Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Niedzielne panoramy z Keprnika:[...]

No tak, pięknie - i to w środku dnia. Do dzisiaj pluję sobie w brodę, że nie pojechałem w nocy do Lipovej i nie poszedłem na Serak na wschód Słońca.

Swoją drogą dziwię się, że sieć nie jest zalana zdjęciami Tatr z Seraka. Tuż pod szczytem funkcjonuje schronisko, chyba jacyś ludzie tam czasem nocują. Wprawdzie większość czeskich schronisk to bardziej hoteloknajpy, ale zawsze... Czemu nawet stamtąd NIC NIE MA? Wiem, wałkowaliśmy kiedyś ten temat, ale przecież to jest idealne miejsce, Tatry muszą kilka razy w roku po prostu walić po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pięknie - i to w środku dnia. Do dzisiaj pluję sobie w brodę, że nie pojechałem w nocy do Lipovej i nie poszedłem na Serak na wschód Słońca.

 

Ja także żałuję iż nie chciało mi się pojechać na wschód słońca, ale temperatura powietrza trochę odstraszała. I gdyby nie znajomi, którzy jechali do Ramzovej na narty to pewnie przesiedziałbym cały dzień w domu, a tak pierwszy raz wjechałem sobie na szczyt wyciągiem :D

 

Swoją drogą dziwię się, że sieć nie jest zalana zdjęciami Tatr z Seraka. Tuż pod szczytem funkcjonuje schronisko, chyba jacyś ludzie tam czasem nocują. Wprawdzie większość czeskich schronisk to bardziej hoteloknajpy, ale zawsze... Czemu nawet stamtąd NIC NIE MA? Wiem, wałkowaliśmy kiedyś ten temat, ale przecież to jest idealne miejsce, Tatry muszą kilka razy w roku po prostu walić po oczach.

 

Rozmawiałem z jednym czeskim turystą na Seraku. Zwróciłem na niego uwagę bo robił zdjęcia w kierunku Tatr. Wyobraź sobie, że dobrze wiedział co fotografuje. Tylko właśnie...gdzie się potem podziewają te zdjęcia ? Ale również podobne pytanie można postawić w przypadku Pradziada...

 

Co do schroniska na Seraku to faktycznie nie trzeba nawet wychodzić na zewnątrz bo bardzo ładnie widać Tatry z jadalni. Ja przynajmniej widziałem ośnieżone szczyty siedząc w ciepłym i popijając piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na wschodzie słońca na Pradziadzie z kumplem byliśmy sami, a szliśmy dodatkowo ze schroniska położonego niżej Chaty Barborka i się dziwiliśmy czemu nikt nie wstał na wschód z hotelu na samym szczycie :)

Zresztą ich strata :P Takiego widoku nie zapomnę do końca życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dzisiaj trochę się nachodziłem, ale przy takiej pogodzie to można :) Zrobiłem drogę ze Szczyrku Salmopol przez Malinów, Malinowską Skałę z głównym celem Baranią Górą i metą na Kubalonce. Niestety, ale warunki z minuty na minutę się pogarszały i z wieży na Baraniej Tatry były zalane mgłą (choć widoczne) a o Jesenikach można było zapomnieć. Na szczęście przeczuwając że pogoda może się popsuć (pogoda na dalekie widoki, bo na niebie bezchmurnie) polowałem na dalekie widoki już od samego początku no i się poszczęściło :)

 

Jeseniky z Malinowa - ok. 145km

 

IMG_8658.jpg

 

no i Tatry oraz Mała Fatra gdzieś ze szlaku przed Baranią (odległość niewielka, ale było co oglądać :))

 

IMG_8698.jpg

 

IMG_8705.jpg

 

 

Pozdro!

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w samo południe byłem na Pradziadzie i w kierunku wschodnim kompletnie nic nie było widać, tylko jeden wielki smog <_< Za to dzisiejszy wschód słońca musiał być boski!, a miałem zostać do dzisiejszego poranka...niestety wybiłem sobie kciuka lewej dłoni i musiałem wracać. Tak to jest jak się jeździ na nartach nocą po zmrożonym śniegu :swear:

 

Mam nadzieję, że ktoś jednak wyskoczył gdzieś na dzisiejszy wschód słońca...

DSC_9035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w samo południe byłem na Pradziadzie i w kierunku wschodnim kompletnie nic nie było widać, tylko jeden wielki smog <_< Za to dzisiejszy wschód słońca musiał być boski!, a miałem zostać do dzisiejszego poranka...niestety wybiłem sobie kciuka lewej dłoni i musiałem wracać. Tak to jest jak się jeździ na nartach nocą po zmrożonym śniegu :swear:

 

Mam nadzieję, że ktoś jednak wyskoczył gdzieś na dzisiejszy wschód słońca...

 

Pewnie gdzies koło 10:30 jakbys był to Beskidy byś zobaczył (ja w tych godzinach widziałem Jeseniky). O 12 rzeczywiście taki sam widok miałem w zachodnim kierunku jak Ty.

Na pewno ktoś był na wschodzie i się podzieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pobytu w Gliczarowie Górnym 10.09.11. zaobserwowałem niski, równy pułap chmur. Ok 2100m. IMGP6882small.JPG IMGP6883small.JPG Nic w tym dziwnego, ale po obróceniu aparatu w drugą stronę było odwrotnie :blink:IMGP6884small.JPG

 

Ciekawe, że np.Czerwone Wierchy są widoczne, a niższa Babia wystaje górna połowa...

 

:Salut:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj trochę się nachodziłem, ale przy takiej pogodzie to można :) Zrobiłem drogę ze Szczyrku Salmopol przez Malinów, Malinowską Skałę z głównym celem Baranią Górą i metą na Kubalonce. Niestety, ale warunki z minuty na minutę się pogarszały i z wieży na Baraniej Tatry były zalane mgłą (choć widoczne) a o Jesenikach można było zapomnieć. Na szczęście przeczuwając że pogoda może się popsuć (pogoda na dalekie widoki, bo na niebie bezchmurnie) polowałem na dalekie widoki już od samego początku no i się poszczęściło :)

 

Jeseniky z Malinowa - ok. 145km

 

IMG_8658.jpg

 

no i Tatry oraz Mała Fatra gdzieś ze szlaku przed Baranią (odległość niewielka, ale było co oglądać :))

 

IMG_8698.jpg

 

IMG_8705.jpg

 

 

Pozdro!

 

Nachodziłeś sie skuterem śnieżnym ?

 

Twoja trasa jest na jakieś 12h z buta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachodziłeś sie skuterem śnieżnym ?

 

Twoja trasa jest na jakieś 12h z buta ;-)

Bez przesady, wszystko zależy od warunków śnieżnych. Jeżeli po ostatniej odwilży zrobił się beton, to kolega miał czystą przyjemność na 8-10 godzin, a gdyby śnieg był kopny, ale nie puch (tzw. beton po j..a - przepraszam, określenie jest nieprzystojne, ale nieprawdopodobnie celne i zwięzłe jednocześnie, w związku z czym natychmiast po usłyszeniu je kupiłem), to i dwa dni można byłoby iść :). Z kolei na nartach to już zupełnie nie ma o czym gadać. Bez względu na to, jak było na trasie - gratuluję przytomności umysłu.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na szczescie był beton aż na Baranią :) Potem od Schroniska Przysłop lód niestety... ale jakoś dawałem radę :) Tempo było dobre. Na nogach oczywiscie buty górskie. Miałem kilka planów awaryjnych w zależności od warunków na szczescie te do chodzenia były b. dobre. Pozdro!

 

A żeby nie było że off-topic spojrzyjcie na kamerki z Łysej. Miazga... Godzina 04:10 w stronę Jeseników. Mysłałem że to Słońce zachodzi :P

Jeżeli ktoś był na wschodzie Słońca na Pradziadzie to myślę że będziemy mieć kolejne zdjęcia Tatr :)

 

http://www.lysa-hora.cz/webkamery

Edytowane przez Bulizzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachodziłeś sie skuterem śnieżnym ?

 

Twoja trasa jest na jakieś 12h z buta ;-)

 

Ale z Ciebie niedowiarek. A co powiesz na moją trasę 14 km na nartach w masywie Pradziada i potem 40 kilometrów w nocy na nogach do domu ? :szczerbaty:

 

A tak w sobotę wyglądały Karkonosze z Pradziada

 

DSC_8931.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przekopałem zeszłoroczne zdjęcia z Tatr. I trochę Węgier się znalazło :)

 

Z Lodowej Przełęczy ok. 140-155km

 

bez tytułu.JPG - symulka na oko ;)

IMG_5307.jpg

Clipboard01.jpg

 

z Lodowej Przełęczy ok. 115km

 

bez tytułu2JPG.JPG

IMG_5332.jpg

Clipboard02.jpg

 

ostatnie z Czerwonej Ławki ok. 130km - ale udeutschle milczy na temat co to za wzniesienie

 

bez tytułu3.JPG

IMG_5360.jpg

 

Pozdro!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co do dzisiejszego Dumbiera z Pradziada ze strony DO (w wyniku inwersji) to tu macie jeszcze jedną fotkę w której wyskoczył on jeszcze bardziej zza Małej Fatry :) Fotka trochę rozmazana dlatego na DO nie została zapewne zamieszczona :)

 

IMG_8281.JPG

 

Pozdro!

 

Świetnie wystaje, fotka jak najbardziej nadaje się do zamieszczenia na DO, tylko nie zbieramy już fotek z internetu ze względu na prawa autorskie. Mieliśmy ostatnio sytuację, że zamieściliśmy fotkę z forum, co nie spodobało się jej autorowi.

Jeśli autor ją wyśle do nas na KONTAKT to automatycznie zgadza się na publikacje na DO, oczywiście zachowując pełne prawa autorskie do zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wystaje, fotka jak najbardziej nadaje się do zamieszczenia na DO, tylko nie zbieramy już fotek z internetu ze względu na prawa autorskie. Mieliśmy ostatnio sytuację, że zamieściliśmy fotkę z forum, co nie spodobało się jej autorowi.

Jeśli autor ją wyśle do nas na KONTAKT to automatycznie zgadza się na publikacje na DO, oczywiście zachowując pełne prawa autorskie do zdjęcia.

 

hehe. no tak, ale to jest moja fotka :) podobnie jak i ta ostatnia zamieszczona na DO.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy potraficie zidentyfikować te dwa szczyty? Zdjęcie Małej Fatry z dzisiaj ale udeuschle milczy co do nazw tych dwóch szczytów. Fota robiona z Trzech Kopców Wiślańskich.

 

IMG_9702.jpg

 

Pozdro

 

Miało być w innym wątku. Proszę o przeniesienie :)

Edytowane przez Bulizzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy potraficie zidentyfikować te dwa szczyty? Zdjęcie Małej Fatry z dzisiaj ale udeuschle milczy co do nazw tych dwóch szczytów. Fota robiona z Trzech Kopców Wiślańskich.

 

Podaj współrzędne to sprawdzę kashmirem. Być może on powie więcej :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.