Skocz do zawartości

Teleskop do 1000zł z montażem


matrekus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiegoś telepa do 1000zł z jakimś pralaktykiem do foto. Przydałby się jasny obiektyw. Chcę obserwować mgławice (m42 itd.) fajnie jakby miał ogniskową ok.700mm. Dopiero zaczynam, ale obiekty na niebie znajduje bez problemu. Co byście polecili ? Myślałem o czymś takim http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/2842

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky-Watcher BK15075PEQ3-2 150/750 (proponowana przez Ciebie wersje z ogniskowa 1200 mm odradzam - zbyt dluga ogniskowa jak na montaz EQ 3-2, poza tym wymagac bedzie 2.56x dluzszych czasow naswietlania).

 

Problem w tym, ze do fotografii dlugoczasowej wspomniana tuba potrzebuje raczej montazu HEQ-5 albo EQ-6, nie 3-2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to co polecicie na montażu heq5 ? tak no w sumie do 1500zł czy nic nie znajdę za taką kwotę ?

pyrek77 napisałem, że do mgławic.. a, że potrzeba napędu to nie wiedziałem nie znam się :/

 

edit :

 

a co powiecie o Sky-Watcher (Synta) BKP15075EQ3-2 będę mógł chyba podłączyć do tego montażu sigmę 120-400 ?

Edytowane przez matrekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem że pisałeś coś o mgławicach ale ogniskowa mnie zmyliła teleskopu o który pytasz:) napęd w jednej lub dwóch osiach.

 

w jednej osi kosztuje już 269zł z tego co pamiętam, a jak fotografia dsów (mgławic) to by się zdał filtr uhc-s czy jakiś krewniak. 150/750 będzie dobry do astrofoto, ale montaż... eq-3-2 też można focić no ale tak jak przedmówca mówi minimum eq-5, dla stabilności.

 

pytasz czy możesz podłączyć sigmę 120-400. jeżeli chcesz focić tylko aparatem z tą sigmą to kup tylko montaż z napędem bez teleskopu, a poza tym da się po zastosowaniu szyny montażowej.

 

oczywiście chodzi mi o aparat z sigmą, bo sam obiektyw to raczej nie

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to co polecicie na montażu heq5 ? tak no w sumie do 1500zł czy nic nie znajdę za taką kwotę ?

pyrek77 napisałem, że do mgławic.. a, że potrzeba napędu to nie wiedziałem nie znam się :/

 

Raczej nie ma montażu HEQ5 w cenie do 1500zł. HEQ5 kosztuje zwykle ok. 3000zł czyli jeśli chcesz mieć HEQ5 musisz dołożyć prawie drugie tyle. Co do potrzeby napędu wspomnę że napęd nie jest obowiązkowy do robienia zdjęć do Księżyca czy Słońca (oczywiście potrzebny do Słońca jest odpowiedni filtr) ale do planet jest już potrzebny. U dołu jest link do montażu HEQ5 (bez teleskopu)

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/cPath/33_146/products_id/2728

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.