Skocz do zawartości

Spotkanie szkoleniowo - robocze dla zakryciowców SOPiZ PTMA


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

I ja dziękuję przybyłym. Liczę, że spotkanie zaowocuje obserwacjami i przynajmniej planami związanymi z wprowadzaniem rozwiązań sprzętowych. Proszę pamiętać, że zawsze jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi i pomoc. Jeśli tylko ktoś chce obserwować to zawsze pomogę.

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szkoda że mnie tam z wami nie było! Na pewno bym się dużo dowiedział. Nawet z tego względu że za tydzień pas zakrycia brzegowego jest u mnie!

Ale cóż sprawy osobiste przeważyły nad wyjazdem !

Myślę że będzie jakaś powtórka o której piszesz Pawle :D dla reszty którym nie udało się dojechać.

 

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia (cz. II):

 

post-14903-0-45499800-1321176025_thumb.jpg

Tablica pamiątkowa Obserwatorium

 

post-14903-0-83768700-1321176059_thumb.jpg

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania

(nie ma tylko kilku osób, które musiały wcześniej wyjechać i oczywiście... fotografującego)

 

post-14903-0-99071000-1321176071_thumb.jpg

obserwacja (i fotografowanie) protuberancji i plam na Słońcu refraktorem LUNTa

 

post-14903-0-48310200-1321176079_thumb.jpg

służba czasu i inne "gadżety" Obserwatorium...

 

post-14903-0-68513800-1321176086_thumb.jpg

Wieczorem, wewnątrz kopuły Obserwatorium - Paweł dał pokaz Jowisza (przy powiększeniach rzędu 150x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału we wczorajszym, bardzo ciekawym, spotkaniu roboczym SOPiZ, szczególnie Tobie Pawełku. Bardzo się cieszę, że mogłem się z Wami spotkać, wysłuchać i zobaczyć tyle ciekawych rzeczy. Pierwszy raz miałem okazję być w Obserwatorium w Bukowcu i jestem pod bardzo dużym wrażeniem, a zdjęcie Słońca, jakie zrobiłem jest najlepsze z tych, które udało mi się do tej pory zrobić (choć oczywiście do zdjęć robionych przez Was na razie mi daleko) :rolleyes:

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za szkolenie. Jestem całkowitym amatorem w obserwacjach zakryciowych (tylko raz uczestniczyłem w jednej obserwacji, jako gość). Wcześniej myślałem o uczestnictwie w obserwacjach zakryciowych, po szkoleniu ta chęć jeszcze większa. Problem to czas i sprzęt (mam tylko 6-cio calowego Newtona w dodatku bez napędu) - a jak wiadomo obecnie zakryciowe obserwacje wizualne już nie mają wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.