Jump to content
wicio

Dalekie obserwacje z gór

Recommended Posts

A co wy to opowiadacie, Trzebinia nie ma takiego przebicia ;) To EL 3 Jaworzno :D A dymi "brudas" w Hucie Katowice. Podobną sytuację mieliśmy z kolegą ORJ jakieś dwa lata temu z Magurki Wilkowickiej...

A tak przy okazji, Benji nie męczy cię ta brudna matryca ? :)

Edited by merti

Ale jaki zakład w Chrzanowie miałby to być? To już prędzej Elektrownia w Trzebini jeśli chodziłoby o tę okolicę.

Nie znam tamtejszych zakładów, ale tak z kierunku to właśnie Chrzanów, może Trzebinia. Gorzej w identyfikacją ciemnego dymu - jest Ktoś z okolic Kielc :)

Nie znam tamtejszych zakładów, ale tak z kierunku to właśnie Chrzanów, może Trzebinia. Gorzej w identyfikacją ciemnego dymu - jest Ktoś z okolic Kielc :)

JaLe, nie wygłupiaj się ;) Gdzie Trzebina/Chrzanów, a gdzie Kielce??? To nie ten kierunek. Może to będzie głupie, co napiszę, ale kształ tego dymu kojarzy mi się z tym z kamerki z Szyndzielni - czyli z Jaworzna. No i teraz zaszeleję. Przesuwamy się na wschód. Czarny dym jest na samym horyzoncie czyli baaardzo daleko, a w tym kierunku to mamy... EC Bełchatów :g:

JaLe, nie wygłupiaj się ;) Gdzie Trzebina/Chrzanów, a gdzie Kielce??? To nie ten kierunek. Może to będzie głupie, co napiszę, ale kształ tego dymu kojarzy mi się z tym z kamerki z Szyndzielni - czyli z Jaworzna. No i teraz zaszeleję. Przesuwamy się na wschód. Czarny dym jest na samym horyzoncie czyli baaardzo daleko, a w tym kierunku to mamy... EC Bełchatów :g:

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Biały dym jest po środku zdjęcia w tej linii mamy kierunek właśnie Chrzanów/Trzebinia. Patrząc w kierunku Bełchatowa (ale to nie ten zasięg :) ) powinien być w kierunku paprocha na zdjęciu. Ciemny dym jest praktycznie po prawej to mi wskazuje na kierunek Kielce.

Po analizie jest to kierunek na Busko Zdrój:

świnica katy.jpg

kierunki swinica.jpg

Prawdopodobnym źródłem czarnego dymu jest Cementownia Nowiny:

K078_Ss_0029.jpg

Edited by JaLe

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

JaLe, ale jak na mój gust (i po krótkiej analizie) to zdjęcie zostało zrobione obiektywem na długiej ogniskowej. Prawa strona zdjęcia kończy się z grubsza na linii łączącej Świnicę ze wsią Ząb. Przedłużając tę linię okazuje się, że nawet Kraków się nie załapał. Dlatego zastanowiło mnie skąd wziąłeś te Kielce :) I tylko tyle, bez żadnych szyderczych podtekstów (jeśli tak odebrałeś moją poprzednią wypowiedź).

To co widać na zdjęciu Benji'ego:

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/pans/email/20111125_120535_764_212_160_172_70_0001.html

post-18664-0-74412000-1322219858_thumb.jpg

Edited by gkj

Dziękuję za tak liczną analizę fotki.

@JaLe - Wydaje mi się, że ten biały dym faktycznie może należeć do Jaworzna, chyba że jeszcze chemia z Oświęcimia tak kopci. Nie jestem pewien tego czarnego.

@merti - Huta Katowice z Magurki to już chyba trochę inna perspektywa. Z Magurki może być daleko na północny wschód, a tu (Kasprowy - Świnica) powinna schodzić lekko na północny zachód i tak też widać. Wszystko pasuje, tylko czy na tym kierunku niema nic wyższego, lub podobnego co powinno się przebić?

Przeglądając fotki znalazłem kolejny dymek wg GE to kierunek Wieliczki, lub Łęg. Jak na el. Łęg trochę za blisko chyba: Panorama 12.JPG

I pytanko: Jeżeli czarny dymek po lewej to Huta Katowice, to co jest po prawej? Panorama 13b.JPG

@merti- Pentax idzie do czyszczenia, albo na złom. Przy tylu obiektywach zmienianych tam i z powrotem te syfy to norma (przy plastikowych obiektywach). Matryca będzie czyszczona i jak gość wyczyści dobrze będe nim pstrykać, jak nie , to będzie czas na zmiany.

Benji, ten po prawej to będzie Trzebinia. Jak wrócę do domu to ci powiem co jest na tym pierwszym co teraz dałeś ale przekonany jestem, że to będzie Łęg...

Edytka

Trochę mi to nie pasuje w pierwszym zdjęciu, no ale linijki się nie oszuka. To jednak Huta Sędzimira...

Edited by merti

Tymczasem w Beskidzie Małym:

niżne_tatry.jpg

symulacja.jpg

Widok spod chatki na Gibasówce. Jakby ktoś chciał wiecej z tego zdjęcia wyciągnąć - mogę podesłać RAWy

• Like 1

No to ja też dodam z Beskidu Małego ze szczytu Potrójnej widok na Tatry z opisem (sprzed miesiąca)

post-20890-0-81205200-1322424387_thumb.jpg

post-20890-0-97660600-1322424404_thumb.jpg

Edited by tomkos

Witajcie!

Dodam od siebie kilka fotek z wczorajszego wypadu w Beskid Śląski :)

Ze Skrzycznego:

Beskid Wyspowy

IMG_6695.JPG

Łysa

IMG_6836.JPG

Mała Fatra

IMG_6955.JPG

Tatry Niżne

IMG_6856.JPG

Tatry Wysokie, Zachodnie

IMG_6761.JPG

IMG_7007.JPG

IMG_7008.JPG

Jeseniki :)

IMG_6733.JPG

IMG_6746.JPG

I Tatry z Malinowa

IMG_7048.JPG

IMG_7049.JPG

IMG_7053.JPG

• Like 4

Witajcie!

Dodam od siebie kilka fotek z wczorajszego wypadu w Beskid Śląski :)

bardzo fajne ujęcia (Tatry i Jeseniki super), jak ja żałuję że na razie nie mogę wybrać się na Skrzyczne!

szczególnie jak spoglądam od paru tygodni na kamerkę na DO..

Ja byłem dziś na Rysiance. No i niestety chmury popsuły mi widoki. Zdążyłem ustrzelić Tatry pod szczytem jednak po wejściu na szczyt (15-20minut później) już była totalna kicha :/

Tyle się udało ustrzelić

IMG_7273.JPG

IMG_7312.JPG

• Like 1

Foto sprzed ok. 2 tygodni. Jak na ten region świata odległości nie powalają, ale szwendałem się raczej po wybrzeżu Chile.

Cerro Oncol (715m), Waldiwijskie Góry Nabrzeżne. Widok na wschód. Mam kilka zbliżeń, ale jakość i tak kiepska.

post-20966-0-27156100-1327795364_thumb.jpg

• Like 3

Fotki z 16 października. Tatry z Loučki w Czechach.

Byliśmy z Romkiem ORJ trzy miesiące wcześniej, w połowie lipca, na tej łące ale wierchów nie było :(

Foci ktoś dzisiaj na podkarpaciu? Przejrzystość i pogoda jest idealna, 10/10 okazja nieziemska.

Foci ktoś dzisiaj na podkarpaciu? Przejrzystość i pogoda jest idealna, 10/10 okazja nieziemska.

W teren Panowie! NA nizinach, choć nic nie widać, to widać, że wyżej przejrzystość musi być idealna.

Byłem dzisiaj na Keprniku, ale warunki były bardzo złe. Pod wieczór ledwo majaczyły G. Sowie ~70 km i to było wszystko <_<

z Beskidów też raczej kiepsko dzisiaj, z Ochodzitej Tatry ledwo widoczne (i tylko Zachodnie) może ze szczytów w okolicach 1200mnpm było lepiej..ale to jeszcze nie ta inwersja na którą czekamy...

Z kamerki na Liwoczu w okolicach zachodu Słońca Tatry były widoczne znakomicie. Rano w w radiu mówili, że Tatry widać z Bieszczad. Nawet ode mnie w okolicach zachodu Słońca było widać Babią

Z kamerki na Liwoczu w okolicach zachodu Słońca Tatry były widoczne znakomicie. Rano w w radiu mówili, że Tatry widać z Bieszczad. Nawet ode mnie w okolicach zachodu Słońca było widać Babią

Zdecydowanie jest inwersja temperatury. Jechałem dzisiaj od Wisły do Szczyrku przez Salmopol i w dolinach -12 ładnie rosło aż do szczytu (Biały Krzyż ok 900 mnpm) tylko -3.5, potem znowu zjeżdżając temperatura spadała do -10.

W załączniku Liwocz 2012/01/29 16:30

A-20120129-164018.jpg

Z Jaworzyny Krynickiej widoki były takie sobie , przynajmniej moje chwilowe ( jakby nie info z Trójki to pewnie bym nawet nie skręcił w Sączu na Krynice ) , sam pobyt na górze krótszy niż odstanie w kolejce za biletem plus wyjazd bo gdyby czas pozwolił to pewnie poczekałbym aż słońce oświetli Stoja bardziej od zachodu . Zdjecie z tarasu przy górnej stacji ( z drugiej strony na zachód tez kiepsko Nizne Tatry schowane w mleku ) o ile nasze Poloniny jeszcze fajnie widoczne to juz na południe coraz gorzej .

th_IMGP1640ii-IMGP1648.jpg

• Like 4