Skocz do zawartości

Sprzet do fotek


cameleeck

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauwazylem dopisku w nawiasie, czyli "w nieduzej cenie"... Nie chce Cie zniechecac ale z mimo wszystko nieduzego doswiadczenia, wiem ze jak na polskie warunki takiego sprzetu niema.

 

Minimum do wydania na amatorski zestaw astrofoto to jakies 3000zl, a i to jak na moje wymagania to duzo za malo. Podstawa jest solidny montaz EQ ktorego cena dla podstawowej konfiguracji sprzetu czesto przekracza to 3000zl. Natomiast rozwiazaniem problemu montazu jest jego samodzielna budowa, oczywiscie z pomoca specjalistow od obrobki metali i do tego sam zmierzam, wtedy cena samej glowicy montarzu bez elektroniki powinna zmiescic sie w granicach 500zl. Jezeli na wlasna reke zalatwisz elektronike, cala glowica nie powinna wyniesc wiecej niz 800-1000zl.

 

P.S. Jezeli jestes zainteresowany takim montazem z nosnoscia do 20-30 kg to prosze o kontakt, jestem w trakcie omawiania kosztow "wyprodukowania" takiego sprzetu, jak sadze przy 2 i wiecej sztukach bedzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam tubę optyczną tala 150p 15cm zwirciadło 750mm ogniskowa światłosła f5 na montażu EQ 6 lub ewentulnie EQ5 .Ten teleskop posiada b.dobrą optykę co je udowodnine przez pitgrupe Waldka i Bogdana Jego wadą jest oczywistą kolimacja z którą mam duże kłopoty do jego kolimacji niezbędny jest kolimator laserowy .Teleskop jest wykonany bardzo solidnie .Uważam że ze względu na jego parametry należy w Polsce do najlepszych teleskopów do astrofotografii ale tylko tuba optyczna bo montaż z ledwością do obserwacji wizualnych :? :? i jeszcze na naszym rynku do astrofotgrafii nadaje się bardzo dobry Soligor MT 800 Mówiąc najlepszych miałem na myśli ich jakość i nie za wysoką cenę czylio koło 2500zł mówię tylko o tubie optycznej bo ich montaże nie nadają się do dobrego astrofoto .

Polecam zobaczyć stronę NKM Sczecin gdzie pokazane są rewelacyjne zdjęcia robione Tałem 150p i Webcamerą zaraz znajdę adres tej strony

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.