Skocz do zawartości

Filmy życia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio naszła mnie ochota na oglądanie filmów , no i raz za czas (raz na tydzień powiedzmy) oglądam filmy które mi się podobają i których wracam chętnie.

Mam pytanko :

Jakie filmy Was przygwozdziły i dały sporo do myślenia , które odcisnęły piętno na zainteresowaniach czy podejściu do codziennych spraw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bez wyciskania piętna na codziennym życiu, ale myślę, że podobały mi się A.I. Sztuczna inteligencja i American Beauty. Ale ja generalnie jestem opóźniony w oglądaniu filmów (czasem coś przytargam z wypożyczlani). A ostatnio na video leci u mnie stale Mysia, która jest idolem filmowym mojej czteroletniej córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając oczywiście klasyki z młodości takie jak Star Wars - wszystkie części, Czas Apokalipsy, to całkiem odjazdowy jest Pulp Fiction oraz nieposkromiony 007.  Broccoli oraz Tarrantini mają niewyczerpywalne pokłady pomysłów, a każdy następny film, gdy wydaje się, że już nic nowego nie da się zrobić - po prostu powala z nóg.

To oczywiście filmy z gatunku szeroko pojętej rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak filmy to co sądzicie o "Apollo 13"?

Moment, kiedy lecą w poblizu księżyca i wiedzą, że nie wylądują...Tylko rękę wyciągnąć, dotknąć...

A "Skazani..." "Zielona mila" też lubię. "Szósty zmysł" końcówką mnie rozbroił.

Ale i tak "Bolka i Lolka" nic nie pokona :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo by pisać, nieprawdaż?

 

Oto "moje" filmy (niektóre tylko, z przewagą s-f):

 

"2001 - A Space Odyssey"

"2010"

"Absolwent"

"Blade Runner"

"Contact"

"Cosmos 1999" (serial z lat 70-tych)

"Forbidden Planet"

"Once Upon A Time In America"

"The Planet Of The Apes" (tylko I)

"Le Professionel"

"Time Machine" (ten sprzed 40 lat, z Rodem Taylorem)

"The War Of The Worlds"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Once upon a time in America" - hmmm...

gangsterzy, korupcja i jeden z najlepszych obrazów inicjacji seksualnej (2) nastolatków   ;) (bodajże policjant zapłacił im za k...ę   :D:D )

 

Warto !

 

ohajo

 

PS. A propos moich propozycji - dołożyłbym jeszcze dobrą sensację ("Szklana pułapka" - wszystkie części, ale II chyba najlepsza; "Con Air", "Twierdza"...) no i chyba najlepszą rozrywkę do obejrzenia z rodziną: "Kevin sam w domu"

Wiele by jeszcze wymieniać...   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powrót do przyszłości" wszystkie trzy części oglądam pare razy w roku. Za kazdym razem jest to samo właczam jedną z części i nie skończę do puki nie obejrzę wszystkich trzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pewnie nie wszystkie ale...

 

Matrix

Adwokat diabła

Gorączka z DeNiro i Alem P.

Dobermann

Sens życia wg Monty Pythona

Czas apokalipsy (za długi)

Egzorcysta 1

Terminator 2 (efekty specjalne)

Conan (oba +czerwona sonia - tak z sentymentu)

Aaaaaa !!! Kurcze zapomniał bym o klasyce - OBCY !!! wszystkie cztery ale zwłaszcza cz. 2

 

Zapewne pominąłem parę pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To co mi przychodzi w tej chwili do głowy (kolejność jest zupełnie przypadkowa):

 

Obcy - 8 pasażer Nostromo

Niebieski

Matrix

Lot nad kukułczym gniazdem

Leon zawodowiec

Terminatory

Podwójne Życie Weroniki

Odyseja Kosmiczna 2002

Łowca Androidów

Kiedy Harry poznał Saly

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegając od tematu..

Parę lat temu drugi program telewizji wyświetlił film fabularny pt. "Planeta Krawiec". Był to film o śląskim krawcu ogarniętym pasją do astronomii. Na strychu kamienicy w której mieszkał wybudował obserwatorium astronomiczne, mimo olbrzymich przeciwności losu. Pamiętam bo film pokazywał jaki był brak zrozumienia ze strony znajomych, sąsiadów dla jego pasji, wszyscy uważali go za dziwaka. Ktoś mu na drzwiach  napisał farbą "Lupa dupa" to mi utkwiło najbardziej w pamięci.

A jak przyjechała telewizja to całe zaszczyty przypisała sobie lokalna władza ludowa, która wcześniej kładła mu kłody pod nogi.

Piękny film.... ciekawe czy ktoś z was go oglądał!

Acha z tego co pamiętam żona od niego odeszła przez tą jego astronomię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten film (Planeta krawiec) gość odkrył coś nie pamiętam co i został zaproszony na kongres astro na, którym japończycy koniecznie chcieli wiedzieć jak on to robi że ma miarkę w oczach, a on był po prostu krawcem. Naprawdę dobry film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.