Skocz do zawartości

[Cytadela] Godzilla kontratakuje


Rekomendowane odpowiedzi

godzilla2.jpgPisząc o tym jak wielką względnością charakteryzuje się nasza subiektywna percepcja upływającego miarowo w końcu czasu nie odkryję zapewne niczego niezwykłego – „chwilowa” przerwa od pisania, na jaką zdecydowałem się u finału minionego roku, okazała się być niezmiernie długą „chwiląâ€, rozciągającą się jak się okazało na koszmarnie długie dwa miesiące. Nie oznacza to bynajmniej, że Cytadela odeszła całkowicie w zapomnienie w tym czasie – niezwykle miło było zajrzeć co jakiś czas na stronę i odnaleźć nowe komentarze, świadczące o tym, że mimo wydłużającego się zastoju celowym jest powrót do aktywności. Serdecznie z tego względu dziękuję za owe komentarze, przepraszając jednocześnie za grobowe milczenie z mojej strony – przerwa w pisaniu jednak w założeniu miała być przerwą „totalnąâ€; nie objęła zresztą tylko samej Cytadeli ale dotyczyła niemal wszystkich miejsc, w których bywałem aktywny w Sieci.

 

Wiele się zdarzyło w minionych dwóch miesiącach – naukowcy nie zważając na moje nieróbstwo pracowali dalej nad swymi tajemniczymi zadaniami, Wszechświat nie zatrzymał się nieoczekiwanie w miejscu (w jednych jego zakątkach niektóre gwiazdy umierały, w innych  znowu inne rozpoczynały swój żywot) a nasze życia toczyły się oczywiście tak jak i wcześniej mniej lub bardziej beztrosko. Sporo czasu mi zajęło zastanawianie nad tym, o czym napisać w pierwszy wpisie po tak długiej – dotąd niespotykanej w końcu w już ponad dwa lata trwającej epopei pod nazwą Cytadela – przerwie: po długim namyśle doszedłem jednak do wniosku, że nie warto wracać do przesłości, tworząc wydumane podsumowania najciekawszych moim zdaniem informacji. Część z Was zresztą zapewnie nie poprzestawała na wizytach na mojej stronie, mam nadzieję, że źródła, podawane przeze mnie w każdym z wpisów, stały się dla najbardziej zainteresowanych miejscami, w które zaglądali nie raz i nie dwa (ze wskazaniem na doskonały portal UniverseToday.com, który nie od dziś jest moim faworytem w tej kategorii). Z tego względu niniejszy wpis jest niejako „grubą krechąâ€, oddzielającą to, co działo się w ostatnich dwóch miesiącach od tego, co dzieje się obecnie i dziać się będzie w interesującym nas świecie kosmicznych zagadek.

 

Wpis ten służy również sprawom „organizacyjnym” w pewnym sensie – co prawda przygotowałem już sobie w zarysie tekst na następny wpis „tematyczny”, jednak uznałem, że warto wpierw ponownie się przywitać i wyjaśnić to i owo. Jedną z takich kwestii jest prośba od jednego z czytelników, dotycząca wpisu o jego ambitnym, amatorskim projekcie – proszę o wybaczenie, że dotąd nie odpowiedziałem, jednak nie zapomniałem o tym i wpis taki z pewnością wkrótce się pojawi. Kolejna sprawa to konkurs na Blogera Roku 2009 – chyba niezbyt rozsądną jest prośba o oddanie głosu na Cytadelę na kilka dni przed zakończeniem konkursu (bodajże 23 lutego zamyka się głosowanie), jednak mimo to nie odwiedzie mnie to od złożenia takiej prośby na Wasze ręce – w minionym roku udało mi się w końcu załapać na trzecie miejsce w kategorii, więc czemu nie miałoby się to udać ponownie? I oczywiście ważna uwaga – każda osoba, która zagłosuje, również może coś wygrać latpopa (chyba tak).

 

Kończąc ten „powitalny” wpis chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim czytelniczkom i czytelnikom za wytrwałość i wiarę w – cóż za fantazyjne porównanie – powrót marnotrawnej Godzilli (która, jak bardzo mnie rozbawiając tym komentarzem ujął jeden z czytelników, zaginęła w głębinach oceanu na długo) do Zatoki Tokijskiej. Cóż, Godzilla zawsze kiedyś powróci siać spustoszenie i zagładę, taka już kolej rzeczy. I tym optymistycznym akcentem…

 

 

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.