Skocz do zawartości

Bieszczady 2010


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Był to z całą pewnością jeden z najlepszych zlotów, w których uczestniczyłem. Cieszę się, że mogłem spotkać znajomych z poprzednich zlotów oraz wiele nowych wspaniałych osób.

 

Warpal - szukanie obiektów twoim Taurusem było jak zwykle czystą przyjemnością. Dzięki za podsunięcie pomysłu na złapanie ISS.

 

Piękny przelot pary ISS/Discovery:

ISS_Disc.jpg

 

I krótka animacja:

ID.gif

 

Panorama ze szczytu Jasło:

Panorama_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dorzucę coś od siebie. Zdjęcia nie są najlepszej jakości, ponieważ robiłem je komórką. Tak czy siak, pamiątkę mam.

 

Przed nocą obserwacyjną zostały wytaszczone działa największych kalibrów. Zmasowany ostrzał spowodował zniknięcie chmur i całkiem przyzwoite warunki.

 

 

DSC00133.JPG

 

 

Na polu znalazły się również snajperki mniejszego kalibru. Było ich bardzo dużo. Na zdjęciu jedna z nich wraz z obsługą. One atakowały słabo widoczne obiekty głębokiego nieba.

 

DSC00134.JPG

 

Tutaj widzimy trolle, jak zwykle poruszające się w stadzie. To mała część grupy, która wyruszyła na rekonesans okolicy w poszukiwaniu pożywienia i nowych miejsc godowych...

 

 

DSC00113.JPG

 

 

Było to przygotowanie do największej wyprawy trolli na Połoninę Wetlińską. Droga na nią była na tyle trudna, ze większość stada podkuliła uszy i zawróciła do środków transportu.

 

 

DSC00117.JPG

 

 

 

Na szczyt dotarła niewielka, sześcioosobowa grupa pod dowództwem ubertrolla (u z dwiema kropkami - umlaut) - wimmera.

 

 

 

DSC00130.JPG

 

 

 

Trzy stuprocentowe trollice zawstydziły męską część stada, wchodząc na szczyt wzniesienia.

 

 

 

DSC00132.JPG

 

 

 

To widoczki, które zrekompensowały nam trud wspinaczki.

 

 

DSC00125.JPGDSC00121.JPGDSC00124.JPGDSC00126.JPG

 

 

I na koniec wnętrze legowiska trolli. podobnie bedzie wyglądało wnetrze mojej "Trollandi". Krzesełko, takie jak na pierwszym planie już mam. Całą resztę uzbieram lub jak rasowy troll - ukradnę. B)

 

 

DSC00136.JPG

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich zlotowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści parafialne

 

 

Ponieważ z Waszych postów wynika, że nie tylko mi żal d ściska, że tyle trzeba czekać na następne spotkanie proponuję zorganizować jedno-nocne wypady desantowe w teren. Jakoż jestem z Warszawy proponuję skrzyknąć się grupą Warszawa i okolice na np. wspólną noc :D raz w miesiącu. Można by przecie pojechać do Kampinosu, Kabat, mam działeczkę w Białobrzegach, chętnie w sezonie ugoszczę. Jak tylko zrobi się cieplej obczaję teren i poziom zaciemnienia i dam znać. Czy ktokolwiek jest zainteresowany taką propozycją? :astronomer2:

 

A teraz wierszyk (nie cały bo długa bestia), który skojarzył mi się z tym wyjazdem, samej Wiesławy W pt."Tutaj"..

 

Nie wiem jak gdzie,

ale tutaj na Ziemi jest sporo wszystkiego.

Tutaj wytwarza się krzesła i smutki,

nożyczki, skrzypce, czułość, tranzystory,

zapory wodne, żarty, filiżanki.

 

Jest tutaj co niemiara miejsc z okolicami.

Niektóre możesz specjalnie polubić,

nazwać je po swojemu

i chronić od złego.

 

Wiem, wiem, co myślisz.

Nic tutaj trwałego,

bo od zawsze na zawsze we władzy żywiołów.

 

I wiem, co myślisz jeszcze.

Wojny, wojny, wojny.

Jednak i między nimi zdarzają się przerwy.

Baczność - ludzie są źli.

Spocznij - ludzie są dobrzy.

Na baczność produkuje się pustkowia.

Na spocznij w pocie czoła buduje się domy

i prędko się w nich mieszka.

 

Życie na ziemi wypada dość tanio.

Za sny na przykład nie płacisz tu grosza.

Za złudzenia - dopiero kiedy utracone.

Za posiadanie ciała - tylko ciałem.

 

I jakby tego było mało,

kręcisz się bez biletu w karuzeli planet,

a razem z nią, na gapę, w zamieci galaktyk,

przez czasy tak zawrotne,

że nic tutaj na Ziemi nawet drgnąć nie zdąży.

 

 

Błękitnego nieba,

 

Ursa

post-18811-127185012478_thumb.jpg

post-18811-127185019036_thumb.jpg

post-18811-127185024789_thumb.jpg

post-18811-127185038083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka pamiątek ode mnie ;) późno, bo brakowało czasu aby się zebrać i to ogarnąć.

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za te zdjęcia ;). Jakby komuś coś nie pasowało proszę o pw. ;)

 

pierwsza część zdjęć :)

 

Zacznijmy od samego koordynatora akcji (Adamo, jak i całej reszcie organizatorów dziękówka za MEGA zlot! ):

IMG_9813.JPG

 

a w każdym zakątku działy się różne rzeczy:

IMG_9753.JPGIMG_9766.JPGIMG_9792.JPG

IMG_9794.JPGIMG_9751.JPG

 

Olo aż się łapał za głowę

IMG_9750.JPG

 

 

Przyszedł czas na prelekcje:

IMG_9801.JPG

Sam prowadzący iście zainteresowany :szczerbaty: (no dobra, jeszcze się nie zaczęła, Robert czeka na spokój :szczerbaty:)

IMG_9805.JPG

 

Niektórzy z radości, że mogą być razem z Nami, (czy to pierwszy czy kolejny raz) pękali z radości:

IMG_9809.JPG

 

Lunt robił furorę wśród astroamatorów, widoki zniewalające! ;) Poniżej porównanie wielkościowe Lunt vs PeSTka

IMG_9923.JPG

IMG_9908.JPGIMG_9909.JPGIMG_9914.JPG

 

Do Roztok Górnych przyjechały całe rodziny!

IMG_0010.JPGIMG_0069.JPG

 

Paweł Maksym & latający Orion'ek ;)

IMG_9918.JPG

 

Serpentynki w okolicy

IMG_9854.JPG

 

PS. Jakby ktoś chciał zdjęcia w pełnych wymiarach proszę o info na PW.

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jeszcze jedna partia zdjęć.

 

przyszedł ostatni dzień, ostatnia noc i... piękna pogoda!

IMG_0050.JPGIMG_0064.JPGIMG_0074.JPGIMG_9932.JPG

 

Z chłopakami poznaliśmy nowego przyjaciela, mówią na niego Taurus ;)

IMG_0036.JPGIMG_9906.JPG

 

Ula! a to akt desperacji? :szczerbaty:

IMG_9988.JPG

 

Gotowi do startu (zdjęcia?)? No to start :) Piotr i Krzysztof mieliby małą kolizję jako, że obrali przecinającą się trajektorię w tym samym punkcie ;)

IMG_9961.JPGIMG_9964.JPGIMG_9965.JPG

 

 

I przyszła NOC ;) w pierwszej kolejności poszedł księżyc. W ES'ie 9mm - 100 stopni Pablita mieścił się cały!! Niesamowite wrażenia!

IMG_0105.JPG

 

 

UWAGA, UWAGA. Na zlocie w Bieszczadach pojawiło się UFO!

Najpierw próbowało obrysować (złapać!) Pawła. Później pojawiła się sylwetka postaci całej ZIELONEJ!

IMG_0150.JPGIMG_0154.JPGIMG_0157.JPGIMG_0178.JPG

 

a także próbowało Nam przekazać wiadomość w bardzo zrozumiałym języku (widocznie słyszało o zlocie w Jodłowie - S-Ciota, a także podsłuchiwało w Bieszczadach o filtrze AN-α)

IMG_0164.JPGIMG_0165.JPG

 

Na koniec mieliśmy przyjemność oglądać rewelacyjny przelot ISS & Discovery w pewnej odległości od Siebie. Widok niezapomniany, tak mocno świeciły:

IMG_0168.JPGIMG_0170.JPGIMG_0171.JPG

 

Na zakończenie poskładałem cosik: Mleczko + kawałek wirówki. (3x10min & 1x5 min - ktoś mi klatkę skopał) -> obok pojedyncza klatka 10 min.

Bez nazwy 1.jpgIMG_0148.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam minął dokładnie tydzień jak opuściłem zlot. Niestety w sobotni poranek musieliśmy z Elą się ulotnić a wtedy to rozpoczął się właściwy astro-zlot bo wcześniejsze dwa dni to był raczej Trollo-zlot :szczerbaty:

 

A tu kilka ujęć 3D:

b_1.jpg b_2.jpg

b_3_.jpg b_4.JPG

b_6_.jpg

 

A teraz kilka Trolli:

drzewo.jpg drzewo1.jpgdrzewo2.jpg

 

Trolus-Tarzanus:

TrollusTarzanus.jpg TrollusTarzanus1.jpg

 

Miejsce spotkań Trolli:

WC_Troll.jpg

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wrzucam amatorski filmik w szybkim tempie nagrany na zlocie 17go. Jakość filmu jest słaba ze względu na użyty sprzęt oraz brak pojemniejszej karty SD. Zatem rejestrowany był w rozdzielczości 320x240. Poza tym był to czysty eksperyment :)

Niemniej liczy się efekt, który chciałem osiągnąć. Z materiału o długości około 1 godziny 45 minut zrobiłem filmik o długości ponad 3 minuty. A więc przyśpieszyłem go około 31x. Kamerka ustawiona była w oknie i rejestrowała ruch na polu obserwacyjnym dla wizualowców. Z pewnością więcej się działo u astrofociarzy, jednak bateria mi padła i musiałem nagrywać z kamerą podłączoną do prądu i przyklejoną do szyby :)

Tak czy siak udało się zarejestrować zapadający zmrok i ludzi poruszających się jak mróweczki :) Proszę też zwrócić uwagę na przesuwający się cień budynku. On dobrze ukazuje przyśpieszenie w czasie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bOVMesk0R_o

 

Wkrótce poprawię jakość filmiku oraz wrzucę drugi, krótszy pokazujący wschód słońca kręcony z okolic wejścia do ośrodka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzucę drugi przyśpieszony film ze zlotu w Bieszczadach.

To już ostatni. To świt kręcony tym samym amatorskim sprzętem umieszczonym w okolicach wejścia do ośrodka. To był ostatni dzień zlotu - dzień wyjazdu :( "Trolle" tej nocy siedziały do rana i świetnie się bawiły. Ostatecznie w 3 osobowym składzie. Pozdrawiam Was serdecznie!

Przez chwilę stałem na ganku i obserwowałem świt. Kamerka nagrywała nawet wtedy, gdy poszedłem już spać... Byli i tacy, co jeszcze łazili ;)

W tle zostawiłem śpiew ptaków w czasie rzeczywistym, a więc nie przyspieszony wraz z obrazem. To był piękny dzień, szkoda, że trzeba było wyjeżdżać :(

 

Do zobaczenia w Roztokach w przyszłym roku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=D7VRoRf74nU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem że dopiero wróciłem, ale do tej pory zamykając oczy wspominam miłe chwile spędzone razem z wami na zlocie. Jeszcze raz chcę podziękować serdecznie organizatorom za wspaniałą organizację, a uczestnikom za wspaniałą atmosferę :) Łukaszowi za szczęśliwe dotransportowanie jakżesz cennego ładunku w postaci nas wszystkich :)

Nie omieszkam dodać kilka fotek od siebie :)

Do zobaczenia wkrótce w Jodłowie.

_MG_0776.jpg

_MG_0779.jpg

_MG_0820.jpg

_MG_0846.jpg

_MG_0853.jpg

_MG_0856.jpg

_MG_0868.jpg

_MG_0874.jpg

_MG_0888.jpg

_MG_0890.jpg

_MG_0894.jpg

_MG_0897.jpg

_MG_0921.jpg

_MG_0927.jpg

_MG_0932.jpg

_MG_0944.jpg

_MG_0949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.