Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

A górka obok cmentarza grabiszyńskiego nie może być?

 

Mam wątpliwości... zjawisko będzie bardzo nisko nad horyzontem, a całe miasto nad którym będzie trzeba prowadzić obserwacje, na pewno coś od siebie doda i wpłynie na stabilność obrazu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości... zjawisko będzie bardzo nisko nad horyzontem, a całe miasto nad którym będzie trzeba prowadzić obserwacje, na pewno coś od siebie doda i wpłynie na stabilność obrazu ;(

Uważasz, że doda wie, że będzie tranzyt? ;-)

A jak wygląda teraz górka na Szczepinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego właśnie proponuję górkę koło świeradowskiej...

https://maps.google.com/?ll=51.073608,17.051232&spn=0.004678,0.016512&t=h&z=17

 

mieszkam obok i widzę że na wschód od niej nie ma specjalnie nic wysokiego. Zapraszam w te okolice i sami zobaczcie jaki tu widok. Podjechać można autem pod samą górkę. Wtachanie teleskopów nie powinno być problemem. No i to we wrockujest co oznacza że w razie W łatwy dojazd do domu i pracy będzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypisko na Gaju jest bardzo dobre. To płaska górka o wysokości 7 pięter ze świetnym widokiem na cały horyzont. Do tego obok jest pętla kilku linii z plusem. Jako dzieciak łaziłem tam z lunetką dosyć regularnie. Osobiście rozważam jednak coś bardziej epickiego, mój nr jeden to wieża widokowa na Ślęży. Obawiam się tylko wiatru, bo tam po prostu zawsze wieje.

Tak czy inaczej trzeba się rozglądać za planem awaryjnym, bo wg prognozy będzie padać(?)

http://uk.weather.com/weather/10day-Wroclaw-PLXX0029

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak czy inaczej trzeba się rozglądać za planem awaryjnym, bo wg prognozy będzie padać(?)

http://uk.weather.com/weather/10day-Wroclaw-PLXX0029

 

Prognozy długoterminowe nie są zbyt wiarygodne i wszystko jeszcze zdażyc się może. Jeżeli o mnie chodzi to rozważam dojazd 150- max 200 km do miejscówki "zaopatrzonej w pogodę". Tutaj mogą wchodzić w grę Niemcy i Czechy. Myślę, że trzeba brać to pod uwagę i do ostatka obserwować SAT24 i na pewno damy radę.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to rozważam dojazd 150- max 200 km do miejscówki "zaopatrzonej w pogodę". Tutaj mogą wchodzić w grę Niemcy i Czechy. Myślę, że trzeba brać to pod uwagę i do ostatka obserwować SAT24 i na pewno damy radę.

chcesz się bawić w Łowcę Tranzytów :D

gdyby rzeczywiście miała być totalna kicha to można by poszukać lepszej pogody ale wtedy będzie problem ze znalezieniem dobrego miejsca z odsłoniętym wschodnim horyzontem. Lepiej chyba dołączyć do jakiejś grupy, która ma przygotowane odpowiednie miejsce

na razie może jednak poszukamy czegoś na miejscu, gdzie można będzie dojechać samochodem i bez zadyszki rozpakować sprzęt :szczerbaty: . Jakby był dostęp do prądu to też byłoby nieźle

 

jutro trochę poszwendam się po mieście i okolicach więc sprawdzę kilka miejsc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WROCŁAW: Instytut Astronomiczny UWr przeprowadzi 6 czerwca 2012 roku pokaz przejścia Wenus na tarasie Wieży Matematycznej na Gmachu Głownym Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1) od godz. 05:00 do końca zjawiska. Wstęp wolny.

Pokazy metodą projekcyjną teleskopem 15 cm

 

WROCŁAW: Szkolne Warsztaty Astronomiczne (LO Nr XVII we Wrocławiu) organizują obserwacje przejścia Wenus. W programie pokazy przejścia Wenus na tle tarczy Słońca dla wszystkich zainteresowanych. Obserwacje będą wykonywane za pomocą teleskopów szkolnych i prywatnych. Obserwacje prowadzone będą przy ulicy Grabiszyńskiej, na górce obok Cmentarza Żołnierzy Polskich (pętla tramwajowa) na Oporowie.

 

STÓG IZERSKI: Przejście Wenus na Stogu Izerskim

Wieczorem 5-go czerwca rozpoczną się wykłady w Schronisku na Stogu Izerskim. Pierwszy wykład o godzinie 20:00. Organizatorzy zamierzają czekać całą noc i powitać wschodzące Słońce z Wenus. Oby pogoda dopisała...

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy tylko dotrą na górę. Do 18tej można wjechać wyciągiem. Później - tylko na własnych nogach. W schronisku będzie można przenocować ale przy dużej liczbie chętnych warunki mogą być mało komfortowe.

W sprawie noclegów i wszelkich innych informacji kontaktować się e-mailowo z organizatorami na adres: pi(małpa)astro.uni.wroc.pl

Będą teleskopy do oglądania nieba nocnego oraz Słońca, wykłady o historii obserwacji tranzytów, o Słońcu, oraz o Układzie Słonecznym. W pakiecie całonocne siedzenie pod niebem i odpowiedzi na każde pytanie dotyczące astronomii.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zorganizowane imprezy mają sporą wadę: można sobie tam tylko popatrzyć, a ja mam spory plan fotograficzny własnym sprzętem

 

byłem dzisiaj na wspomnianej wcześniej górce przy Świeradowskiej. Wjechałem bicyklem ale samochodem też się da

 

g1.JPG

 

droga trochę wyboista ale co to dla nas :D

teren raczej zaniedbany. Jest sporo wysokiej trawy i lekki bajzel po biesiadnikach

 

g3.JPG

 

za to widok na wschód i północ znakomity

 

g2.JPG

 

myślę, ze się nadaje

pojechałem też do Magnolii i wjechałem na parking nad Castoramą. Jest ogromny :o

ma jednak wadę w postaci drzew zasłaniających horyzont na wysokość około 5o. Nie jest to tragedia ale opóźni rozpoczęcie obserwacji o około 20-25 minut. Inna wada to konieczność załatwienia pozwoleń żeby nas ochrona nie pogoniła

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary po 10 będę dzwonił do nich;) Mają też placówkę partnerską na Tęczowej , może tam będzie?:)

 

Dokładnie to juz jutro ...:] plan obserwacyjny jest ? Z chęcią bym dołączył , wziąłbym ze sobą GSO 8, oczywiście jeśli dostanę tylko tą folię :)

 

o tej nrc nie za bardzo piszą http://astropolis.pl/topic/8226-filtr-soneczny-z-koca-ratunkowego/ ...

Edytowane przez Bartek P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.