Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ejgen   
Gość Ejgen

W poniedziałek 27.12 dalekie widoki gór z Czantorii. Mała Fatra jak na dłoni. Tatry trochę zamglone. Przez lornetke widziałem Pradziada z otoczeniem. Jednak moja uwaga skierowała się na pasmo gór(grzbiet widziany jakby od frontu) jakieś 7 stopni na lewo od Pradziada i do tego na dalszym planie. Nie potrafię nic znaleźć w tamtym kierunku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vrg    125

tc >> piękne! :notworthy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fryta    2

Gratulacje _tc :helo:, warunki miałeś wyśmienite i wykorzystałeś je w pełni: Tatry miód, Pradziad miód, Kralova miód :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
luki_    20

Piękne, it's beautiful ! :D

Te Tatry to chyba nowy kandydat na "artyzm" roku?

Edytowane przez luki_

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafał ZOOM    119

nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale się gubię troche, więc tu

zdjęcia z Lysej Hory

po kolei :

1. kralova hola -143km

2. velka javorina (z jakimś nadajnikiem) - 95km

3. Pradziad - coś ponad 100km

4. Tatry - do Bielskich ok 130km

5. tak to ogólnie wyglądało dzisiaj

jak poskładam, to wrzucę parę panoram do odp wątku

Miazga!!! Jak poskładasz to koniecznie podeślij na admin@dalekieobserwacje.eu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ejgen    0

Na mój wpis z 29 grudnia Mateusz napisał :"Na bank na lewo? Tak nic na 100% nie mogłeś zobaczyć z gór, może chmury ułożyły się w górki?.....".

Mogę odpowiedzieć tak:

1.Na bank na lewo.

2. To nie były chmury. Ogladałem to trzykrotnie przez lornetke 8x. Grzbiet był na lewo od Pradziada i wyraźnie dalej niz Pradziad.

3.Zanim obejrzałem przesłaną przez Mateusza panoramę dla Czantorii próbowałem szukać na mapie. Wychodziło mi to w okolicy południowego krańca Worka Kłodzkiego. Moim zdaniem możliwe sa dwa miejsca; góra Jer^eb 1003 m/Hanus^ovicka Vrchovina/ albo Bukova Hora 958 m (Bukovohorsky Hrbet w południowej częsci Gór Orlickich). Obydwa szczyty porównywalne wysokościa z Czantoria. Po drodze nie ma nic równie wysokiego albo wyższego. Pierwszy w odległości 149 km drugi 154km od Czantorii. Odległośc kątowa od Pradziada bardziej wskazywałaby na Bukovą Horę.

4. Wykorzystując heywhatsthat wyglada na to, że z obu szczytów można zobaczyć najwyżej Beskid Slasko-Morawski. Obydwa szczyty zaś jeszcze z Łysej góry.

Ponieważ nie mam dokumentacji fotograficznej, pozostaje mi wracać na Czantorię z mocniejsza lornetka i liczyć na powtórna obserwację. Ale na wątku "Tatry i Beskidy z Katowic" jest zdjęcie Rafała ZOOM z 30 grudnia, na któym w lewo od Jesioników widać mniejsze górki i grzbiety.

pozdrawiam wszystkich i przesyłam trochę spóźnione życzenia noworoczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafał ZOOM    119

Na mój wpis z 29 grudnia Mateusz napisał :"Na bank na lewo? Tak nic na 100% nie mogłeś zobaczyć z gór, może chmury ułożyły się w górki?.....".

Mogę odpowiedzieć tak:

1.Na bank na lewo.

2. To nie były chmury. Ogladałem to trzykrotnie przez lornetke 8x. Grzbiet był na lewo od Pradziada i wyraźnie dalej niz Pradziad.

Tutaj fotki ze Skrzycznego 2010.12.30 na lewo od Jeseników. Było widać kilka górek, inwersja była bardzo nisko, ale te górki nie są dalelej niż Keprnik. Krzywizny ziemi (Heywhatsthat) nie oszukasz ;-D

dsc4877sh1resize.th.jpgdsc4879sh1resize.th.jpgdsc4880sh1resize.th.jpgdsc4881sh1resize.th.jpgdsc4882sh1resize.th.jpg

Na pewno widać Małego i Dużego Roudnego, ale reszty nie rozpoznaje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_S    137

Rafał, masz jakiś widok ogólniejszy, tzn. na krótszej ogniskowej, żeby było widać jednocześnie koniec wysokiej części grzbietu Jesioników i te górki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafał ZOOM    119

Rafał, masz jakiś widok ogólniejszy, tzn. na krótszej ogniskowej, żeby było widać jednocześnie koniec wysokiej części grzbietu Jesioników i te górki?

dsc486550mm.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_S    137

Rafał, przenoszę się tutaj, bo w końcu nie znalazłeś własnych zdjęć w sieci ;).

Na początek zidentyfikowałem szczyty na lewo od Roudnego na zdjęciu ogólnym. Teraz pora na część ciekawszą (i trudniejszą) - co jest między Roudnym a Ostruzną? Mogą być niespodzianki inwersyjne, ale wczoraj już wymiękłem, bo dochodziła północ.

I jeszcze jedno - zdjęcia są z 29 czy z 30 grudnia?

Edytowane przez Krzysiek_S

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafał ZOOM    119

Rafał, przenoszę się tutaj, bo w końcu nie znalazłeś własnych zdjęć w sieci ;).

Na początek zidentyfikowałem szczyty na lewo od Roudnego na zdjęciu ogólnym. Teraz pora na część ciekawszą (i trudniejszą) - co jest między Roudnym a Ostruzną? Mogą być niespodzianki inwersyjne, ale wczoraj już wymiękłem, bo dochodziła północ.

I jeszcze jedno - zdjęcia są z 29 czy z 30 grudnia?

Dzięki za identyfikację. Fotki są z 2010.12.30 z godziny 15:40-16:20

Najciekawsze jest to, że niższe góry podczas inwersji sprawiają wrażenie bardzo odległych, ponieważ ledwo wystają ponad chumury inwersyjne. Ale to tylko wrażenie.

Już kilka krotnie dałem się na to nabrać.

Pełne klatki z 500mm w tym kierunku.

dsc4909roudnyostruzna.th.jpg

dsc4909roudnymalyduzy.th.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_S    137

Niespodzianki nie ma - szczyty między Roudnym a Ostruzną znajdują się na południowo-zachodnim końcu głównego grzbietu Wysokiego Jesioniku. Tym niemniej odległość jest zacna, a zdjęcie bardzo ładne. Po cichu liczyłem na Jerab (ten na południe od Śnieżnika), ale jest schowany za zboczem Ostruznej.

Edytowane przez Krzysiek_S

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_S    137

Rafał, dodam tylko, że mógłbyś te zdjęcia złożyć w jakąś panoramę i wrzucić na DO. No bo jeśli te się nie nadają, to jakie się nadają? Nawet jeśli podobny temat już gdzieś jest, to warto go czymś takim uzupełnić.

Na koniec odnośnik literaturowy - w obliczeniach korzystałem ze współrzędnych zgromadzonych przez Roberta J.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafał ZOOM    119

Rafał, dodam tylko, że mógłbyś te zdjęcia złożyć w jakąś panoramę i wrzucić na DO. No bo jeśli te się nie nadają, to jakie się nadają? Nawet jeśli podobny temat już gdzieś jest, to warto go czymś takim uzupełnić.

Na koniec odnośnik literaturowy - w obliczeniach korzystałem ze współrzędnych zgromadzonych przez Roberta J.

Postaram się przez weekend złożyć pełną panoramę Jeseniku małego + dużego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rosim    28

Witam, mam pytanie - czy ktoś ma w miarę czytelne zdjęcia miast z Karkonoszy w kierunku północnym, np. Lubin, Legnica, Polkowice, Żagań, czy Zieloną Górę. Bolesławiec i Legnicę mam ze Stogu Izerskiego, ale dość słabej jakości.

Edytowane przez rosim

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
twmichal    282

Inwersyjna panorama z góry Sitno (1009) na Słowacji

18177187.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259
Napisano (edytowane)

Ponieważ to nie Picasso, a co za tym idzie nie nadaje się na DO więc daje tutaj opisane powiększenie widoku na SW z Łomnicy

zLomnicy_na_zach_zoom.jpg

Edytowane przez merti

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
twmichal    282

Witam, mam pytanie - czy ktoś ma w miarę czytelne zdjęcia miast z Karkonoszy w kierunku północnym, np. Lubin, Legnica, Polkowice, Żagań, czy Zieloną Górę. Bolesławiec i Legnicę mam ze Stogu Izerskiego, ale dość słabej jakości.

Niestety nigdy nie trafiłem na tyle dobre warunki z Karkonoszy w kierunku północnym, mam za to kilka zdjęć w tamtym kierunku ze Stogu Izerskiego.

2008 - w kierunku Niemiec, 250mm

stóg2008_1.jpg stóg2008_2.jpg

2006 - coś, co wygląda jak hałda, odpowiednik 135mm, Konica-Minolta Z-20

stóg2006.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweł W.    98

To trzecie to nie Niemcy. Wg mnie na pierwszym planie jest Gryfów Śląski, z bardzo charakterystyczną wieżą ratusza-pasuje też wzajemne położenie ratusza i zabytkowego kościoła. Hałda zaś leży pod Bolesławcem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta