Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przy dość słabej widoczności złapałem Tatry. Odległość 82 km. Przy czym gołym okiem nie widoczne. Zapowiada się że bedzie to moja stała miejscówka to panoram Tatr muszę tylko trafić na odpowiednia przejrzystość powietrza.

Tatry 21.04.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

To już ostatni wpis dotyczący tego wschodu Słońca

 

IMG_7017.JPG

 

IMG_7018.JPG

 

monte leco 261.JPG

 

IMG_7019.JPG

 

monte lesima 274.JPG

 

Monte Amiata 223km

 

IMG_7043.JPG

 

Największa zagadka czy widać na tym zdjęciu Monte Terminillo? Odległość 325km :)

 

IMG_6990.jpg

 

monte terminillo 325.JPG

 

Cień góry przy wschodzie

 

IMG_7046.JPG

 

Wschód

 

IMG_7036.JPG

 

IMG_7042.JPG

 

Szczęśliwcy :)

 

IMG_7049.JPG

 

Pozdro!

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam w Twoim tonie roszczeniową nutkę. Nie prościej wysłać zdjęcia na "team@..."? Nikt z nas nie ślęczy całymi dniami przy komputerach śledząc forum. DO to nasze hobby poza którym mamy wszyscy sporo innych zajęć i obowiazków :)

 

Zasada jest prosta: Masz dobre, ciekawe zdjęcia dalekoobserwacyjne? Wysyłasz mailem na team lub przez jakiś serwer typu WeTransfer jeśli pliki są zbyt duże + oczywiście opis. My ściągamy, przygotowujemy wpis, wrzucamy do kolejki i publikujemy.

Jeśli masz coś ekstra, a zależy Ci na efekcie WOW, to najlepszym sposobem jest publikacja na DO w pierwszej kolejności. To mamy przetrenowane :) Odwrotnie (forum, potem DO) zawsze osłabia ten efekt.

 

Ślij, ślij - obserwacja powalająca! Zresztą Andrzej chyba kontaktował się z Tobą.

 

 

P.S. Na koniec - mamy wakacje stąd być może ten rekord dla wielu nie jest jeszcze znany

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam w Twoim tonie roszczeniową nutkę. Nie prościej wysłać zdjęcia na "team@..."? Nikt z nas nie ślęczy całymi dniami przy komputerach śledząc forum. DO to nasze hobby poza którym mamy wszyscy sporo innych zajęć i obowiazków :)

 

Zasada jest prosta: Masz dobre, ciekawe zdjęcia dalekoobserwacyjne? Wysyłasz mailem na team lub przez jakiś serwer typu WeTransfer jeśli pliki są zbyt duże + oczywiście opis. My ściągamy, przygotowujemy wpis, wrzucamy do kolejki i publikujemy.

Jeśli masz coś ekstra, a zależy Ci na efekcie WOW, to najlepszym sposobem jest publikacja na DO w pierwszej kolejności. To mamy przetrenowane :) Odwrotnie (forum, potem DO) zawsze osłabia ten efekt.

 

Ślij, ślij - obserwacja powalająca! Zresztą Andrzej chyba kontaktował się z Tobą.

 

 

P.S. Na koniec - mamy wakacje stąd być może ten rekord dla wielu nie jest jeszcze znany

 

Prawda, prawda trochę pojechałem. Przepraszam :)

 

Jednak wcześniej najzwyczajniej po wrzuceniu zdjęć na forum ktoś się ze mną kontaktował. Myślałem że przy obserwacji +300 też to nastąpi (szczególnie że takich obserwacji wiele nie ma). A tu cisza i cisza :) Poza tym zdjęć jest mnóstwo i nie bardzo wiedziałem jak je przesłać.

Wszystko już mam dogadane z p. Andrzejem więc spoko.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Wojtek, że z tym efektem wow jeszcze nie wszystko stracone. Na DO osiągnięcie Bulizzora zobaczą wszyscy, którzy na forum nie zaglądają, a to już chyba idzie w setki tysięcy odbiorców...

 

W każdym razie jest czym się pochwalić, wielkie brawa dla Autora i czekamy na równie dobre wyniki z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji takich relacji moze warto pomysleć o dołączaniu do opisu na stronie DO linka do forum ? Takie relacje czesto na forum zawierają więcej zdjęć i informacji niż miesci sie na DO , więc byłboby łatwiej redakcji przygotowac wpis , na DO wrzucaliby dwa trzy reprezentacyjne zdjęcia a pod nimi w opisie link do forum ?

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji takich relacji moze warto pomysleć o dołączaniu do opisu na stronie DO linka do forum ? Takie relacje czesto na forum zawierają więcej zdjęć i informacji niż miesci sie na DO , więc byłboby łatwiej redakcji przygotowac wpis , na DO wrzucaliby dwa trzy reprezentacyjne zdjęcia a pod nimi w opisie link do forum ?

 

Nam zależy na promocji zdjęć przez stronę DO, forum to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez promowanie nie wyklucza dodanie linka , ludzie zobaczą ciekawa obserwację a kto ma ochotę na więcej kliknie i wejdzie na forum , mysle ze promocja działa w obie strony :)

 

Gezeb ma rację. Promocja działa w dwie strony. Strona DO ostatnio jakby "podupada" - mało komentarzy, nawet bardzo ciekawych obserwacji. Zresztą na forum też sezon ogórkowy. Fascynacja DO jakby słabła. Z drugiej strony mała przepustowość głównej strony mogła też zniechęcić wielu Autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gezeb ma rację. Promocja działa w dwie strony. Strona DO ostatnio jakby "podupada" - mało komentarzy, nawet bardzo ciekawych obserwacji. Zresztą na forum też sezon ogórkowy. Fascynacja DO jakby słabła. Z drugiej strony mała przepustowość głównej strony mogła też zniechęcić wielu Autorów.

 

Patrząc na statystyki strony DO jest bardzo dobrze, nic nie upada a wręcz przeciwnie. Myślę, że małe zainteresowanie dyskusją na forum wynika z okresu wakacyjnego oraz słabego roku jeśli chodzi o warunki widocznościowe. P.S. Strona DO ładuje się w 3s wg http://test.watchscript.pl/ jest to dobry wynik.

 

Trzeba zdać sobie sprawę, że dyskusje przenoszą się powoli na portale społecznościowe, mało kto siedzi obecnie na forach...ja osobiście zaglądam tu bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.