Skocz do zawartości

Nareszcie mam Arktura !!!!!!


dRvECtoR

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem teleskopu Arktur z firmy Astrokrak.

Przed okolo godzina wrocilem z nim do domu i teraz siedze i patrze sie na niego i nie moge uwierzyc ale to jest naprawde wielkie bydle !!!! :D

Jeszcze przed chwilka niebo bylo calkiem fajnie widoczne i jak tylko zabralem sie za szykowanie telepka na pierwszy ogien to od razu niebo zaszla taka mgla ze nie moge teraz dostrzec okien domow moich sasiadow, Panie Januszu jest i bedzie dokladnie tak jak zesmy gadali, co najmniej dwa tygodnie albo jeszcze dluzej nie bedzie wogole pogody na jakiekolwiek obserwacje, ja wam to wszystkim gwarantuje hehehehe :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że tylko u ciebie bo ja właśnie mam moją lorneteczke 20x60 na moim statywiku i lookam se na Księżyc bo nic innego faktycznie nie widać ale jak już on zajdzie mgłą to będzie to oznaczać że ktoś jest posiadaczem następnego telepa. Oby tylko ta klątwa do Gdańska nie doszła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recenzje napisze jak cos przez niego zobacze, bo narazie to jest tak jak napisalem juz wczesniej, w kazdym badz razie teleskop zrobiony jest solidnie, podobal sie moim rodzicom a to juz o czyms swiadczy :D:D:D

wszystko wywazone jest idealnie, dobs chodzi plynnie i zatrzymuje sie tam gdzie sobie tego zycze.

musze ustawic szukacz i wszystko bedzie gralo.

jednym slowem solidna robota made in poland :D

wlasnie teraz jestem w trakcie opijania mojego nowego nabytku, zeby dobrze chodzil. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie strzeliłeś sprzęt. Czy tak wielkie zwierciadło nie będzie problemem? Nie lepiej było wziąć np: 200mm?

 

Panowie, nie bójcie się dużych teleskopów :!: Nie gryzą :wink: . Za to jak zwiększają możliwości obserwacyjne :D:lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie strzeliłeś sprzęt. Czy tak wielkie zwierciadło nie będzie problemem? Nie lepiej było wziąć np: 200mm?

 

Panowie, nie bójcie się dużych teleskopów :!: Nie gryzą :wink: . Za to jak zwiększają możliwości obserwacyjne :D:lol::lol:

 

Tak i na dodatek wraz ze swoją wagą i wielkością niemal "przytwierdzają" ludzi do stacjonarnego miejsca :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti: nie mam cyfraka wiec nie moge go sfocic, ale postaram sie cos zalatwic.

 

Mirek Krasnowski: hehehe fundusze sie znalazly, a baba i tak jest i to nie uwierzycie, dalej ta sama i to nie ja a ona wrocila z podkulonym ogonem hehehe

aha a co do tego Jodlowa to pewnie ze go wezme, a kiedy ten Jodlow bedzie bo juz nie chce mi sie teraz szukac po forum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Tak i na dodatek wraz ze swoją wagą i wielkością niemal "przytwierdzają" ludzi do stacjonarnego miejsca  :wink:  :wink:

 

Widzisz Ati tylko tak piszesz bo nie poznałeś jeszcze smaku wolności jakiej daje posiadanie własnych 4 kółek i związanej z tym mobilności obserwacyjnej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati, nie prawda :lol::lol: . Mój Newton 250/1170 mm na Dobsonie, jeżdzi ze mną na obserwacje po całej Polsce :D:lol::lol: . I mocno się zastanawiam, czy w tym roku nie zabrać go gdzieś dużo dalej :D:lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.