Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, joaxx napisał:

Witam wszystkich. Ktoś obserwuje w okolicach Wrocławia i chciałby mnie wkręcić w ten temat?:)

Jest kilka miejsc w których się ludzie spotykają na obserwacjach/fotografii. 

Pytanie co dokładnie byś chciał i które "okolice Wrocławia" różnica między północą a południem to kawał drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się astronomią i chciałbym sobie kupić teleskop - jednak nigdy nie miałem okazji spojrzeć w niebo. Niestety nie znam nikogo z teleskopem. Ja jestem z Wrocławia i chętnie pojadę nawet dobre kilka km w każdą stronę ;)

Edytowane przez joaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arthur Skoracki napisał:

Dzięki. Ale to widzę że dla mnie ta miejscówka odpada na taki szybki wypad, bo ode mnie to godzina drogi w jedną stronę. Choć przyznam że fajnie by było się dołączyć :D

Ja mam 50 minut - 60 km. Ale jak są zamglenia, to nie ma za dużego wyboru w okolicy Wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartolini napisał:

Ja mam 50 minut - 60 km. Ale jak są zamglenia, to nie ma za dużego wyboru w okolicy Wro.

 

W taką pogodę jak wczoraj to tam nie było tłumów? Byłem kiedyś w jeden wieczór i pełno ludzi schodziło ze Ślęży, ogniska palili, jeździły auta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj siedziałem w polach koło Kątnej i było całkiem znośnie z tą mgła. Przez chwilę było troszeczkę, potem odleciała. Ale w ogóle było na tyle mało, że nie przeszkadzała. To już potem jadąc bliżej Wrocławia się zrobiło więcej mgły. Tyle że do Kątnej mam 10 minut a nie godzinę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jlp napisał:

W taką pogodę jak wczoraj to tam nie było tłumów? Byłem kiedyś w jeden wieczór i pełno ludzi schodziło ze Ślęży, ogniska palili, jeździły auta itp.

Mieszkam bardzo blisko Ślęży więc mogę potwierdzić że w weekendy (a szczególnie jak jest ładna pogoda) nie ma szans znalezienia choćby kawałka wolnej przestrzeni, nawet wieczorem bo pełno jest grillowiczów i ogniskowiczów - w tygodniu jest trochę luźniej, wieczorami jak się robi chłodno to już nikt nie spaceruje i spokojnie można się rozłożyć na polance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jlp napisał:

 

W taką pogodę jak wczoraj to tam nie było tłumów? Byłem kiedyś w jeden wieczór i pełno ludzi schodziło ze Ślęży, ogniska palili, jeździły auta itp.

W weekend i w lecie nie ma co jechać. W środku tygodnia i jak jest stosunkowo zimno to jest OK.

Ogniska są na trawiastej polanie. My rozkładamy się na nowym szutrowym parkingu, z drugiej strony ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Czołem ekipo wrocławska ! :) Nie wiem ilu z was jest w PTMA, ale... 

Jakbyście optowali na orginalne wystylizowanie waszego Facebooka bo np. poziom aktualnej grafiki PTMA już wam nie odpowiada to mam pewną propozycje współpracy.

 

Czy coś takiego jest atrakcyjne na stronę tytułową FB to już tylko kwestia osobistych preferencji.

Dla mnie dość ciekawe, bo Wrocław przecież krasnalami stoi, no i wykonane w technice liniowej co stanowi prostote wyrazu, więc orginalnie jak na PTMA.
 

wroc-kras.thumb.png.514f2692d13aba804caaa16f7cf328ec.png

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Przełęcz Tąpadła. Fotka zrobiona przez @Iro  9 Stycznia. Samyang 14/2.8 + Nikon D810.

IMG_2172.thumb.jpeg.6a614e50c22e590b78c7d63bcb43d6f7.jpeg

Warunki lepsze niż dzień wcześniej, ale jednak wilgoć zmrożona w kryształki lodu wisiała w powietrzu. Dodatkowo przechodzące fale delikatnego cirrusa.
Zimowe obserwacje mają swój niepowtarzalny klimat. Skrzypienie śniegu, łzawiące oczy i odsłonięta skóra przymarzająca do metalowych przedmiotów 😀
Zając, Rufa i Wielki Pies nad południowym horyzontem, a nad wszystkim góruje Orion i Jednorożec.

  • Lubię 2
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.