Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybrałem się dzisiaj na Śnieżkę i jedno zjawisko bardzo mnie zaciekawiło. Otóż, po stronie czeskiej inwersja miała wyraźną, prostą granicę z niebem z wyjątkiem jednego miejsca, w którym inwersja stworzyła kopułę (widoczna na środku zdjęcia). Ktoś wie co to może być? Pozdrawiam.

post-25165-0-66050200-1485118120_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Karkonoszach trafiłem na ciekawe warunki. Poniższe zdjęcie dobrze ukazuje proces tworzenia się obłoków kondensacyjnych ponad warstwą niskich chmur przytłoczonych inwersją termiczną.

 

 

Myślałem, że to jakiś wybuch wulkanu ;). Ale wyszła piękna chmura kominowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Jesioników z Kończystej, wykonana 27.01.2017 r. Do Šeráka 245 km. Warunki podobne to tych jakie miał Bulizzor. Spodziewam się nawet, że jest jednym z pikseli na Ciemniaku widocznym na pierwszym planie :)

 

attachicon.gifIMGP9616 - IMGP9617.jpg

 

A to "Tatrzańska Hamernia", czyli słynne Kowadło na Kończystej.

 

attachicon.gifIMGP9565.jpg

 

 

Bulizzor, już kiedyś wspominałem o tym co napisał Tucznik. Własny blog o dalekich obserwacjach to fajna zabawa, a dzięki szablonom bloggera nie stanowi to żadnego wyzwania. Znajomość PHP nie jest wymagana, choć jakaś niewielka wiedza o HTML czasem się przydaje przy drobnych modyfikacjach. Tak czy owak sprawa jest łatwa i przyjemna do ogarnięcia. Masz taki dorobek, że było by o czym pisać.

 

Pozamiatane :) Pikselem mogłem być, ale 28.01.2017 ;)

Co do bloga to uważam że wystarczy mi to forum. Ze mnie jest bardziej górski piechur niż daleki obserwator. Przyznam jednak, że lubię wiedzieć co na horyzoncie widać, jak i oglądać wschody i zachody Słońca dlatego mam tyle okazji na dalekie obserwacje. Na fotografii natomiast się nie znam i moje foty (szczególnie te pierwsze) wyglądają jakby były robione kalkulatorem i wszystkie były krzywe :D ale nawet kalkulatorem da się ustrzelić + 300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ciekawe, w sumie to najbardziej znana góra w Polsce :)

 

ps. ileż to ja musiałem w życiu natłumaczyć się przyjezdnym że to nie najwyższa góra w Polsce a taki efekt występuje tylko w kotlinie zakopiańskiej.

Ale to pewnie byli zwolennicy płaskiej Ziemi. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ileż to ja musiałem w życiu natłumaczyć się przyjezdnym że to nie najwyższa góra w Polsce a taki efekt występuje tylko w kotlinie zakopiańskiej.

 

A wystarczyło ich pogonić na grań Czerwonych Wierchów, żeby zobaczyli wielki Giewont z innej perspektywy - jako dwa niepozorne pagórki gdzieś daleko w dole... ^_^

 

 

Wracając do samego zdjęcia to jest bardzo klimatyczne a detal jak na 46,5 km jest świetny.

Robercie - można prosić linka do większej rozdzielczości i parametry sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wystarczyło ich pogonić na grań Czerwonych Wierchów, żeby zobaczyli wielki Giewont z innej perspektywy - jako dwa niepozorne pagórki gdzieś daleko w dole... ^_^

 

 

Wracając do samego zdjęcia to jest bardzo klimatyczne a detal jak na 46,5 km jest świetny.

Robercie - można prosić linka do większej rozdzielczości i parametry sprzętu?

nikon d610, 300mm, f/5,6, ISO100, 152 sekundy.

 

https://c1.staticflickr.com/4/3931/32833968726_acd789b298_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.