Skocz do zawartości

Spotkanie szkoleniowo - robocze dla zakryciowców SOPiZ PTMA


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Jest decyzja.

Spotkanie szkoleniowo - robocze dla zakryciowców, organizowane przez SOPiZ PTMA odbędzie się w Bukowcu (www.oabukowiec.pl)

Proponowane terminy:

- 10 września

- 17 września

- 24 września - z przyczyn niezależnych termin nie możliwy.

- 1 października

 

Osoby chętne proszę o głosowanie na termin. Istnieje możliwość noclegu w niskiej cenie.

 

W programie między innymi:

 

- Nowa rzeczywistość w zakryciach całkowitych

- Nowa rzeczywistość w zakryciach brzegowych

- Zakrycia asteroidalne - techniki odczytu

- Metody rejestracji zakryć dla początkujących i zaawansowanych

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultacje z wieloma osobami - zarówno z SOPiZ jak i przyszłych (nowych, zdeklarowanych obserwatorów) - deklarowało, że najbardziej basuje im 1 października.

Zobaczymy jak inni.

 

Może okazać się, że ze względów organizacyjnych 24 września może być nie możliwy do realizacji. Spotkanie szkoleniowo robocze będzie też okazją by skorzystać z ciekawego narzędzia jakim jest tablica interaktywna.

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

 

Przewodniczący SOPiZ PTMA ;-)))

 

Ps

Tomku tak jak już rozmawialiśmy na 100% będziesz potrzebny by opowiedzieć o odczytach z nagrań audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku, 1 października mi odpowiada wpisz mnie na opcje pełną!

Z naszego oddziału też parę osób zabiorę więc będzie nas spora rzesza.

Już nie mogę sie doczekać!

 

Pozdrowienia Adamo

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przyznam szczerze, że propozycja Pawła brzmi bardzo, bardzo fajnie :) Od dawna planowałem się do Was na takie spotkanie wybrać i w końcu będę miał okazję! Temat szalenie ciekawy a zgłębiać go pod okiem najlepszych fachowców w Polsce to czysta przyjemność!

 

Jeśli o mnie chodzi to termin 1 października jest najbardziej odpowiedni ale i w inne terminy znalazłbym czas.

Z przyjemnością przywiozę ze sobą kilka osób z Nieba Kopernika w Warszawie :)

 

Pozdrawiam,

Karol

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku,

 

Dla mnie ze względów rodzinnych najlepszy jest termin 1 października.

Przywiozę swój sprzęt zakryciowy czyli MRC, ERC, insertery.

Pozdrawiam

Janusz

 

PS. Nocleg oczywiście załatwię sobie sam :)

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak Ty sam nie zwróciłem na to uwagi. Zobaczę jak z deklaracjami ludzi.

Zadam więc pytanie co do ew. terminów bo wychodzi na to, że może przyjechali by do nas koledzy z Białorusi im pasuje zdecydowanie termin np. 8 października.

Co Wy na to?

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

 

Pchnij może do ludzi którzy byli aktywni w tym wątku jakiś mail jak już będzie wiadomo dokładnie kiedy, za ile i gdzie. Mając konkrety w ręku, będę w stanie zobaczyć jak stoję z robotą, rodziną itd. Na tą chwile nie mam szans na deklaracje.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Porozmawiałem z ludźmi, z dawnymi aktywnymi oraz nowymi aktywnymi i jest decyzja. Kompromisowa tak by pasowało wielu bo odległa w czasie nie mniej pewna.

 

15 października 2011 - Bukowiec, gmina Brójce - Obserwatorium astronomiczne im. Papieża Sylwestra II. Godzina jeszcze nie do końca znana.

W przyszłym tygodniu będzie się wszystko klarować.

Zgłoszenia przyjmuję oficjalnie na maila lub PW do dnia 3 października 2011 r.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że spotkanie roboczo - szkoleniowe będzie prawdziwie międzynarodowe. Białorusini już jutro jadą po naszą wizę, jeszcze nie wiedzą czy... będzie ich stać na przyjazd do nas mimo, że obiecałem im nocleg i wyżywienie z kasy Fundacji, którą prowadzę. Nie mniej sytuacja ekonomiczna jest u nich tragiczna i podróż do naszego kraju jest dla nich nie lada wydatkiem. Nie mniej jestem dobrej myśli - a oni potrzebują tego szkolenia bo mają wspaniała bazę obserwacyjną w postaci obserwatoriów z czasów jeszcze radzieckich ale brak im nieco wiedzy i know how. Z przyjemnością mogę natomiast donieść, że jednym ze szkoleniowców, który opowie o przydatności dla nauki naszych obserwacji zaćmień Słońca oraz o redukcji danych będzie profesor Costantono Sigismondi - wykładowca Uniwersytetów w Rzymie i Nicei a zarazem przewodniczący Honorowej Rady Naukowej Obserwatorium w Bukowcu. Profesor będzie mówił po Włosku lub Angielsku i będzie tłumaczony na Polski.

Liczę, że to przyciągnie nie zdecydowanych.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.