Skocz do zawartości

IC 443


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Osobiście z efektu jestem niesamowicie zadowolony, zwłaszcza że to moje pierwsze zdjęcie robione w tej technice.

Bardzo ciekawy jestem Waszej opinii.

 

W sumie to prawie 12h materiału.

 

Ha (jako kanał G): 30x600 sekund (5h)

SII (jako kanał R): 7x1800 sekund (3,5 h).

OIII (jako kanał B): 6x1800 sekund (3h).

 

Następnie na złożone w ten sposób zdjęcie nałożyłem, jako luminancję samo Ha.

 

TSA-102S, EQ6, FLI3200ME.

Zdjęcie robione wczoraj i przedwczoraj.

 

I ciekawostka: kamera pracowała w pewnym momencie przy temp. chipa -60 stopni:)

 

EDIT: podmieniłem zdjęcie przed sekundą na jeszcze troszkę zmienioną wersję.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek Gaudy

IC443_smaller_FINAL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantastycznie wyszło! :)

pewnie można było by pobawić się jeszcze, żeby zredukować trochę te czerwonawe obwódki wokół gwiazdek od siarki

ale wyszło znakomicie

 

Dzięki :)

W planach mam jeszcze naświetlenie samego RGB dla gwiazd - muszę się tylko nauczyć to odpowiednio składać ("podmieniać" same gwiazdki).

Jak usunąć obwódki gwiazd ze zdjęcia w takiej postaci, w jakiej jest powyżej? Nie mam pojęcia :)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ps zaznaczasz Color Range (menu/select/Color Range) i pipetą klikasz na którejś obwódce, najlepiej tej największej gwiazdki na zdjęciu, suwakiem tak dobierasz ustawienie żeby zaznaczyło same gwiazdki bez mgławicy, i z tego tworzysz nową warstwę i tu już można na wiele metod, najprościej to zdjąć trochę saturacji, albo Selective color (menu Image/adjustments/Selective Color) wybrać magentę i pojeździć suwaczkami żeby trochę ją zredukować

 

pozwoliłem sobie to zrobić na Twoim zdjęciu:

IC443_smaller copy2.jpg

 

a mnóstwo takich porad znajdziesz w tutorialach Kena Crawforda: http://www.imagingdeepsky.com/Tutorials/Tutorials.html

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna meduza.

Z każdym zdjęciem wykonanym w tej technice nachodzą mnie różne wrażenia estetyczne, ale cały czas tkwię w punkcie w którym nie mogę się zdecydować czy siarkowo-tlenowe obrazki mnie zachwycają czy odrzucają, na pewno przykuwają uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sumas za podpowiedź :)

Miałeś racje, faktycznie efekt jest lepszy. Poniżej moja wersja.

 

To mój pierwszy narrow, ale już właśnie robię następny B) Efekt wizualny, to co mi wyszło, bardzo mi się spodobało.

 

EDIT: zgodnie z sugestią Adama podmieniłem zdjęcie w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

IC443_ver2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, jaki jest sens podmieniania fotek w temacie w którym trwa "dyskusja" na temat obróbki ? jak mam ocenić różnice pomiędzy fotką z początku i końca jeśli ostatecznie jest ta sama?

 

Krzychu, gratuluję, najważniejsze jest zadowolenie z własnej pracy gdy osiąga się zamierzone cele ...

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.