Skocz do zawartości

Spotkanie szkoleniowo - robocze dla zakryciowców SOPiZ PTMA


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

By była jasność. Nie zabieramy osób towarzyszących! Były osoby, które o to pytały. Łódź jest blisko i jasne, można osobę towarzyszącą zostawić w Łodzi na zwiedzanie. Nie mniej w samym Bukowcu atrakcje są dla tych, którzy lubią wędrówki po polach i otwarte przestrzenie. Dodatkowo miejsc noclegowych jest ściśle określona ilość i warto by było by zostały one dla uczestników.

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do uczestników dołącza Pan Roman Fangor, znany tu jako Hermes.

Cieszę się i zapraszam innych.

 

Pawle, o ile rozumiem, to nocleg będzie z soboty na niedzielę, czyli część obrad będzie jeszcze w niedzielę ?

 

Pytam się dlatego, bo przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Ponieważ spośród SOPIZ-owców znałem doc. Macieja Bielickiego najdłużej (od ok. 1960 roku), a przypomnę - doc. Bielicki był pomysłodawcą powstania SOPiZ i jej kierownikiem naukowym, może pokazał bym pewne moje pamiątki związane z Bielickim ? :astronom:

Mam swoje nagranie z 1976 roku ciekawego odczytu pt: "Astronomiczne datowania wykopalisk Palmyry", w którym Bielicki opowiada, jak jego obliczenia pomogły archeologom (m. in. K. Michałowskiemu) ustalić daty pewnych wydarzeń sprzed tysięcy lat.

Edytowane przez Hermes1937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

 

Pawle, o ile rozumiem, to nocleg będzie z soboty na niedzielę, czyli część obrad będzie jeszcze w niedzielę ?

 

(...)

 

Nocleg będzie nadprogramowy, tj szkolenie będzie cała sobotę. Noc z soboty na niedzielę jest do naszej dyspozycji - dla chętnych. Noclegi wyglądają tak - są dwa pokoje delux normalne łóżka + pościel. Jeden to jedynka, zaś drugi z dwoma łóżkami. Reszta to nocleg na materacach z własnym śpiworem w miejscu gdzie był zlot w roku 2006. Ew. dla nieco zasobniejszego portfela możliwy nocleg w pobliskim Andrespolu w hotelu. Ceny podam indywidualnie każdemu do na przełomie sierpnia i września po podsumowaniu listy. Wiem, że są tacy, którzy będą chcieli spać z piątku na sobotę, inni zaś z soboty na niedzielę. Są i tacy, którzy chcą obie noce spędzić w Bukowcu.

Wszystko ustalimy. Najpierw dopnę program - pozwólcie.

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nie wszyscy z Was pewnie mnie pamiętają, ale chętnie wezmę udział w szkoleniu 15 października. Paweł, jeśli to możliwe to chętnie bym zanocował, bo jeszcze nie byłem w Bukowcu. Może byłaby szansa coś poobserwować... Będę jechał samochodem z Wa-wy więc mogę kogoś ze sobą zabrać.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Misiak

PTMA Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów. Ponieważ nie dysponuję samochodem (ani prawkiem jazdy) a połączenia autobusowe mam okropne, czy wybiera się może ktoś z Rzeszowa lub Tarnowa, do kogo mógłbym dołączyć?

Witam:) Ja się wybieram z Łańcuta, myślę, że nie będzie problemu zgarnąć Cię z Rzeszowa, jeśli się dostaniesz. Chciałbym wyjechać w piątek i nocować :astronom: Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nie wszyscy z Was pewnie mnie pamiętają, ale chętnie wezmę udział w szkoleniu 15 października. Paweł, jeśli to możliwe to chętnie bym zanocował, bo jeszcze nie byłem w Bukowcu. (...)

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Misiak

PTMA Warszawa

Witaj Piotrze !!

 

A przy okazji - niedawno minęła 10 rocznica ciekawej Konferencji SOPiZ - która była już XX (i szkoda, że jedną z ostatnich, na której było kilkudziesięciu uczestników - także z zagranicy).

 

Z tej okazji pamiątka:

Dołączam swoje zdjęcie uczestników tej Konferencji SOPiZ (która odbyła się w czerwcu 2001 roku w Ustrzykach Górnych):

post-14903-0-15067900-1314085639_thumb.jpg

 

9 czerwca, po południu, poszliśmy w góry, a naszym przewodnikiem był Paweł. W drodze powrotnej znaleźliśmy się w centrum oberwania chmury. :o Ilość wody była tak wielka, że drogą płynęła rzeka, a woda wlewała się do butów od góry...

Ja, wracając z Jurkiem (znanym także obserwatorem gwiazd zmiennych) przyszliśmy kilkanaście minut wcześniej od innych i dzięki temu mogłem filmować powracającą resztę uczestników wyprawy. :ha:

Godzinę później - już w naszej bazie - uczestnicy "komentowali" te wyjątkowe warunki. M. in. Piotr meldował: "Pluton kajaków podwodnych melduje się w bazie".

Edytowane przez Hermes1937
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Roman!

 

Tak, pamiętam ten wyjazd bardzo dobrze, tym bardziej, że była to pierwsza dłuższa podróż świeżo kupionym samochodem, którym nawiasem mówiąc jeżdżę do dzisiaj :yes: . Na zdjęciu co prawda mnie nie widać, bo stanąłem w ostatnim rzędzie, ale wspomnienia z całego wyjazdu są bardzo miłe. To oberwanie chmury też pamiętam :rolleyes:

Mam nadzieję, że uda się jeszcze zorganizować spotkanie SOPiZ w tak licznym gronie.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.