1334892e.JPG

Następnie przeniosłem się z aparatem w przeciwną stronę,w kierunku Niemiec - bardzo ładnie było widać elektrownię w Boxbergu do której dystans wynosi 112km. Troszkę poniżej elektrowni na lewo widoczne zabudowania Zgorzelca oraz Gorlitz (70km), natomiast po prawej widoczna elektrownia wiatrowa Gorlitz (75km). 898675761_DSC_2000b.thumb.JPG.56d3505b88b612c64d0a600ad4b02b4a.JPG

W kierunku południowym pomiędzy Cerną Horą,a Studnicni Horą - widoczna elektrownia Chvaletice (80km), oraz szczyt Melechov (125km). 1908705073_DSC_2016m.thumb.JPG.1518d6282c79eff79464914d1f344914.JPG

Na razie tyle, jeśli znajdę jeszcze coś ciekawego to wrzucę. Pozdrawiam wszystkich :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 14:01, Rambo75 napisał:

W kierunku południowym pomiędzy Cerną Horą,a Studnicni Horą - widoczna elektrownia Chvaletice (80km), oraz szczyt Melechov (125km). Na razie tyle, jeśli znajdę jeszcze coś ciekawego to wrzucę.

Křemešnik, na lewym skraju kadru z Melechovem! 150 km - w lecie rewelacja. Masz go może bardziej "centralnie"?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 22:09, Krzysiek_S napisał:

Křemešnik, na lewym skraju kadru z Melechovem! 150 km - w lecie rewelacja. Masz go może bardziej "centralnie"?

Kremesnik mam na fotce,ale na panoramicznej z Cerną Horą w planie głównym. Niestety w kierunku południowym głównie zoomowałem na Melechov, ponieważ strasznie mnie zaskoczył jego widok w porze letniej. 

Całkiem niezły był widok w kierunku zachodnim, gołym okiem widać było Milesovke,a to przecież dystans 130km ;)

Bardzo mnie zaskoczył widok Pragi, często widziałem na kamerze ze Śnieżki tej skierowanej na Studnicni Horę światła Pragi,ale na własne oczy nigdy. 

Wrzucę jak na razie widok na Pragę, muszę jeszcze ogarnąć fotki w kierunku Milesovki to również wrzucę. 953712504_DSC_2019p.thumb.JPG.ae53ee3d76f6771f61ae7819c24998bf.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.