Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z mojej strony, prysnąłem do Kotliny Kłodzkiej. Mam tu chatkę i kawał nieba, ale to eksperci powinni się wypowiedzieć, czy się nadaje do obserwacji.

 

Właściwie to mógłbym przyjąć tu paru entuzjastów w ten weekend, ale ja mam przewagę, bo zostaję także na nockę z niedzieli na poniedziałek(dużo koszenia), a jazdy jest ok. 120 km więc chyba już za późno na wspólny zlot. Może kiedyś indziej? Myślałem także o Jodłowie wkrótce. Mam stąd jakieś 30 min.

 

Co Wy na to?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś się będzie działo z niedzieli na poniedziałek(Czy dzieje się już teraz)? Jak mi się tutaj na tym forum trudno ogarnąć! Tak się zapytam, czy jeździcie autami i zabieracie jeszcze ludków po drodze? Z tego co pamiętam, to droga busem tam jest ok ale pierwszy z sobótki to o 6.00 dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wspólne obserwacje. Dla mnie były bardzo udane. Mimo, że niebo nie było idealne i przeszkadzało ognisko, to udało mi się wypatrzeć kilka słabych obiektów. Był Welon, Pierścionek, Ogryzek i jeszcze kilkanaście innych. Nie zabrakło Saturna i Marsa, na rozgrzewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałem podziękować za wspólny wypad oraz za support techniczny :Salut:

 

Próbowaliśmy w drodze powrotnej wypatrzeć ze Zbyszkiem wschodzący Księżyc, ale niestety nie udało się.

 

Pod wieczór zrzucę materiał z aparatu i zmontuję Drogę Mleczną. Mam nadzieję, że tym razem wyjdzie jeszcze lepiej.

 

To jak, następnym razem widzimy się na tranzycie? :Beer:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie doszedłem do siebie po tym wypadzie :D

dzięki za świetną jak zwykle atmosferę

byłem tak zakręcony, że poknociłem wszystkie fotki ... ale coś tam udało się sfotografować

szkoda, że kolejne obserwacje dopiero za 2 miesiące. Już nie mogę się doczekać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie doszedłem do siebie po tym wypadzie :D

dzięki za świetną jak zwykle atmosferę

byłem tak zakręcony, że poknociłem wszystkie fotki ... ale coś tam udało się sfotografować

szkoda, że kolejne obserwacje dopiero za 2 miesiące. Już nie mogę się doczekać

 

pozdrawiam

 

A ja trochę żałuję, że jednak nie wybrałem się na Ślężę ;/ druga taka okazja nie trafi się szybko. Dziś jeszcze razem z Synem pojechaliśmy oglądać "rogala" - ma już ponad 50" i faza kłuje w oczy już w szukaczu :)

 

Powiem jedno... a'hoj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę żałuję, że jednak nie wybrałem się na Ślężę ;/ druga taka okazja nie trafi się szybko. Dziś jeszcze razem z Synem pojechaliśmy oglądać "rogala" - ma już ponad 50" i faza kłuje w oczy już w szukaczu :)

 

Powiem jedno... a'hoj.....

Teoretycznie do piątku a nawet soboty można się wybrać (w sobotę księżyc zachodzi o 0:29) :). Noc ze środy na czwartek jest ostatnią astronomiczną, (księżyc 24.05 zachodzi o 23:33). :) :) :)

Teraz już całkiem serio - wielkie dzięki, za jak zwykle doskonałe Towarzystwo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez chcialem podziekowac wszystkim za sobotnie spotkanie. Ja to jeden z tych nowych ;) Ten co najbardziej halasowal, bo auto na chodzie dla zasilania sprzetu :)

 

Miejscowka jest na prawde dobra i na pewno bede tam czesciej przyjezdzal.

 

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przestały przychodzic powiadomieniaoodpowiedziach w tym watku :(

 

Bo znowu nie dotarłeś... :szczerbaty: i admin sie wkurzył :szczerbaty:

 

Swoją droga ja tez nie dotarłem, tak jak u ciebie komunia u chrzesniaka.

 

Ale tak na przyszłośc to weź sie ogarnij i dawaj radę nawet w środku tygodnia. Owszem rano jest troche przesr... ale ja i tak mam zawsze jokera na twarzy po udanej nocce.

Są tacy oprócz mnie co to praktykują, co nie chłopaki?

W końcu teraz rozumiem po co wynaleziono Red Bulla. :blink:

 

Pozdrawiam i a'propo... czy jest ktos chętny na jutro jak ICM i Sat24 pozwolą?

Trochę nie wierzę że to napisałem...

 

Grzegorz

Edytowane przez osiaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i a'propo... czy jest ktos chętny na jutro jak ICM i Sat24 pozwolą?

chcesz nas wykończyć? :szczerbaty:

obserwując rosnącą popularność Red Bulla na świecie przypuszczam, że to zasługa kwitnącej astronomii amatorskiej :ha:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz nas wykończyć? :szczerbaty:

obserwując rosnącą popularność Red Bulla na świecie przypuszczam, że to zasługa kwitnącej astronomii amatorskiej :ha:

 

pozdrawiam

 

 

Jesteście niepoważni i niespełna rozumu, zachowujecie się jak dzieci, to się wręcz ociera o poważny przypadek kliniczny...

 

 

o której ? i gdzie ?

 

 

btw. a dzisiaj można ok 21-szej jeszcze zapolować na dublet cieniasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście niepoważni i niespełna rozumu, zachowujecie się jak dzieci, to się wręcz ociera o poważny przypadek kliniczny...

 

 

o której ? i gdzie ?

 

 

btw. a dzisiaj można ok 21-szej jeszcze zapolować na dublet cieniasów.

Jesteście! :)

 

Tąpadła, około 23:00

 

Tego ostatniego nie jarzę. ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przestały przychodzic powiadomieniaoodpowiedziach w tym watku :(

Do następnych usprawiedliwień proszę załączać: skany: zwolnienia lekarskiego/zaświadczenia od pracodawcy/zaświadczenia z parafii/pisemnego Zakazu Opuszczania Miejsca Zakwaterowania (w skrócie ZOMZ) wystawionego przez Dowódcę Jednostki (czyt. Żonę)* oraz wyrażać skruchę i deklarować wolę poprawy. Bez tego nieobecności będą traktowane jako nieusprawiedliwione i jako takie bezlitośnie karane!!

*niepotrzebne skreślić

Pozdrawiam

Edytowane przez rokita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieobecności będą traktowane jako nieusprawiedliwione i jako takie bezlitośnie karane!!

moim zdaniem jedną nieobecność można wybaczyć ale powtórki nigdy

proponuję po drugiej nieobecności sąd polowy, najwyższy wymiar kary i natychmiastowa egzekucja

kara powinna być dotkliwa by odstraszyć naśladowców ... np. odśpiewanie "koko koko eurospoko" :szczerbaty:

 

mam nadzieję, że dzisiaj będą chmury ... mam słaby charakter i na pewno dam się namówić :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.