Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie zawsze, ale przeważnie :) 11 dni w Apeninach. Miało być 12 w jednym ciągu, ale w weekend przyszła jakaś dupuwa i musiałem przeorganizować. Najpierw 6 dni z południa na północ, a potem 5 dni z północy na południe. Trochę przypadku, że tam się znalazłem w tym terminie :) Wrzucę jeszcze dzisiaj zdjęcia ze wschodu Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 19:57, Bulizzor napisał:

Ciąg dalszy mam nadzieję, że nastąpi wkrótce

Mam nadzieję, że ten ciąg dalszy nastąpi też na DO. To się nazywa: włoskie krajobrazy!

 

3 godziny temu, neyth4n napisał:

Sudety z 18.09.2020 z pola pomiędzy miejscowością Wrzosy/Rybna

Ta obserwacja też powinna trafić na DO. Odległość jest podobna, jak w obserwacji z Olkusza, która kiedyś budziła wielkie emocje. BTW, kilkaset metrów na północ od podanego na blogspot.com miejsca jest nieco wyższe wzniesienie (Wielka Góra 386 m n.p.m.) - próbowałeś też stamtąd?

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 17:11, Krzysiek_S napisał:

Ta obserwacja też powinna trafić na DO. Odległość jest podobna, jak w obserwacji z Olkusza, która kiedyś budziła wielkie emocje. BTW, kilkaset metrów na północ od podanego na blogspot.com miejsca jest nieco wyższe wzniesienie (Wielka Góra 386 m n.p.m.) - próbowałeś też stamtąd?

Próbowałem z Wielkiej Góry kilka dni wcześniej, bez powodzenia. Później spojrzałem, że obok jest też górka z której widać, i mówię, a pojadę teraz tam obok :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Slawek.C napisał:

Tatry z góry Klonówka koło Kielc - wypatrzone 200+ 18.9.2020

 

W dzień warunki zapowiadały się bardzo dobrze i z niecierpliwością  czekałem  na wieczorny kontrast. Babią Górę zobaczyłem "gołym" okiem z Tatrami jednak nie poszło już tak łatwo. Ledwo majaczyły w obiektywie. Wszystkie prezentowane zdjęcia robiłem na ogniskowej 400 mm i do zaprezentowania podniosłem nieco kontrast.

 

Fajnie siadło, szczególnie te Zachodnie, gratulacje! 

Edytowane przez neyth4n
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 10:12, wlodku napisał:

Z wtorku - szczegóły tutaj. Problemy z ostrością, na ostatnim zdjęciu dodane sporo kontrastu, sama górka mocno sponiewierana - ale antenka była.

Zdjęcie jest może i "sponiewierane" komputerowo, ale i tak piękne. Sugeruję, żeby szybko skontaktować się z redakcją DO. Może jeszcze dorzucą do wpisu, który właśnie został opublikowany.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rambo75 napisał:

Dzisiejszego poranka wybrałem się klasycznie na Ślężę na dalekie obserwacje. Pięknie było widać to co na nizinach. Trafiłem kapitalnie,jak na dłoni widać było Górę Świętej Anny. Natomiast już jakiś czas temu wyczaiłem,że z najwyższych kominów Elektrowni Rybnik można dojrzeć szczyt Ślęży. Skierowałem w tamtym kierunku obiektyw i wreszcie udało się !

Brawo - dotąd, gdy była widoczna jakaś odległa elektrownia ze Ślęży, to zawsze chodziło o Opole. Warto zauważyć, że mamy do czynienia z najdalszą, zarejestrowaną obserwacją ze Ślęży - pobić ją mogą tylko inwersyjne Beskidy, pozostające melodią przyszłości. To raczej nietypowa sytuacja, gdy industrial występuje w roli najdalszej obserwacji z jakiejś góry. Wrzuciłbyś jeszcze tę GSA, bo zwykle jej ze Ślęży nie widać, a jeśli już, to słabo.

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rambo75 napisał:

Cześć wszystkim. 

Dzisiejszego poranka wybrałem się klasycznie na Ślężę na dalekie obserwacje. Pięknie było widać to co na nizinach. Trafiłem kapitalnie,jak na dłoni widać było Górę Świętej Anny. Natomiast już jakiś czas temu wyczaiłem,że z najwyższych kominów Elektrowni Rybnik można dojrzeć szczyt Ślęży. Skierowałem w tamtym kierunku obiektyw i wreszcie udało się ! Dodatkowo dodam,że obłoki z chłodni kominowych chwilami widziałem gołym okiem. 

Brawo - kominy z takiej odległości to naprawdę nie byle co. Dojrzeć komin w takim terenie ze 100 km to już duży sukces, a tutaj mamy 150 km i to w dzień ! Super.

Edytowane przez Slawek.C
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Odgrzebałem lipcowe zdjęcia z Kasprowego Wierchu wykonane o poranku i przy wyciąganiu RAWA pojawiły się zarysy Wysokiego Jesioniku. 

Pogoda tamtego poranka była bardzo łaskawa,prawie zero wiatru więc warto było przypiąć do plecaka statyw :) Później z Kasprowego poszedłem na Świnicę,ale ze względu na nadchodzące chmury nie było sensu rozkładać się ze sprzętem.Jesioniki.thumb.jpg.d3d3813d952869084e4a2730018b0dd3.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tym razem wrzucam klasykę czyli widok na Jesioniki z Kalenicy w Górach Sowich z widokowego 19.09.2020. 

Początkowo w planach był rowerowy wypad na wschód słońca na Ślężę,jednak z racji tego,że w piątek po 23 wróciłem dopiero z pracy trzeba było wymyślić coś innego,ale i tak widoki były fajne w każdym kierunku,jedynie zabrakło inwersyjnych Beskidów ;) DSC_9364.thumb.jpg.c61a9c9f32f0718f96a6f627ee5c7e96.jpgDSC_9335_NEF.thumb.jpg.5a7b7235a7b7279854c8b5824c23e840.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.