Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

fajnie że poruszyliście ten temat,

faktycznie odniosłem (smutne) wrażenie jakby zainteresowanie DO słabło - szczególnie na forum bo na głównej stronie zawsze się jakieś nowe zdjęcie pojawia (w starych lub nowych wpisach).

główna przyczyna to chyba tak jak napisał Rafał - słaby rok pod kątem widoczności (albo leje albo upały), chyba że chodzi o to, że każdy z nas 'wypstrykał' już wszystko ze swoich miejscówek i ciężko zrobić coś nowego?

 

popieram pomysł gezeba, o podłączeniu do zdjęć na głównej stronie DO dyskusji z forum, na którym pojawiało się wiecej zdjęć często wraz z ciekawą relacją i opisem wrażeń :)

 

ze swojej strony dodam, że regularnie oglądam zdjęcia zarówno na stronie DO jak i na forum, także te lotnicze - ale komentuję głównie te, które dotyczą moich okolic tj. Zagłębia - pozostałe tylko podziwiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Strona DO ładuje się w 3s wg http://test.watchscript.pl/ jest to dobry wynik.

 

Rafał, Rymkowi chyba nie chodzi o szybkość działania strony, a raczej jej "przepustowość" publikowania nowych wpisów na stronie głównej.

 

Otóż Szanowne Grono, zasada publikowania zdjęć co 2-3 dni, którą wprowadziliśmy, była dobrze przemyślana i poparta doświadczeniem. Nie ma się co obrażać, ani niecierpliwie wiercić, że po wysłaniu zdjęć nie są one na stronie głównej następnego dnia. Kolejka, czasem nawet długa, zapewnia regularne publikowanie "czegoś nowego". Sami widzicie, że od barrrrdzo długiego czasu nie ma warunków do polowań w terenie. Coraz trudniej też o nowe miejscówki i kolejne rekordy (choć w DO nie o to przecież tylko chodzi). Gdybyśmy codziennie zmieniali wpisy, to w takich okresach posuchy nie byłoby co pokazywać i niektóre wpisy wisiałyby na głównej tydzień, a może i dłużej. Jak by wtedy wyglądała oglądalność strony?

 

Na marginesie: Ktoś kiedyś "marudził", że zdjęcia były zrobione zimą, a my je pokazujemy na DO np. na jesień. Nikt niczego nie chowa do lodówki. Często tak bywa, że autorzy wysyłają nam materiał nawet po kilku latach od ich wykonania. Czasem zdarzało się też, że pisaliśmy do kogoś, prosząc o zdjęcia z forum, a autor nie odpowiadał... Pamiętajcie, proszę, że jeśli macie coś wartego pokazania, to trzeba to wysłać. Nie zawsze śledzimy wszystko na forum.

 

 

Jeśli chcecie promować DO, podziałajcie np. na Facebooku, bo na forum mnóstwo osób nie wchodzi.

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Rymkowi chyba nie chodzi o szybkość działania strony, a raczej jej "przepustowość" publikowania nowych wpisów na stronie głównej.

 

Właśnie tak, w mojej kąśliwości chodziło o "up-load" zdjęć użytkowników. Codziennie było fajniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam fotki z wczorajszego dnia :)

 

Z Klimczoka - Beskid Wyspowy, maks. Patria 110km

 

IMG_7371.JPG

 

Z Klimczoka - Tatry - maks. ok. 107km

 

IMG_7379.JPG

 

Z Błatniej - Klak 88km

 

IMG_7448.JPG

 

Ze szlaku między Klimczokiem, a Błatnią (b. blisko samej Błatniej) - Jeseniky - maks. do Keprnika, Seraka ok. 140km

 

IMG_7395.JPG IMG_7390.JPG

IMG_7392.JPG IMG_7388.JPG

 

Z Telesforówki (obok Trzech Kopców Wiślańskich) - Jeseniky maks. do Seraka 142km

 

IMG_7471.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto coś ode mnie . Widok ze szczytu Potrójnej w Beskidzie Małym na kominy w Rybniku.

 

 

Oprócz tego polecam inne fotki z weekendu na Potrójnej na forum http://www.beskidmaly.pl/pun/post32681.html#p32681.

 

Oto co udało mi się złapać w obiektyw:

147 km do Szyndzielowej Kopy

137 km Velky Roudny

113 do Góry św. Anny

i panoramka Krakowa 53 km

post-20890-0-88405800-1374614043_thumb.jpg

Edytowane przez tomkos
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto coś ode mnie . Widok ze szczytu Potrójnej w Beskidzie Małym na kominy w Rybniku.

 

 

Oprócz tego polecam inne fotki z weekendu na Potrójnej na forum http://www.beskidmaly.pl/pun/post32681.html#p32681.

 

Oto co udało mi się złapać w obiektyw:

147 km do Szyndzielowej Kopy

137 km Velky Roudny

113 do Góry św. Anny

i panoramka Krakowa 53 km

 

W zeszłym tygodniu byłem na Potrójnej i łamanej Skale, ale widoczność była taka, ze ledwo Babia się przebijała.

 

Ciekawe czy Tatry masz tez z tej sesji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry jakoś nie foce bo już ich mam mnóstwo z Potrójnej a teraz patrze w inne strony .Byłem głownie podwieczór bo chciałem złapać zachód słońca.Przez dzień brat mówił że było je pięknie widać a gdy ja byłem to były w chmurach tu np Gerlach na pierwszym zdjęciu

 

Dwa pozostałe to z kiedyś jak była ładna widoczność.

 

 

 

 

post-20890-0-91069200-1374613140_thumb.jpg

post-20890-0-87653300-1374613477_thumb.jpg

post-20890-0-91740500-1374613486_thumb.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
wróciłem wczoraj z rodzinnego wyjazdu w Szumawę. Tegoroczne lato jest zupełnie inne, niż dwa poprzednie i widzę zarówno tu, jak i na DO sporo nowych, ładnych obserwacji. Dorzucam zdjęcia Alp z wieży na Poledniku, zrobione w ostatni piątek. Zaskoczeniem nie jest sama obserwacja (bo o tym, że z większości szumawskich szczytów można zobaczyć Alpy, wiedzą wszyscy, a widok z "narciarskiego" Panczirza znalazł się nawet w małym informatorze, rozdawanym przyjezdnym w centrum informacyjnym w Żeleznej Rudzie), tylko fakt, że tak dobre warunki panowały latem, w dodatku w samo południe! Na pierwszym zdjęciu jest Dachstein, a na drugim Alpy Berchtesgadeńskie z Watzmannem. Jeśli dobrze się w nie wpatrzyć lub pomęczyć je jakimś programem, to znajdzie się na nim także Grosses Wiesbachhorn, położony w Wysokich Taurach.

EDIT: dodałem zdjęcie Alp Berchtesgadeńskich, zrobione o zachodzie Słońca w czwartek, ze Szpiczaka koło Żeleznej Rudy. Z prawej strony znalazł się na nim Grossglockner, a to już 236 km. Na bardziej szczegółowe opracowanie materiału trzeba trochę poczekać.

Polednik-Dachstein.jpg

Polednik-Watzmann.jpg

Spicak.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z 05.08 ze Skrzycznego, mimo upału warunki bardzo przyjemne - czyste niebo i lekki wiaterek,

widoczność aż po El. Jaworzno, udało się złapać Tatry Zachodnie i Niżne.

 

@Rafał K : ogromny szacunek za Twoje zdjęcia z 30.12.2008, które przy okazji przejrzałem :) czy na Skrzycznem pod koniec grudnia jest gwarancja świetnej widoczności??

 

05082013_Bielsko_ElJaworzno_z_Skrzyczne.jpg

 

05082013_Tatry_Babia_z_Skrzyczne.jpg

 

05082013_TatryNizne_z_Skrzyczne.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zdjęcie wykonane z góry Hum na wyspie Vis w Chorwacji 3 września 2013 r . Bardzo korystne warunki do obserwacji poprzez silny wiatr Mistral , który wiał z NW , oraz inwersję .

Góry na horyzoncie to Apeniny Środkowe , na drugim planie wyspy Brusnik oraz Svetac .

 

Ktoś się pokusi o znalezienie najdalszego szczytu ? :)

 

pozdrawiam

Marcin

do.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

super , oto mi chodziło :D

 

poniżej zdjęcie rejonu Monte Velino z dłuższej ogniskowej ( niestety jeszcze przed zachodem Słońca więc jakość gorsza )

 

pozdrawiam

do2.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekaw jestem dlaczego akurat dopiero zobaczenie trzykrotnie Widma z Brockenu daje w górach bezpieczeństwo. Ludzie wymyślający te górskie legendy to mają fantazję :roflmao: jak sobie po ciężkim dniu walną co nieco w schronisku.W sumie aureola to powinna kojarzyć się z dobrą wróżbą.

A tak na serio specjalnie poszedłem na tarasik po Czeskiej stronie by zrobić to zdjęcie, bo w innych miejscach aureola była blada i cień mniejszy. Koło naszego obserwatorium miałem cień długości 2 m i aureolę, a na zdjęciu wyżej stoję po środku cienia Śnieżki i cień ma głowę wyżej niż samo obserwtorium.

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.