Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Łudzę się, że ja, jako stary żółtodziób, nie podlegam tym rygorm. Lecę na nos i zachodzę do głowy, skąd u Was tyle sił? Mam nadzieję, że dwie noce u mnie na wsi zostaną mi policzone na poczet...staram się odrabiać lekcje jak mogę. Ale tak na wszelki wypadek...nie rozrywajcie mnie n.p. końmi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam nadzieję, że dzisiaj będą chmury ... mam słaby charakter i na pewno dam się namówić :D

 

pozdrawiam

 

No więc chmur nie było w ogóle. Byli za to trzej muszkieterowie don Iro, senior Rokita, i grażdianin Osiaki.

Zabrakło Ciebie Zbyszku z Wrocławia...

 

Nie wiem jednak czy dobrze nie zrobiłeś.

:5min:

Teraz jest oj ciężko... mam słaby zasięg, wszystko mi miga :blink: a muszę być na nogach.

Trzeba sięgnąć po czerwonego byka :stout:

NIC To. Pocieszam się, że do końca lipca mamy wakacje od astro. Swoja drogą moja zona też się ucieszy.

 

Parę słów o obserwacjach.

 

Udało się wreszcie w sposób nie podlegający dyskusji dostrzec słynna kulkę NGC5053 i to nie tylko zerkaniem, a potem wyraźnie tego samego typu NGC5466. W ogóle pogoda była dziwna, dobra na globule a słaba na galaktyki, przy jednoczesnym beznadziejnym seeingu. Jednak Irek z Jurkiem nie dawali za wygraną i bawili się z Psami Gończymi i Niedziedzicą w łowienie mgiełek. Biegaliśmy z Jurkiem do samochodu odraszać zaparowane lusterka wtórne, bo wilgoć była nieziemska zwłaszca, że do 19 na Tapadłach padało. Irek włączył taki heating na szukaczu, że mozna było ręce grzać.

I tak upłynęła kolejna miła noc za którą jak zwykle dziękuję.

 

A'HOJ.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chmur nie było w ogóle. Byli za to trzej muszkieterowie don Iro, senior Rokita, i grażdianin Osiaki.

 

 

a'hoy nas tam wygnał :)

 

 

Jednak Irek z Jurkiem nie dawali za wygraną i bawili się z Psami Gończymi i Niedziedzicą w łowienie mgiełek.

 

takie do 10.5m były do wyjęcia, słabsze już niestety - ginęły w tle, choć paradoksalnie tło było bardzo ciemne nawet w N31 !

 

 

Irek włączył taki heating na szukaczu, że mozna było ręce grzać.

 

 

pomny poprzednich doświadczeń, gdy szukacz zbierał tyle wody, że można było wszystkich obserwatorów i zwierzynę leśną napoić

 

I tak upłynęła kolejna miła noc za którą jak zwykle dziękuję.

 

A'HOJ.

Grzegorz

 

pomimo mocno wilgotnych warunków bardzo fajna noc... ponownie obnażony Crescent (NGC6888), w 8" wyraźny łuk między 3 gwiazdkami, w 12" bezdyskusyjnie cały... w Pelikanie (IC5070) wyraźne pojaśnienie w plamie mgławicy w miejscu głowy... pieknie prezentowały się ponadto ciemne mgławice w tamtej okolicy.

 

A dzisiaj... nie wiem o co chodzi, ale czuję się lekko i pałera mam jak mało kiedy !!!

 

Dzięki za towarzystwo i do zobaczenia 6.6.2012 !!

 

Proponujcie miejscówę !!

 

Pozdr

 

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wspólne obserwacje, było świetnie, choć aura niezbyt sprzyjała obserwacjom (dobra - ostatnie trzy miesiące rozpuściły mnie) głównie z powodu dużej wilgotności powietrza. Dziś trzeba się wyspać, co sądzicie o nocy 24/25.05 prognozy ICM są dobre, księżyc też nie będzie przeszkadzał! :rofl:

Pozdrawiam, ahoj !@#$@%^#*)#%@^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wspólne obserwacje, było świetnie, choć aura niezbyt sprzyjała obserwacjom (dobra - ostatnie trzy miesiące rozpuściły mnie) głównie z powodu dużej wilgotności powietrza. Dziś trzeba się wyspać, co sądzicie o nocy 24/25.05 prognozy ICM są dobre, księżyc też nie będzie przeszkadzał! :rofl:

Pozdrawiam, ahoj !@#$@%^#*)#%@^

 

Ktoś wczoraj mówił, że wyciągnie teleskop z auta zaraz po przyjeździe do domu - tak na wszelki wypadek... cóż...

 

Ja też jeszcze trzymam cały bajzel w kombiaku :D

 

 

btw. podczas wczorajszej nocy był KP=5 ! MOże to nam po częsci zredukowało zasięg ??

 

Pozdr

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczoraj mówił, że wyciągnie teleskop z auta zaraz po przyjeździe do domu - tak na wszelki wypadek... cóż...

 

Ja też jeszcze trzymam cały bajzel w kombiaku :D

 

 

btw. podczas wczorajszej nocy był KP=5 ! MOże to nam po częsci zredukowało zasięg ??

 

Pozdr

 

Iro

 

Ciekawe KTO mi wtórował? :D

 

Znaczy, że Pan nie potwierdza, ani nie wyklucza :D ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jedną nieobecność można wybaczyć ale powtórki nigdy

proponuję po drugiej nieobecności sąd polowy, najwyższy wymiar kary i natychmiastowa egzekucja

kara powinna być dotkliwa by odstraszyć naśladowców ... np. odśpiewanie "koko koko eurospoko" :szczerbaty:

 

mam nadzieję, że dzisiaj będą chmury ... mam słaby charakter i na pewno dam się namówić :D

 

pozdrawiam

Szanowny Panie Kolego, zaproponowany przez Pana wymiar kary jest adekwatny do ponad piętnastominutowego spóźnienia, nieobecność należy karać, ze znacznie większą surowością, - nie powinniśmy też wybaczać pojedynczych nieobecności, gdyż w prosty sposób prowadzi to do rozluźnienia dyscypliny i całkowitej utraty morale.

Łączę wyrazy szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do piątku wieczora nie dam rady :( mam na 6 rano do pracy. Dopiero w piątek mogę szaleć.... bo w sobote odespię. A jednocześnie w sobotę rodzina się do wrocka zjeżdża wiec jeszcze trzeba by poogarniać trochę to i owo w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejna nocka zarwana

chyba zaczynam się przyzwyczajać do bezsenności bo tak samo się czuję śpiąc 3 godziny i gdy sypiam po 6-7 godzin :D

niebo wyraźnie gorsze niż w poprzednim tygodniu ale i tak sporo udało się zaobserwować. Jurek i Iro czesali niebo Syntami, a ja wyprowadziłem na spacer dawno nie używaną lornetkę PZO 11x40

seeing był wyśmienity. Saturn pokazał Cassiniego niemal na całym obwodzie :astronom:

kuleczki i planetarki padały jak muchy :D

tym razem chyba już będzie dłuższa przerwa w obserwacjach więc można będzie się wreszcie wyspać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejna nocka zarwana

chyba zaczynam się przyzwyczajać do bezsenności bo tak samo się czuję śpiąc 3 godziny i gdy sypiam po 6-7 godzin :D

niebo wyraźnie gorsze niż w poprzednim tygodniu ale i tak sporo udało się zaobserwować. Jurek i Iro czesali niebo Syntami, a ja wyprowadziłem na spacer dawno nie używaną lornetkę PZO 11x40

seeing był wyśmienity. Saturn pokazał Cassiniego niemal na całym obwodzie :astronom:

kuleczki i planetarki padały jak muchy :D

tym razem chyba już będzie dłuższa przerwa w obserwacjach więc można będzie się wreszcie wyspać

 

pozdrawiam

 

Cieszę się Zbyszku, że Cię czytam :) W sumie był z Ciebie najlepszy numer na tym wyjeździe... przed wyjazdem mówiłeś, że max do 1-szej, a jak przyszło co do czego, to my z Jurkiem byliśmy spakowani, a Twoje cykadełko jeszcze rejestrowało niebo :)

Rzeczywiście pogoda ostatnio nas rozpieszczała, więc warunki nie powaliły nas na kolana - wyraźnie można było odczuć wzrost jasności tła, szczególnie przy słabych galaktykach, ale jak na tą porę roku, było naprawdę świetnie, czego niech dowodem będzie ta mikrusia fotka:

 

DSC_4044x.jpg

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz jak ja mam czas to wy przerwę robicie?? bu :(

 

w przyszłym tygodniu też mam na 6 rano....

 

Nie bój :) biorąc pod uwagę kilkumiesięczną historię Twoich wypadów, to i tak coś pewnie by Ci wypadło :)

 

 

a co do przerwy... jak myślisz - jaki jest sens tłuc się samochodem, gdy w nocy świeci Księżyc, albo gdy niebo nie staje się czarne, bo jest astronomiczny dzień polarny - przyczyna czysto obiektywna.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja właściwie już zapadła i obserwacje tranzytu będą ale mamy problem ze znalezieniem miejscówki

kolega obiecał mi dach jednej z galerii handlowych ale chyba nic z tego ...

postaram się wjechać na parking nad Castoramą przy Magnolii. Jeśli będzie OK to do nich uderzę

byłem na polance obok salonu mazdy przy Mińskiej i wygląda to zachęcająco

świetny widok jest ze zbocza Ślęży np. w Strzegomianach ale tam na parkingu zadomowił się jakiś autobus :swear:

rzućcie jakieś propozycje bo czasu coraz mniej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaryjne?

na razie nie mamy pomysłu na główną :D

a pogoda niech się nie wychyla ... ma być i koniec B)

 

pozdrawiam

 

Ja tam pogodzie i jej prognozom długoterminowym w klimacie umiarkowanym nie wierzę. We Wrocku poradzimy sobie koncertowo - pytanie co zrobimy jak pogoda będzie dopiero 150km od Wrocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.