Skocz do zawartości

Spinor Optics (Synta) N-153/1200 DOB 6"


jakub880

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając dzisiaj oferty sklepów internetowych natknąłem się na teleskop marki Spinor optics pierwsze myślałem że jest to słynna Synta marki Sky-Watcher na montażu Dobsona, po uważnym przeczytaniu opisu zdziwiłem się że posiada wyciąg Crayforda i coś mi nie pasiło , potem zobaczyłem iż ten teleskop nie jest marki Sky-Watcher tylko Spinor optics z którą się wcześniej nie spotkałem.

 

teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1321&lunety=Teleskop_Spinor_Optics_%28Synta%29_N-153/1200_DOB_6%27%27

 

I związku z tym mam do Was pytanie czym różni się ten telep od Synty 6" marki Sky-Watcher?

Parametry ma takie same, tylko wyćiąg Crayforda i okulary plossel. Czy się go opłaca kupić?

Może ktoś z Was posiada taki? I ogólnie co możecie o nim napisać i o firmie Spinor optics.

 

a tu link do Synty Sky_Watchera

 

deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-skdob-6,d734.html

 

Pozdrawiam Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to klon SW- jesli chodzi o optykę to może być loteria

Dodatkowo gdybyś zdecydował się kupić to najpierw zadzwoń i się dowiedz czy to cryford czy sie pomylili no i pamiętaj, ze kupując w ten sposób (wysyłkowo) masz 10 dni na zwrot towaru jakby ci sie nie spodobał.

Jednak na naszej giełdzie masz w tej cenie 8" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się oriętuje to SW Synta ma wyciąg cryforda 2 z regulacją na 1.25 , wiem także że takie same plossle są dolączone. Ja radziłbym kupić SW, po pierwsze to zaufana marka a po drugie popatrz na forum czy ktoś ma Spinora ??? Odpowiedz brzmi nie wszyscy inwestuja w dobra Synte 8" Sky Watchera :D

Dla mnie wybór jest prosty.

Udanych zakupow

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tego Spinor Optics'a sobie daruję. Nie stać mnie na nową Synte 8, ale stać mnie na Synte 6' lub używaną 8". Nie mam jak dozbierać więcej kasy (szkoła, nie pracuję) <_<

 

Słyszałem (czytałem) gdzieś że 8" daje gorsze obrazy planet i księżyca)

Ja chciałbym głównie obserwować: Księżyc, planety, kulki, gromady otwarte oraz gwiazdy podwójne! mgławice-zobaczę czy mnie będą kręcić. Mam ciemne wiejskie niebo, obserwacje prowadził będę głównie z przed domu (podwórko). Na razie staram się obserwować przez lornetkę 7x50 (ma już chyba z 8 lat) i daje średniej jakości obrazy, ale księżyc ładnie widać!

Pozdrawiam Jakub M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.