Jump to content
Sign in to follow this  
AdamS1981

Hyperion 8mm

Recommended Posts

Zainspirowany przemyśleniami z poprzedniego tematu i wybiciem sobie z głowy taniego barlowa 2x, mam pytanko co myślicie o takim zestawie (do 500 zł):

 

- Hyperion 8mm http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/742

 

- 14 mm pierścień, który da ogniskową 6mm http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/3172

 

- 28 mm pierścień, który da 5mm http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/3171

 

Połączone pierścienie wg producenta dadzą 4,3 mm; wiem, że może być ciężko, ale mam nadzieję na wykorzystanie tego zestawu.

Nie powiem, zaciekawiła mnie możliwość "uzyskania dwóch (a w sumie czterech: +14, +28, +14+28 i -barlow) dodatkowych" okularów za 70 zł, ale czy warto oszczędzać? Ma ktoś może jakieś doświadczenia z w/w zestawem? Okular miałby być wykorzystywany m. in. do obserwacji planet (zaznaczę, że ortho odpada).

A może dać sobie spokój z wynalazkami (odkręcaniem i dokręcaniem pierścieni i barlowa z Hyperiona) i zakupić Vixena NLV (tu wchodzi w grę 6 lub 7 mm)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Żeby nie przepisywać na nowo starych postów, podaję link do tematu, w których zamieściłem swoją opinię na temat Hyperionów: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29113

Szkic Jowisza widzianego między innymi przez Hyperiona 8 z dokręconym pierścieniem 14 mm: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28986

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Żeby nie przepisywać na nowo starych postów, podaję link do tematu, w których zamieściłem swoją opinię na temat Hyperionów: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29113

Szkic Jowisza widzianego między innymi przez Hyperiona 8 z dokręconym pierścieniem 14 mm: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28986

 

Pozdrawiam.

 

 

Hej

 

Ja to miałem w Achromacie f/5 i było średnio. teraz mam LVW 17 i jest rewelacyjnie. Planuje Syntę 10 i tez by się nadało coś w granicach 8mm w szerokim kącie. mam NLV 9 ale to ma małe pole. Kurcze myślałem że te szkiełka są lepsze ale w jasnym refraktorze dość mocno na bokach gwiazdki rozjeżdżały. CO do pierścieni. W ciemnościach je przekręcac to średnia sprawa aczkolwiek za niską cene masz dodatkowy okular. Krótkie NLV (od 7 mm i mniej) mają mikre pole 45 stopni :unsure: . Niestety słabo. Moim zdaniem dobra korekcja tego nie rekompensuje. To już jest "studnia"- patrzysz jak przez wlot studni. Słabiutko.Jest jeszcze taki SW http://www.deltaoptical.pl/upload/files/dUWA-70-17.jpg jest tez w wersji 8mm. Słabszy od 13/17 mm wersji ale niektórzy mówią że lepszy od Hyperiona( ja patrzyłem przez 17 i jest napewno lepsza od Hyperiona, wg mnie oczywiście). Hyperiony napewno będa lepsze od KITów

 

Pozdrawiam

Piotrek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 8 replies
  • Ankieta miesiąca stycznia - wybieramy Polski APOD stycznia !
   Przypominam zasady - każdy głosuje na JEDNĄ z prac wybranych przez ekspertów portalu Polski Astronomy Picture Of the Day w styczniu. Wasz wybór zadecyduje, które zdjęcie będzie brało udział w głosowaniu na zdjęcie roku!
    • Like
   • 18 replies
  • Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
   @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
    • Like
   • 59 replies
  • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
   Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
    • Love
    • Like
   • 49 replies
  • Wydrukuj sobie spektroskop
   Spektroskopia jest dziedziną, w której coraz częściej realizują się astroamatorzy. W Europie szczególnie zaawansowani są tu koledzy z Francji oraz UK. My cóż, dopiero nieśmiało próbujemy, ale nawet tutaj na forum mamy przykłady osób, które osiągają już bardzo dobre wyniki @bajastro.
    • Like
   • 70 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.