Skocz do zawartości

Zagadki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wprowadzam nowy temat "Zagadki"

W wolnej chwili gdy widoczność jest słaba i pogoda raczej nie zacheca do obserwacji

możemy zając się odgadywaniem obiektów lub szczytów gór na zdjęciach :)

Jakie są zasady?

Zasada jest prosta - ten kto odgadnie zadaje następną zagadkę.

(osoba zadająca zagadkę może zaznaczyć na zdjęciu dany obiekt lub szczyt który ma zostać odgadnięty)

Jak to działa na innym forum? KLIK

 

A więc skoro ja rozpoczynam temat więc zadam zagadkę jako pierwszy :)

Góra na zdjęciu to?

p10100531zr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) To Góra Rogoźnicka :)

Wiem, że dobrze ;), więc wrzucam od razu swoje. Podpowiedź - dla aktywizacji środowisk pozaśląskich ;>

 

4668981.jpg

 

Chodzi oczywiście o górkę lekko na prawo od środka zdjęcia.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dobrze ;), więc wrzucam od razu swoje. Podpowiedź - dla aktywizacji środowisk pozaśląskich ;>

 

4668981.jpg

 

Chodzi oczywiście o górkę lekko na prawo od środka zdjęcia.

 

jest to zdjęcie z GE podpisane widok z G.Kamieńsk na Kleszczów", ale to raczej pomyłka, bo kleszczów leży nad samym brzegiem odkrywki (kopalni), a na zdjęciu tego nie widać . Obstawiam na Chełmo ewentualnie Górę Borową niedaleko Bełchatow. Buczyna jest 15 km od Chełma więc to raczej jest dalszy widok

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - poprawiam się :-) Po analizie krajobrazu wnioskuję, że to może być Chełmo z Hałdy Kamieńsk.

 

Dla porównania podrzucam fotkę, niestety w powiększeniu. Po lewej stronie od G.Chełmo, która jest pry prawej krawędzi zdj., majaczą Wzgórza Przedborskie.

 

Borowa Góra wg mnie odpada.

 

Dodatkowo inny widok

P1040744.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał44 - brawo, to G. Borowa z G. Kamieńsk. Raptem 15 km z groszami. Masz prawo do zadania następnej zagadki.

 

gdybym nie widział tej G. Borowej ostatnio szusując z G.Kamieńsk :) to bym chyba na to nie wpadł. Ale jak Ty Mateusz na to wpadłeś skoro w GE jes mylący podpis-widok na Kleszczów- a to w inną stronę.

chwilowo nie mam pomysłu na zagadkę ale jak coś wymyślę to podrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym nie widział tej G. Borowej ostatnio szusując z G.Kamieńsk :) to bym chyba na to nie wpadł. Ale jak Ty Mateusz na to wpadłeś skoro w GE jes mylący podpis-widok na Kleszczów- a to w inną stronę.

chwilowo nie mam pomysłu na zagadkę ale jak coś wymyślę to podrzucę :)

Haha, no siedzi się już troche w tym temacie ;) Czekamy na zagadke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja zagadka a raczej dwie:)

 

Łatwa mówisz? Ja mam wątpliwości, ale obstawiam tak:

1. - G.Borowa (po lewej stronie fragment Hałdy Kamieńsk)

 

2. - Stawiam na Bąkową Górę (nie pamiętam dokładnej nazwy), ale to jest górka w ok.Ręczna (?)

 

PS. Warunki obserwacyjne w Centrum są dzisiaj najlepsze od kilku miesięcy. Wilgotność w ok.47%, prawie czyste niebo i silny południowo-zachodni wiatr

Edytowane przez kowalTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwa mówisz? Ja mam wątpliwości, ale obstawiam tak:

1. - G.Borowa (po lewej stronie fragment Hałdy Kamieńsk)

 

2. - Stawiam na Bąkową Górę (nie pamiętam dokładnej nazwy), ale to jest górka w ok.Ręczna (?)

 

No pierwsze zdj trafiłeś idealnie. Napisałem łatwe bo to kontynuacja zdjęcia Mateusza :). Było robione z wieżowca w Radomsku chyba z 6 lat temu (hałda Kamieńsk, myśle była główną wskazówką )

 

Drugie gorąco, z Bąkowej góry, ale to nie górka koło Ręczna ...:)

 

P.S. Tomku, te zagadki były chyba głównie dla Ciebie :), bo to też Twoje strony

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Warunki obserwacyjne w Centrum są dzisiaj najlepsze od kilku miesięcy. Wilgotność w ok.47%, prawie czyste niebo i silny południowo-zachodni wiatr

Sorrki że się wetnę w temat... Podziałałeś dzisiaj Tomku coś w związku z tym? Dzisiaj faktycznie były szanse na DO od Was, sądząc po publikowanych na forum fotkach i wykresie meteo z Waszych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki że się wetnę w temat... Podziałałeś dzisiaj Tomku coś w związku z tym? Dzisiaj faktycznie były szanse na DO od Was, sądząc po publikowanych na forum fotkach i wykresie meteo z Waszych stron.

 

Najkorzystniejsze warunki były w godzinach południowych. Na kontrolny PO w mieście wybrałem się ok.godziny 14-15 i stwierdziłem, że nie ma sensu jechać dalej-rozczarowała mnie widoczność. Niewidoczne były np kominy el.Bełchatów i ledwo majaczył Garb Gielniowski (45KM) . Jeszcze chyba trzeba poczekać na lepsze warunki, te wczorajsze były tylko przejściowe. Jednak najkorzystniej będzie, jak mocniej zawieje z zachodu - nie zaś z południa i jak przejdą jakieś przelotne opady deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma chętnych na drugą część mojej zagadki :). 1. to G. Borowa z Radomska a 2. to Diabla Góra ze zbocza Bąkowej Góry

Ale Tomek praktycznie odgadł, więc może spokojnie zadawać :)

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma chętnych na drugą część mojej zagadki :). 1. to G. Borowa z Radomska a 2. to Diabla Góra ze zbocza Bąkowej Góry

Ale Tomek praktycznie odgadł, więc może spokojnie zadawać :)

 

A kto inny mógłby znać te nasze "pagórki".. :flirt:

Co do drugiego zdjęcia to powiem więcej - majaczy tam po prawej stronie G.Sielecka (285m) k.m.Żarnów oraz wzgórza Garbu Gielniowskiego!

 

Moja zagadka dotyczy już nieco wyższych gór. 1.Jakie są to góry? 2. Jak nazywa się szczyt oznaczony strzałką?

 

Zagadka nie jest trudna :friends:

 

P1050423k.jpg

P1050417k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.