Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

A mnie najbardziej spodobało się to, że nie jesteśmy tutaj na forum sami, że co poniektórym astro-zapaleńcom ;) udaje się opuścić wzrok z gwiazd i kieruje spojrzenie na horyzont ;) Dodatkowo, ostatnio jak nigdy "Bieszczady dostały skrzydeł" odkrywając przed nami niezdobyte dzięki kolejnym świetnym obserwacjom. Gratuluję wszystkim kolegom, którzy w ciągu miesiąca "zasypali" nas tak wspaniałymi widokami :D

 

Takie moje małe muzyczna ja do tych obserwacji

;) Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Tatr z odległości około 8okm wykonana rybim okiem Zenitar :)/> bardzo żałuję, że nie maiłem ze sobą Sigmy 300 :(/>

300setką straciło by przestrzeń a i powyżej i ponizej Tatr ciekawe widoki . Sam nieraz próbowałem rybką Tatr z podobnych odległosci ale wychodziło słabo , najbardziej żaluję Lomnicy Durnego i Lodowego z wanny na stokach Flaszy k/Klimkówki , dopiero przy 50 mm było cos widać ;)/>

82385745.jpg

 

Widoki z Tarnicy nieziemskie , Szalonego nieżle sprasowało , no i Borzawa oswietlona zachodzącym Słońcem , po ostatniej obserwacji z Tarnicy na dalekichobserwacjach , życzyłem takich własnie widokow i są :)/>

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, dziękuje, jest to Magurka. Ja wiedziałem z symulacji mniej więcej jakie to są okolice tylko nie mogłem znaleźć tam żadnego nadajnika ;)

 

Po prawej na pewno jest krzyż tylko odwrócony bokiem dlatego nie wygląda jak krzyż zresztą z takiej odległości i tak by pewnie wyglądał jak kropka

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam do dzisiejszego wpisu na DO moje zdjęcia Beskidu Śląsko-Morawskiego i Małej Fatry z Pradziada :)

Wszystkie z tego samego pięknego dnia zrobione w różnych godzinach.

 

IMG_8307.JPG

 

IMG_8359.JPG

 

IMG_8387.JPG

 

IMG_8499.JPG

 

No i trochę niewyraźne ale za to z mocno "wyglądającym" zza Małej Fatry Dumbierem ;)

 

IMG_8281.JPG

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To se jednak poczekacie bo Tatr nie było widać. Spóźniłem się o jeden dzień :(

No tak to nam bywa :kwasny:

 

Ale i tak wielkie :helo: W Karkonosze jak by nie było ponad 130 km, Mała Fatra 170 km... Mam nadzieję, że o tej porze roku już chyba rowerkiem nie dojeżdżasz na miejscówki??

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to nam bywa :kwasny:

 

Ale i tak wielkie :helo: W Karkonosze jak by nie było ponad 130 km, Mała Fatra 170 km... Mam nadzieję, że o tej porze roku już chyba rowerkiem nie dojeżdżasz na miejscówki??

Tak, jeżdżę rowerem, ale to zależy od warunków. W tym przypadku podjechałem do Ramzovej i dalej z buta po stoku narciarskim.

 

Wrzucę dwie nocne panoramy.

 

Kierunek Wschodni:

3.jpg

 

I Zachodni:

4.jpg

 

Jutro zapodam jakieś zdjęcia ciekawych miraży.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.