Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie wybieracie się na obserwację Zakrycia?

 

Tam gdzie pogoda!

Prognozy są takie że pewnie będziemy jeździć z teleskopami po regionie i wyłuskiwać kawałki czystego nieba pomiędzy burzami.

Jest jakaś analogia do "Łowców Tornad" ...

Pozdr

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jakaś analogia do "Łowców Tornad" ...

Pozdr

Grzegorz

 

Z tym, że odwrotnie... będziemy szukali spokojnego miejsca z gwiaździstym i odkrytym horyzontem, gdzie nie będzie tornad :D

 

btw... niesamowita przejrzystość dziś w nocy była... widziałem z balkonu przez lornetkę zerkaniem Chichoty w łunie z mostu i M31 na wprost... co przy ostatnim zaświetleniu w mojej okolicy jest nie lada wyczynem... ( a jeszcze 5 lat temu gołym okiem się łapało z balkonu )

 

a Księżyc w lornetce na statywie... ech... większe bino to jest coś od czego nie ucieknę...

 

Troll, na Księżyc też można popatrzeć... w końcu to Moon - też na eM !!!

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw... niesamowita przejrzystość dziś w nocy była... widziałem z balkonu przez lornetkę zerkaniem Chichoty w łunie z mostu i M31 na wprost... co przy ostatnim zaświetleniu w mojej okolicy jest nie lada wyczynem... ( a jeszcze 5 lat temu gołym okiem się łapało z balkonu )

 

a Księżyc w lornetce na statywie... ech... większe bino to jest coś od czego nie ucieknę...

 

 

 

Widze że wczoraj dawali ten sam zestaw balkonowy (księżyc , m31 , χ i h Persei).

Doszedł akurat nowy okular ES i walczyłem na balkonie. Niestety na najważniejszy element przyjdzie mi poczekać do końca tygodnia....

 

 

BTW to kiedy dokładnie to zakrycie ?

 

Pozdrawiam

 

DaVe

Edytowane przez DaVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freberta notorycznie próbuję wyciągnąć na obserwacje... duszą go trochę tematy zawodowe, ale myślę, że w końcu się uda. Teha też od czasu do czasu gdzieś wyskoczy... ostatnim razem ten tandem w komplecie był dostępny pod koniec sierpnia zeszłego roku na Walimskiej ;) Ale chłopaki nie pozbyli się zabawek, więc nie jest jeszcze najgorzej ;)

 

Swoją drogą Ty też dawno nie dawałeś znaku życia :)

 

Zaczynam się powoli reaktywować więc jest szansa, że niebawem się spotkamy. Na pewno w Jodłowie!

Tymczasem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł akurat nowy okular ES i walczyłem na balkonie. Niestety na najważniejszy element przyjdzie mi poczekać do końca tygodnia....

 

BTW to kiedy dokładnie to zakrycie ?

 

 

w niedzielę trochę przed wschodem Słońca... biorąc pod uwagę, co napisałeś w temacie nowego ES'a - pogodę mamy już z bani... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, powoli już wiadomo jaka będzie pogoda w nd. rano. Myślę, że skoro nie ma sensu zamawiać wjazdu na Maślice, zostaje górka Świeradowska (gdyby jednak było bezchmurnie) lub sprawdzanie w sobotę wieczorem w którym regionie będzie znośnie.

Kto jest zdecydowany ew. jechać w kraj?

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM zapowiada dziurę po opadach wieczornych... teoretycznie jest cień szansy, że uda się jeszcze upolować M6 i M7. Ktoś chętny na Jordanów ? Poza tym Księżyc będzie bruździł dopiero po 1-szej.

Lipcowy nów też jakiś taki loteryjny się zapowiada... łatwiej piorunem w łeb zarwać niż cokolwiek na niebie dojrzeć, więc może trzeba łapać co się da :) ?

 

pozdr

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM zapowiada dziurę po opadach wieczornych... teoretycznie jest cień szansy, że uda się jeszcze upolować M6 i M7. Ktoś chętny na Jordanów ? Poza tym Księżyc będzie bruździł dopiero po 1-szej.

Lipcowy nów też jakiś taki loteryjny się zapowiada... łatwiej piorunem w łeb zarwać niż cokolwiek na niebie dojrzeć, więc może trzeba łapać co się da :) ?

 

pozdr

 

Iro

 

 

Spójrzcie na niebo , a potem na SAT'a... potem jeszcze raz na niebo i jeszcze raz na SAT'a...

 

o 23-ciej na Jordanowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na niebo , a potem na SAT'a... potem jeszcze raz na niebo i jeszcze raz na SAT'a...

 

o 23-ciej na Jordanowie...

 

kto nie był ... niech żałuje..

 

chłopaki, dzięki za towarzystwo...

 

M7 i M6 pokonane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto nie był ... niech żałuje..

 

chłopaki, dzięki za towarzystwo...

 

M7 i M6 pokonane :)

niech żałują

M6 i M7 poległy od razu po wyjściu z auta ... bardzo łatwe obiekty :szczerbaty:

było trochę dziwnie. Chmury pojawiały się znikąd i nagle znikały . Było tuż po burzy ale za to sucho, a mimo lata bardzo zimno

w ruch poszły lornetki ... do obserwowania Strzelca chyba bezkonkurencyjne

Droga Mleczna widoczna od zenitu niemal po sam horyzont, a sierp Księżyca powoli wyłaniał się z kukurydzy

 

dzięki za towarzystwo i za transport :Beer:

to był fajny spontaniczny wypad

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiar na Jordanów

wyjazd na Jordanów ma sens gdy będzie pogoda na całą nockę. Można by wtedy poobserwować letnie gwiazdozbiory, a na koniec zakrycie. Jeśli ma być tylko dziura w chmurach na samo zakrycie to górka przy Świeradowskiej będzie ciekawsza

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.