Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jedna z lepszych, porannych widocznosci Tatr Wysokich z Koniakowa:

niedziela 2 marca 2014r., godz. 7:00, Koniaków-Pańska Łąka (700 mnpm),

 

Sony HX50 @ 450mm

odleglosc ~100km (od Gerlacha z lewej, po Krywan z prawej)

DSC01528_4.jpg

nieco szerzej : od Świnicy, Gerlacha i Krywania po Tatry Zachodnie (Rohacze, Banówka)

pano.jpg

opis.jpg

 

+ archiwalne fotki z Dalekich Obserwacji

 

 

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzebałem w starych zdjęciach i wygrzebałem. Po wygrzebywaniu, zdjęcie dostąpiło zaszczytu brutalnej edycji. W kadrze: Tatry z Baraniego w Beskidzie Niskim. Dla porównanua, zamieszczam zdjęcie w stanie surowym. Wyszło paskudnie i obleśnie, ale Taterki są i 114 km do Koszystej :D

 

IMG_1605 kopia.jpgIMG_1605.JPG

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem nie jechać na Jaworze, bo zapowiadało się, że szału z widokami nie będzie... I nie było :D Za to nadarzyła się okazja by fotografować to, na co się przeważnie nie czatuje. Nie najgorszy był widok na południe, na efekty wulkanizmu z neogenu.

IMG_5888.JPG

 

 

Niestety wieża na Jaworzach ma ten minus, że jest niesłychanie chybotliwa. Nawet jak nie ma wiatru, to nawet kroki wprawiają w drgania całą konstrukcję. Spróbuję też wystosować prośbę do gminy, lub nawet bezpośrednio do lasów państwowych o przytrymowanie drzew, bo o zdjęciach w kierunku Bieszczadów można zapomnieć.

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja drobiazgów z Radziejowej: Rudawy Słowackie, a konkretnie Wołowskie Wierchy, obłok kondensacyjny z EC Połaniec i najwyższy szczyt grupy górskiej Czarna Hora - Rohaczka.

 

attachicon.gifIMG_9916.jpg attachicon.gifIMG_1197.JPG attachicon.gifIMG_6229.jpg

 

 

No kolego, powoli stopniujesz napięcie. Obłoki nad Połańcem z Radziejowej - fajna sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie będzie opadać. Więcej na razie nie znajdę w odmętach dysku, trzeba teraz czekać na jakieś warunki i czatować. Dorzucę jeszcze ledwo majaczącą Małą Fatrę z Radziejowej i najwyższy czubek Rudaw Słowackich z Wielkiego Rogacza.

IMG_1240.jpg IMG_1371.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze zdjęcia z moimi opisami, a wykonane przez moich znajomych ze Starorobociańskiego Wierchu. Pierwsze zdjęcie wykonał Marcin Ścisłowicz, a drugie Michał Osysko.

 

DSC_0510 plus opis.jpg DSC05309.jpg

 

Ze swoich saroci dogrzebałem się jeszcze dachu gór Sanocko-Turczańskich z Liwocza, ze wspólnych foto-żniw z Gezebem. Oprócz wyciągania gór z tła, walczylem jeszcze z usuwaniem 31 cholernych kropek po jakimś syfie na szkle.

 

IMG_5796.JPG

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sigma 70-300 i częściowo przekadrowane. Aparat Canon Eos 550D. Czas naświetlania: 8 s, f/13.0, ogniskowa 238 mm. Miałem zamiar jechac pod Jaworz, albo na Jaworze. Niestety zabarłożyłem w pracy i spóźniłem się na busa do domu. Zostało mi kręcenie korbą na Dąbrowską Górę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma 70-300 i częściowo przekadrowane. Aparat Canon Eos 550D. Czas naświetlania: 8 s, f/13.0, ogniskowa 238 mm. Miałem zamiar jechac pod Jaworz, albo na Jaworze. Niestety zabarłożyłem w pracy i spóźniłem się na busa do domu. Zostało mi kręcenie korbą na Dąbrowską Górę...

 

To tym bardziej chylę czoła. Muszę doszlifować warsztat albo sprzęt bo mi przy Sigma 150-500 mm ostrość coś za bardzo odjeżdża przy małej ilości światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.