Skocz do zawartości

Bieszczady 2010


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Media podają, że uroczystości pogrzebowe będą w sobotę.

 

Sobota ma jednocześnie dość bogaty program dzienny.

 

Może w tym szczególnym czasie program ten nieco zmodyfikować? Co Wy na to?

Hej

 

Napisz o jakich zmianach myślisz.

Karol Wójcicki nie przyjedzie więc i nie będzie jego prelekcji, można więc jedną z prelekcji porannych przenieść na popołudnie i w tym czasie np. oglądnąć transmisję z pogrzebu.

Na razie nie wiemy o której to będzie.

O wszystkim zadecydujemy na miejscu.

Chciałbym też zaznaczyć, że nasz zlot nie jest imprezą sensu stricte rozrywkową tylko bardziej naukowo-hobbystyczną.

Nie spotykamy się zlotach dla tańców i zabawy. Spotkania te są raczej spotkaniami do wymiany doświadczeń i poglądów związanych z naszymi zainteresowaniami a także okazją do spotkań przyjaciół z całej Polski i nie tylko.

W takiej sytuacji jak ta która nas spotkała każdy sam wie jak przeżyć dni żałoby narodowej na swój sposób.

Jest to już drugi zlot na którym mamy żałobę narodową.

W 2005 roku na zlocie żegnaliśmy naszego rodaka Papieża Jana Pawła II, zlot się odbył w zadumie i dyskusjach także na temat naszego "Lolka" który na pewno nie chciałby, żebyśmy rezygnowali z naszych spotkań astronomicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich najnowszych prognoz nic z soboty na niedzielę będzie idealna do obserwacji (czyt. bezchmurne niebo i prawie bezwietrznie). Niestety zapewne jeszcze ulegnie lekkiej zmianie, ale pogoda jednak powinna być. Jest też pewna szansa na noc z piątku na sobotę, ale tu bym się zbytnio nie napalał.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższe godziny na pograniczu Polski i Słowacji będzie przemieszczał się ośrodek niżowy. To nie jest dobra wiadomość, gdyż oznacza przewagę dużego zachmurzenia, możliwe opady i dosyć rześką temperaturę. Jednak już w nocy z czwartku na piątek są szanse na przejaśnienia, a kolejna noc (piątek na sobotę) to możliwość stopniowych dużych rozpogodzeń (po piątkowych opadach w dzień), które powinny przynieść piękną pogodę w sobotę. Ta pogoda ma szansę utrzymać się do nocy z niedzieli na poniedziałek, ale raczej przy wzrastającycm zachmurzeniu.

 

Szanse na pogodne niebo oceniam następująco:

czwartek/piątek - 10-30%

piątek/sobota - 30-50% (lepiej nad ranem)

sobota / niedziela - 70-100%

niedziela / poniedziałek - 30-60%

 

Oczywiście to tylko moje spekulacje na podstawie prognoz, a pogoda i tak zrobi swoje ;) I w zasadzie pokrywają się z zapisem mojego poprzednika.

 

Zabierzcie zapas ciepłych rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to tylko moje spekulacje na podstawie prognoz, a pogoda i tak zrobi swoje ;)

 

Dobra, dobra. Pogoda w Szanghaju też mogła zrobić swoje a zrobiła po Twojemu :szczerbaty:;)

Jeśli rozchodzi się o pogodę to słuchajcie Roberta. Ja już będę tak robił do końca swoich dni ;)

Edytowane przez Karol Wójcicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... ja zamiast w aucie i trasie jestem w pracy :(

 

Jutro jeszcze tylko spotkanko w Poznaniu i wieczorem startuje na zlot. Jakby znalazł się ktoś, komu nie udało się pookładać terminem lub coś wypadło jak mi - zapraszam. Startuję w piątek o 20 z Warszawy osobówką.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam udanego zlotu. Pamiętam ten sprzed 5 lat, a teraz historia się powtarza...Wtedy zlot był wyjątkowy, w innej atmosferze i mam nadzieję, że ten też będzie inny niż wszystkie, wyjątkowy...i udany. Pogody Wam życzę i żałuję, że nie mogę być w Roztokach razem z Wami. Czystego nieba :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z H-linką meldujemy, ze już wróciliśmy!

Ależ to był świetny zlot! Oby takich więcej. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i pozdrawiamy >>"rasowych trolli"<< :D Dziękujemy Krzyśkowi i Irowi za możliwość wspólnej podróży. Pogoda obserwacyjna była tylko ostatniej nocy, ale to wcale nie znaczy, że się nudziliśmy! Było przednio!

Buziaki!

Jesteśmy bardzo pozytywnie naładowani!

 

Największy szacun dla Ignasia! 2,5 letni Ignaś pomagał swojemu tacie instalować kable do montażu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wróciłem szczęśliwie, 6 godzin jazdy - ledwo żyję po 4 godzinnym spaniu :) Noc obserwacyjna, czy też jak w moim przypadku astro-fotograficzna, była fantastyczna. Mimo iż niektórzy mówili, że niebo wcale takie idealne nie było, jakby mogło być, to jednak ja byłem pod ogromnym wrażeniem. Zwłaszcza widok Drogi Mlecznej był niesamowity - tak, jakby chmury nachodziły :) Zwieńczeniem całości był niezwykle efektowny przelot ISS wraz z promem na tle tej Drogi Mlecznej. Widok po prostu majestatyczny i niezapomniany.

 

Pozostałe dwie noce "integracyjne" również zdecydowanie "na plus" :)

Dzięki wszystkim za świetną imprezę.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa w składzie Ursula, Jacapa, piotrs bezpiecznie w domach.

 

Zlot był super. Szczególnie ostatnia noc kiedy na polu wyrosło kilkadziesiąt sprzętów. Pracując w nocy w polu nie byłem sam - to był drugi taki raz w życiu i za kazdym razem na zlocie. W środku nocy wymienialiśmy żarty znad teleskopów, pożyczaliśmy sobie potrzebne różności. Najbardziej rozchwytywana była suszarka.

 

Astrofoto ustawiło się w malowniczą alejkę w której świeciło chyba z 50 czerwonych i zielonych diodek, na wszystkih robiło to wrażenie. Ciekawe czy ktoś ma zdjęcie.

 

Na koniec, przelot ISS z whadałowcem - to było jak fajerwerki na Nowy Rok. Całe pole krzyczało z zachwytu.

 

Gratulacje dla zwycięzcy konkursu. Po raz kolejny nagroda główna trafiła do właściwej osoby.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechaliśmy :) Dzięki Wolfiemu sprawnie i szybko pomimo sporego zmęczenia.

 

W pamięci na długo zostaną super chwile ze zlotu: przyjazd i powitanie znajomych twarzy, oczekiwanie na skrawek czystego nieba, ciekawe prelekcje, jaskinia trolli, pierwsze danie z deserem, słoneczko w Luncie Pablito, "Las Vegas" w alei astrofotografów, Lord Vader na polu obserwacyjnym (ja się prawie posikałem ze śmiechu) i wiele wiele innych .

 

Podsumowując, dzięki za kolejne super spotkane :szczerbaty:

 

PS: A teraz do wyra bo powieki ciążą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za super atmosferę na zlocie . group_hug_emoticon.gif Miło było znowu zobaczyć starych znajomych :) jak i poznać nowych ;) . Widok rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba na długo pozostanie mi w pamięci , szczególnie niesamowicie wyglądał przelot ISS wraz z wahadłowcem na tle Drogi Mlecznej .

 

Widoki M51 czy Łańcucha Markariana w Taurusie od kolegi Warpala - chyba najlepsze jakie widziałem :banan::astronom: - przy takich atrakcjach nawet mróz trzymający całą noc nie powstrzymał mnie od tego aby do samego rana podziwiać niebo - poprostu I LOVE IT !

 

Znowu mam zastrzyk pozytywnej energii :D i masę pomysłów do zrealizowania w obserwatorium :yes:

 

Dzięki wielkie dla Organizatorów i Was wszystkich !!!!

 

 

pozdrawiam

 

Marcin

Edytowane przez Marcin Matusiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak oczarowana, że mimo 1h snu na koncie zabrałam się za porządki, by gdzieś ulokować rozsadzającą pozytywną energię, którą przywiozłam z mojego pierwszego zlotu. Podejrzewałam, że będzie fajnie, no bo co to mogą być za ludzie, którzy patrzą z uwielbieniem w niebo..

Ale atmosfera, wrażenia przerosły moje oczekiwania.

Pierwszy raz z Saturnem face to face rozkleił mnie (dobrze, że w ciemności), a majaczący olbrzym Antares wypełnił taką samą grozą, jak zachwytem.

Jestem po uszy zakochana w gwiaździstym niebie i ludziach, których poznałam.

Niech moc będzie z Nami!

 

Ursula

 

P.S. Zdjęcia załączę, jak tylko znajdę kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zlot i napisze tyle że naprawdę żal było opuszczać to miejsce. Wspaniała atmosfera i ludzie pozytywnie nastawieni z wielkim poczuciem humoru:D Jest co wspominać. Ostatnia noc na zlocie była najlepsza, ukazalo sie czyste niebo, egipskie ciemnosci i las teleskopów, z których można było skorzystac i pozachwycac sie cialami niebieskimi :D Wczesniej nie widzialem tylu gwiazd na raz ile odsłoniło Bieszczadzkie niebo. Bajka !

 

Dzięki za zlot :)

 

Pozdrawiam Wszystkich:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to mój pierwszy zlot.

 

Wróciłem chociaż chciałoby się zostać na jeszcze jedną nocke i jestem zafascynowany widokami jakie zafundowało Nam bieszczadzkie niebo szczególnie w ostatnią zlotową noc. Tak naprawdę w każdą noc przynajmniej przez chwilę mogliśmy się cieszyć czystym niebem. A widoki DS z Taurusa 400 mm pozostaną mi jeszcze długo w pamięci. :astronom: Saturn z rozsuwanej synty Roberta uffff..., czy Plejady i chichotki rozbite na idealne szpileczki w ATM-owskim bino Łukasza to widoki genialne.

Możnaby tu mnożyć obiekty które widzieliśmy. Wszyscy byliście świetni. :notworthy: Było tak ciemno, że ciężko się przemieszczać pomiędzy teleskopami , a i zdarzało się że w czasie błądzenia w ciemności astrofotografom przyświeciło się czerwonym światłem :szczerbaty:

 

Dzięki Wszystkim za zlot :yahoo: Wszyscy byliśmy bliżej gwiazd :yes:

 

PS. Pare godzin odespanych, ale jeszcze trochę oczy się zamykają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.